Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Istent tisztelni?...

Mit jelent Istent tisztelni? Vk.i kitudna fejteni, de nem filozofálva hanem gyakorlatiasan hogy kell Istent tisztelni?

Figyelt kérdés

Nagyon felhuztam magam mert a haveraim karomkodtak Istennel, mentem is onnan. Nem tettem szóvá mert ha vki ennyire h.lye hogy Istent atkozza annak nem tudom visszafogottan megmondani hogy fogja be, egyszerűen nem tudom ép ésszel felfogni hogy nem gondoljak hogy csak úgy következmény nélkül Isten szentségét gunyolják.


De visszatérve a tiszteletre , egyáltalán hogy tudja vki tisztelni Istent

Ne írjatok hogy hit blabla mert akit nem ismernek abban hogyan hinnének, egyszerűen érdekel hogy általánosságban hogy kellene tisztelni Istent vagy hogy könnyebb legyen :

Embert például hogy kell tisztelni mertvhogy úgy kellene Istent is sztem


ápr. 21. 18:29
1 2
 1/15 Thunderfairy ***** válasza:
23%
Semmi tudományos bizonyiték nincs isten létezésére. Nagy esélyel ők a semmit szidták, te meg a semmibe hiszel. Sajnálom de ez az igazság.
ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Istent úgy lehet tisztelni, ha az általa felállított imádati formát és erkölcsi értékeket az életedben gyakorlod, alkalmazod, illetve szolgálatot végzel. Jézus kiváló, és követésre méltó példa erre.

De tökéletlen emberek is igyekeztek az életük minden területén Isten iránti odaadásban élni.

Ádám rossz példát mutatott, pedig Ő is tökéletes volt, mint Jézus.

Istent sokféle képen lehet, és kell is tisztelni azonkívül, hogy igyekszünk betartani az erkölcsi alapelveket, és tiszta imádatot mutatunk be neki.

Pl: az emberi kapcsolatainkban, a munkahelyünkön a munkánkkal, amikor megválasszuk milyen kikapcsolódást választunk, és az adományainkkal, amit arra használunk fel, hogy Isten munkáját támogassuk.

Vagy is az életünk minden területén olyan életet élünk, hogy tiszteletet szerezzünk Istennek, ne pedig úgy, hogy szidalmazzák őt a rossz tetteink miatt.

ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

Az embert pedig úgy tiszteljük, ha úgy bánunk vele, ahogy Isten is bánik vele.

Jézus ebben is kiváló példát mutatott ebben.

Nem volt részrehajló, fajgyűlölő. Az ellene vétkezőkért is imádkozott, és jó példával akarta őket segíteni, nem úgy válaszolt nekik, vagy nem úgy viselkedett velük, ahogy Őt sértegették. Az embert, akár milyen is, nem foszthatjuk meg a méltóságától.

Ez nem jelenti azt, hogy "belemászunk utánuk a sárba", és úgy segítsünk neki.

ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 KZitus ***** válasza:
53%

Szia

Embernek is, Istennek is meg kell adni azt a tiszteletet, ami neki jár.

Például. A szüleidet teljesen másként tiszteled, mint engem, akit nem ismersz.(A szüleidnek alapból jár a tisztelet, hiszen tőlük kaptad az életedet, felneveltek, vállalták az évek alatt, ezzel járó összes nehézséget(és persze az örömöket is 😃) Én úgy tudlak tisztelni téged, ha nem szóllak le, ha valami nem tetszik(esetleg) abból, amit írsz. Tiszteletben tartom a véleményedet akkor is, ha nem értek azzal egyet. Nem minősítem, nem sértegetlek, nem írok rólad olyasmit, amit nem tudok rólad biztosan. Igyekszem(törekszem) a másik embertársammal fönntartani a kedves, békés hangulatot.

Miért kell tisztelni Istent?

Ő a Nagy Valaki, a Nagy Alkotó, a Nagy Teremtő, a Nagy Király, a Nagy Oktató, a Nagy Mester. Ő, aki nagy, egyben felséges, méltóságos, fennkölt, nemes, hírneves és félelmet keltő. Ezt ő maga tanúsítja, amikor ezt mondja: „Kivel akartok engem összehasonlítani vagy egyenlővé tenni, vagy egybevetni, hogy hasonlók lehetnénk?” Ésaiás 46:5. Jehova Isten a legnagyobb tiszteletet érdemli azért, mert ő páratlan a hatalomban. Az Úr Jehova a világegyetem legfőbb Ura — ő a legfőbb Lény. Ő a mi Bíránk, Törvényhozónk és Királyunk. Égen és földön minden személy neki tartozik számadással; ő viszont senkinek sem köteles elszámolni. Jól írják le őt, amikor azt mondják róla, hogy „nagy, hatalmas és félelmet keltő” 5Mózes 10:17

Jehova Isten a legnagyobb tiszteletünkre méltó, mivel páratlan az ő tisztségében.

Istent azért kell mindenki másnál jobban tisztelni, mert ő páratlan örök létezésében.

Jehova Isten rászolgált a legnagyobb tiszteletre, mivel az övé a legnagyobb személyes dicsőség. A legnagyobb tisztelettel tartozunk Jehova Istennek, az ő csodálatos tulajdonságaiért. Isten a lehető legnagyobb tiszteletre szolgált rá az ő nagy teremtésműve által. Jehova, a mi Istenünk, mindenki másnál jobban rászolgált a tiszteletünkre, mert ő páratlan, egyedülálló az ő neve és hírneve tekintetében. Egyedül ő viseli a Jehova nevet, amely azt jelenti „Ő idézi elő, hogy legyen.” 1Mózes 2:4

Tehát ezért kell tisztelni.

Hogyan kell tisztelni Istent?

Azzal tisztelhetjük őt, hogy félelmet és hódolatot nyilvánítunk ki iránta, engedelmeskedünk neki, minden útunk felett elismerjük őt, őt utánozzuk, és kérésekkel fordulunk hozzá. Azzal is tiszteljük őt, ha hitünket őbelé vetjük, ha bízunk benne, bármi történjék is. „Bízzál Jehovában egész szíveddel!” — halljuk a felhívást. Ezért azzal is tiszteljük Jehova Istent, ha szaván fogjuk őt. Például, ő azt mondja: „Ne félj, mert én veled vagyok. Ne tekingess lopva körül (félelemből), mert én vagyok a te Istened! Megerősítelek. Biztosan megsegítelek” Példabeszédek 3:5; Ésaiás 41:10. Ha nem bízunk teljesen őbenne, azzal tiszteletlenséget tanúsítunk iránta.

Az iránta való engedelmesség létfontosságú tartozéka az istenfélelem, igen, az attól való félelem, hogy Isten nemtetszését vonjuk magunkra. Hogy milyen összefüggés van a félelem és az engedelmesség között, jól mutatják Jehova Ábrahámhoz intézett szavai, miután Ábrahám engedelmesen feláldozni készült fiát, Izsákot. „Most már tudom, hogy istenfélő vagy”, mondta Jehova 1Mózes 22:12.

Pál apostol szintén rámutatott, hogyan jár kéz a kézben az engedelmesség és a tisztelet, amikor azt magyarázta, mivel tartoznak a gyermekek a szüleiknek az Efézus 6:1–3ír erről. Ha tehát engedelmeskedünk Isten parancsolatainak, amelyek egyébként nem terhesek, Jehovát tiszteljük. Nem kétséges: engedetlennek lenni Jehova Isten iránt azt jelenti, hogy nem tiszteljük őt, ahogyan erről János apostol ír, az1János 5:3-ban.

ápr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelni annyit jelent, hogy felnézel rá és nem emlegeted hibáit. Nem teszed szóvá, hogy kiírtotta a Föld lakosságát, gyermekeket gyilkolt és gyilkoltatott, szenvedést hozott az emberiségre és a saját fiára, holott istenként bármit megtehet, akár semmisé is tehette volna az eredeti bűnt, a gyümölcsevést, ami akkora nagy árulás volt, hogy az elkövetők összes leszármazottja is tehet róla.

Elég, ha nem mondasz ilyeneket és már megtettél mindent, a tisztelet jegyében!

ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

2


Jézus biblia szerint kiírtja az emberiség harmadát, ami jelenleg közel 3 milliárd ember (nők, férfiak és gyermekek).

Ez lenne a követendő példa?

ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

5

Milyen szomorú ez a morbid megfogalmazás. 🤦‍♀️😒

ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%

Ahhoz, hogy tudd Istent tisztelni, először is személyes-nem néma-közösségbe kell, hogy kerülj vele. Személyes. Tudod mit jelent hogy személyes?


Ha ez meg van, akkor elkezded az Istentiszteletek hallgatását, ismerkedsz a Tizparancsolattal, Mózesi Törvényekkel, és amikor a hétköznapi életbe helyzetbe kerülsz, akkor azt az utat választod, ami meg van írva. Még akkor is ha pillanatnyilag kárt szenvedsz el. Még akkor is.


Mondok példát, hogy jobban érts:


10 parancsolat egyik parancsolata: Ne lopj.


Mész az utcán, találsz egy pénztárcát, benne a pénztárca tulajának igazolványa, neve stb. ám de bár a pénztárcában fillérre pontosan annyi pénz van, mint amennyi mondjuk megmentene egy nehézhelyzetből amiben például ücsörögsz az adott pillanatban, és a legjobbkor jönne számodra az adott pénz.


Mit csinál egy világi-fogja nem törődik semmivel elveszi a pénzt-és kukázza a pénztárcát. Minden gond, lelkifuri stb nélkül.


Mit csinál egy Istentisztelő ember:

Megfogja a pénztárcát, egyetlen benne lévő fillérhez sem nyúl, és beszolgáltatja a rendőrkap.-ra és megy tovább.


Ez mindig próba-az idős keresztények már csak mosolyognak ilyenen, mert ha ilyen előfordul velük, akkor tudják, hogy hamarosan érkezik az áldás, és vége a próbának. Mert sátán és népizenekara nem válltozik, és a módszerei, hogy egy embert elbuktasson-mindig ugyan az.


A példában a világi-átokkal tér haza-ami nem azonnal nyilvánul meg, hanem veszteségek formájába, vagy betegségek, vagy rossz üzlet, vagy elvezhsett lehetőségek formájában-nem azonnal, hanem idővelé.


Az Isten tisztelő embernek meg vége a próbájának és pár hét pár hónap mulva megérkezik a várva várt dolog amit kért. Nem kell nagy dologra gondolni, akármilyenre. Van amikor egy próba után olyan áldást kap az ember amit mondjuk 15 éve kért. Pontosan az amit kért. Nálunk is volt ilyen. Én egy laptopot kértem, mert borzasztóan nagy szükségem lett volna akkor rá. 15 év elteltével pontosan azt a márkáju, ám de mostani időszaknak megfelelőt kaptam munkahelyi laptopnak. Nem is számítottam rá, hogy ez lesz, mert nem kértem. Én is néztem nagyot-hozzá kell tennem.


Na ilyen egy Istent tisztelni, szeretni. Amikor helyzetbe vagy, mindig két út (lehetőséged van) a döntést mindig te hozod, és a döntésed az aki mellett állsz.

ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

Istent tisztelni még dicsérettel, hálával és még sok sok más dologgal lehet.


Mindig a döntésed határozza meg melyik oldal mellett állsz. Isten törvényeit betartani, viszont szimpla világiként-sosem fogod tudni, mert kell az a plusz benned, aki segít megtartani.

ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

8+ Nem csak pénztárcával van ilyen, hanem még jellemző anyagi áldás előtt, hogy többet ad vissza mindig a pénztáros, van amikor sokkal, ha idősebb vagy és "dörzsöltebb keresztény, akkor rendszerint az ördög a legkissebb számot használja-mondjuk 5 Ft-ot. És te vagy ott a boltban, vagy hazamész, megnézed a blokkot, és felfedezed, hogy hoppá 5 Ft-al több és sétálsz vissza a boltba, és elnézed, hogy úgy néznek rád mint az UFO-ra, meg a megbolondultra, és adod vissza a kasszásnak az 5Ft-ot.


Hát ilyen egy próba. Kezdő kereszténynél még a számok nagyok, 2-5-10 ezer, idős kereszténynél átlag 5-10 Ft.


Kezdő kereszténynél az orra előtt esik ki valaki zsebéből vagy pénztárca, vagy pénz esik le a földre, vagy egyéb más mód. Idősebbnél a hiányzó összeg pontos száma-amit már korábban írtam.


És ezek rendszeresek.


Ugyan akkor olyan is van, hogy pénzt kérsz föntről és az utcán egy cimletben ott a pénz. Se közel se távol egyetlen ember nincs.Senkinek nem hiányzik, mikor beviszed a pánzt, hogy nem-e veszítették el stb. és senki nem gazdája, senkinek nem kell. Ellenben te tudsz belőle venni tejet, kenyeret, pedig nap közben azt hitted, hogy aznap már nem eszel. Ilyen is van. Ez egy ősrégi történet. A pénzt nem én találtam a földön, de mi imádkoztunk.

ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!