Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért nem tett olyan...

Jézus miért nem tett olyan csodákat, amiket a mai Egyház bírálata alapján is csodának lehet nevezni?

Figyelt kérdés
Az általa végzett csodák, mind-mind trükkel, előkészülettel, haverok közbenjárásával megvalósíthatók, s így az Egyház elutasítaná ma őket!

máj. 12. 19:28
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

30


Aki önként hal meg érte, az öngyilkos, amiért eldobja életét! Isten nem szereti az öngyilkosokat!

Az emberek gyarlók és minden hülyeségért képesek háborúzni, vagy meghalni!

Isten nem kéri, hogy halj meg miatta, az be fog következni előbb utóbb!

máj. 17. 02:01
 32/40 anonim ***** válasza:

Nem öngyilkos. A keresztényüldözések a mai napig tartanak. És inkább meghalnak emberek az Istenért de nem tagadják meg őt.


Senki sem szeret jobban, mint az, aki életét adja barátaiért.

Jn 15,13

máj. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

30

"Miért halnak meg érte emberek? Önként. Ha nem valós, egy hazugság miatt nem halnának meg önként. Legalábbis szerintem."


Te ennyire keveset látsz a világból?

Temérdek minden miatt halnak és haltak meg az emberek ÖNKÉNT. Sok régi vallás követője is tett így. De ott vannak az öngyilkos szekták is ahol szintén a HIT miatt öngyilkosok lesznek és valójában az egész nem valós csak egy hazugság. Mégis meghaltak miatta sokan.


Mint a korábbi érvednél is itt sem érv valami mellett az emberi ostobaság, tudatlanság.


"Senki sem szeret jobban, mint az, aki életét adja barátaiért."

Ahhoz, hogy valaki az életét adja a barátaiért ahhoz az szükséges, hogy a barátai veszélyben legyenek és ő megmentse őket.


Ha valakinek a barátja és úgy az adott illetőn kívül senki más sincsen veszélyben csak ő és ő maga is megmenekülhetne csak azt kéne mondania, hogy a barátja nem létezik az nem meghal valakiért.

Az pusztán meghal mert kitartott a hite mellett ahogyan az öngyilkos szektákban is.


"És inkább meghalnak emberek az Istenért de nem tagadják meg őt."

Ezért is kell felszólítani az embereket népszámláláskor, hogy vallják magukat kereszténynek.

máj. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
62%

"...egy hazugságért nem halnának meg önként."


Igen, nem halnánk meg. De bocsánat én azért halnék meg ha valaki erőszakkal megőlni készülne lelkemet, kényszeritene hitem elhagyására.

Ez az én tisztaságom megörzése.

máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#33

"De ott vannak az öngyilkos szekták is ahol szintén a HIT miatt öngyilkosok lesznek és valójában az egész >>>nem valós csak egy hazugság<<<."


honnan tudod? Mert ha keresztenyseg hazugsag (is lehet?).

akkor ez az elmebajos szekta akar lehet(!) az egyetlen igaz is a vilagon?


vagy nem? Mi alapjan?

máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

35

Már mint melyik öngyilkos szekta az egyetlen valós?


Egyébként a másik válaszoló ezt írta:

"Miért halnak meg érte emberek? Önként. Ha nem valós, egy hazugság miatt nem halnának meg önként."


Ha valamelyik szektának van igaza akkor a keresztények egy része halt meg egy hazugság miatt (ha egyik szektának sincs igaza is lehet ez a helyzet).

Nézhetjük ezt bárhonnan az érv akkor is hibás.

máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

36

Igen, az előfordul, hogy az emberek hazugság miatt hal meg, még a lejobb családban is.

Ez nem változtat azon, hogy vannak akik az igazság-ÉRT.

Tudod a lényeg éppen az, hogy megtalálod az életben, azt aminek értelme van számodra, és az mindennél többet ér. Az életednél is. De ez igazán úgy működik, hogyha önkritikus vagy, képes vagy felismerni dolgokat, és változtatni magadon.

Az autokrata vezetők személyes bullshitjén elég hamar átlátsz így.

máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

37

Ez nem változtat azon, hogy az, hogy meghaltak valamiért amit ők talán igazságnak gondoltak az még nem lesz igazság.

Ahogyan még arra sem bizonyíték a haláluk, hogy igazságnak gondolták azt amiért meghaltak.



"Tudod a lényeg éppen az, hogy megtalálod az életben, azt aminek értelme van számodra, és az mindennél többet ér. Az életednél is."

Nem. A lényeg továbbra is az, hogy a másik válaszoló próbált érvelni valamivel ami teljesen hibás volt és én erre reagáltam. Nem tudom miért kell belelátni minden egyebet és ilyen értelmetlen irányokba elvinni ezt az egészet.

máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lát bele mindent mindenbe. Teljesen igaza van. Az életnek ez a lényege. Hogy megtaláljad a számodra a célját és mindnet megtegyél azért. Akár szenvedsz is akár meg is halsz érte. Keresztény hívő embereknek ez Jézus.
máj. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

39

Keresztényeknek lehet az életük értelme Jézus és meg is halhatnak értük.


DE MINT ARRÓL MÁR A KEZDETEKBEN IS SZÓ VOLT

AZ, HOGY VALAKI MEGHAL VALAMIÉRT MÉG NEM BIZONYÍTJA AZT, HOGY IGAZ IS VOLT AZ A VALAMI!


Ennyi. Az az érv akkor is hibás lesz ha 200 válaszon keresztül ezen rugóztok és akkor is ha bele vonjátok ebbe még a krumplis tészta készítését is.

máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!