Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták elfogják hinni...

Az ateisták elfogják hinni Jézus Krisztus létezését ha egy ateista tudós szövetség olyan számítógépet alkotott ami megadja a választ az Életre, az Univerzumra, és Mindenre?

Figyelt kérdés
ápr. 24. 06:39
 1/7 UlfOrmson ***** válasza:
80%

"ateista tudós szövetség" - a nap szókapcsolata :D ha egyszer lesz egy punk zenekarom, ez lesz a neve XD


a kérdésedből kisüt, hogy nem igazán érted a kutatási módszertant. nem úgy működik, hogy a kutatók csinálnak egy számítógépet, amibe beírják a kérdéseiket és a gép által dobott válasz lesz a tudomány.

A kutatók különböző méréseket végeznek, megfigyeléseket tesznek és az így szerzett adatokat kielemzik. Az így kapott információkból pedig következtetéseket vonnak le és (működő) modelleket állítanak fel.

De már többször ki lett fejtve a hasonló jellegű kérdéseknél, hogy a kutató egy elég tág fogalom, mondhatni értelmetlen mindenkit egy kalap alá venni (nem tudom, hogy te tetted fel a többi hasonló kérdést is, vagy csak a vallási fanatikusok mind ennyire egybitesek, hogy "ateista tudósoznak"). Egy geológus teljesen mást vizsgál, mint pl. egy részecske fizikus, egy régész vagy épen egy molekuláris biológus (és még sorolhatnám a végtelenségig a tudományágak képviselőit). Ha ebbe belegondolsz, te is beláthatod, hogy mennyire értelmetlen a kérdésed.

ápr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ez a kérdezö naponta tesz fel ilyen provokatív, ostoba kérdéseket, nem tudom, miért nincs még letiltva
ápr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 UlfOrmson ***** válasza:

#2: Akkor jól éreztem, hogy egy ember állhat a kérdések mögött


Kérdező, attól, hogy folyamatosan kiírod az egy kaptafára készült kérdéseidet, még nem neked lesz igazad. A kereszténység is elfogadja a tudomány eredményeit (sőt nagyon sok felfedezést pont egyházi személyek tettek, akik "civilben" kutatók voltak).

ápr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Én az ateista tudós szövetség elnöke kijelentem, hogy hisszük Jézus Krisztust es elfogadjuk
ápr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mansour ***** válasza:
23%

UlfOrmson:

A természettudományról beszélsz, de végül is a filozófia is tudomány, és annak már más a módszertana. Szóval nem is akkora hülyeség, hogy esetleg a filozófia alapkérdéseiben megpróbálják majd a mesterséges intelligencia segítségét igénybe venni, persze ehhez még sokat kell fejlődnie az MI-nek. Persze a filozófia alapkérdéseinek Jézus Krisztushoz nem sok köze van.

ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 'tudós közösség' különféle módokon keresi a választ az Életre, az Univerzumra, és Mindenre.

Találnak is válaszokat, ám ezeknek nincs közük sem Jézus Krisztushoz, sem másfajta keresztény, vagy egyéb más vallás képviselőihez, vagy téziseihez.

Így az ateistáknak nincs mit elhinni.

Sorry.

ápr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42
ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!