Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Jonathan...

Mi a véleményetek Jonathan Edwardsról és a "keresztény hedonista" felfogásról?(többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval erről: [link]

ápr. 21. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Én még nem láttam hedonista valódi keresztényt.23 év kereszténységem alatt. Álkeresztényt már igen, de valódit soha.


Az a keresztény akinél lagymatag minden, béke honol, sosincs harca-ott valami hibádzik az illetőnél, valami komoly bajba van.Sátán egyetlen valódi keresztényt nem hagy békén, és küldi rájuk a "népi zenekarát" és egyik próbából ki, a másikba be, egyik harcból ki a másikba be. Egy valódi keresztény élete-minden csak nem unalmas. Sőt egy valódi keresztény tudja, hogy ha t"túl nagy a csend" támadás várható. De a csend is csak pár nap..

ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes nekem pont a napokban kiemelkedtek Jézusnak ezek az utolsó szavai. (Nem pontosan idézem hanem emlékből) "Ha a parancsaim megtartjátok az én örömöm is bennetek marad,...ezeket azért mondom, hogy az örömötök teljes legyen"..."az én békességemet adom nektek".

Ezek olyan vigasztalások amiket ha hittel fogadunk felülmúlhatatlanok.

Jézusnak is volt harca hiszen a világ gyülölte, de azt imádkozta az Atyának, hogy az ő beteljesedett öröme legyen a benne hivőkben.

Hiába vannak az embernek mindig harca vagy gondja, ha meg tudja őrizni a szivét tisztán akkor vidám lesz a szive mindig.

ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valaki röviden megmagyarázná legyen szíves, hogy mit jelent a hedonista jelző? Köszönöm.
ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!