Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus ezt így érthette?(többi...

Jézus ezt így érthette?(többi lent)

Figyelt kérdés

"Én pedig azt mondom nektek: mindaz, aki bűnös kívánsággal asszonyra néz, szívében már paráználkodott vele"


Szerintem ez azt jelentheti,hogy a szexualitás valójában egy lelki kielégülés nem is egy testi,mert a felizgulást azt ugye a szívben érezzük,azt a bizonyos szexuális izgalmat.A nemi szervek "felajzottsága" az ennek a lelki izgalomnak a következménye.Miközben tart az aktus,ugyanaz a típusú felizgulás van jelen,mint ha egy vonzó embert néznénk az utcán,és ez a lelki felizgultság sokszor a testi kielégüléssel sem hagy alább,ha valaki nagyon ki van éhezve a szexualitásra,de gyorsan a csúcsra jut.

Mert az a bizonyos felizgultság a szívemben ami annak nyomán támad,amikor az asszonyra nézek az utcán,az aktus közbeni felizgultsággal megegyező tud lenni?Ezt jelenti a szem és a szív paráznasága?


máj. 13. 17:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

#10

Lehet nem értetted meg, amit írtam. Az Mózes óta bűn volt, hogy valaki megkívánta más feleségét. De egyrészt γυνή nem csak feleséget jelent, másrészt Jézus itt szigorított az addigi törvényeken.


"Az pedig, hogy két fiatal, akik nem házasok megkívánják egymást, nem bűn, soha nem is volt az. Ha az lenne, már rég kihalt volna az emberiség."

A megkíván és a bűnös vággyal néz, gondol rá, nem ugyanaz. Az elsőt nem tudja az ember kontrollálni, a másodikat maga gerjeszti.

máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 tgt ***** válasza:
29%

A szexuális vágy nem bűnös vágy, csak akkor ha más házastársa felé irányul. Olvasd el az Énekek énekét, bibliai könyv, a két szerelmes vágyakozik egymás teste után. Tele van a szöveg erotikával, és semmi bünös nincs benne, hiszen nőtlen fiú és hajadon lány története.



Jézus asszonyról beszél, ha hajadon leányt akart volna mondani, bizonyára azt mondta volna, de nem azt mondta.


Abban pedig semmi különös nincs, hogy Jézus megerősít ószövetségi törvényeket. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat", ezt is mondta, pedig ez is ószövetségi parancs.

máj. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
68%

"Jézus asszonyról beszél, ha hajadon leányt akart volna mondani, bizonyára azt mondta volna, de nem azt mondta."

Tehát akkor nem elég azt mondani, hogy nő, asszony (angolban ezt woman szóval adják vissza), hanem élethelyzetét is ki kell hangsúlyozni.

De lehet, ha Jézus kimondottan szüzet említ, akkor azt mondanád, hogy hát férjes asszonyról lehet ábrándozni, mert ha azt akarta volna említeni, az említi.


"Abban pedig semmi különös nincs, hogy Jézus megerősít ószövetségi törvényeket."

Nem megerősítette, szigorította, mint idéztem.

máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 tgt ***** válasza:
35%

Jézus azt mondta, hogy asszony, vagyis olyan nő, akinek férje van. Nem véletlen, hogy minden Bibliafordítás asszonyt ír.


Valóban szigorított, a "Ne törj házasságot" parancsot szigorította úgy, hogy az is házasságtörő, akinek csak szándékában áll házasságot törni,de még nem tette meg.

máj. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

tgt:Viszont a házasságon kívüli és a házassági szándékot nem tartalmazó hedonista koitálás is bűn,tehát egy esetben nem bűn így nőre nézni,ha a férfi és a nő még nem kötötték össze az életüket..

Utána tiszta sor,hogy ha asszony ha nem asszony,a férfi számára tabu a választottján kívűl ilyeneken agyalni és a nő számára is,legalábbis addig amíg meg nem özvegyül(vagy mai laza protestáns értelemben valamilyen oknál fogva el nem válik)

máj. 13. 23:57
 16/28 IstenGyermeke1 ***** válasza:
65%

#10

Nem a kéretlen szexuális jellegű gondolatokról van szó. Abban semmi rossz nincs, ha két ember vonzódik egymáshoz. Viszont hogyha én arról kezdek el fantáziálni, hogy (elnézést a kifejezésért, de ezt így jobban vissza tudom adni, mint az eufemisztikus megfogalmazással) milyen jó lenne +b@szni valakit; az nincs rendben. Az bűn, s Jézus szavai erről szólnak.

máj. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 tgt ***** válasza:
0%
16-os: Lehet, hogy újat mondok neked, de ha két ember szexuálisan vonzódik egymáshoz, akkor bizony fantáziálnak egymásról. És ebben semmi rossz nincs.
máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
68%

#17

Jézus és Pál apostol szerint van.

máj. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 tgt ***** válasza:
0%
18-as: Szóval nem szabad fantáziálni a szerelmünkről? Érdekesen értelmezed a Bibliát. De nagyon vigyázz, nehogy rossz helyen nyisd ki, és véletlenül beleolvass az Énekek énekébe, mert bűnös vágyaid lesznek.
máj. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 IstenGyermeke1 ***** válasza:
57%

#17

Kérlek, értelmezd. amit írtam. Ha én vonzónak találom a lányt, akkor vonzódom hozzá. De ha szándékosan elképzelem, hogy hogyan cselekednék vele néhány eléggé tisztaságellenes dolgot; az bűn. Leredukálom őt a testérre, hiszen az ilyen fantáziálásokban nem tudom őt magát, mint az Isten képére és hasonlatosságára (ad imaginem Dei) teremtett embert belefoglalni; mint ahogyan egy párbeszédet sem tudok elképzelni fejben, hisz minden szó belőlem fakad.

Még egyszer elmondom, hogy nincs semmi baj a kéretlen szexuális jellegű gondolatokkal, hiszen az ember szexuális lény. Viszont ha egy ilyen után azt mondom: "hű, de jó!" s mást sem csinálok a rákövetkezendő fél órában, mint fantáziálok, az igenis rossz. Már csak azért, mert a tisztaság erényének megtartását is nehezebbé teszi; ahogyan ha valaki fogyókúrázik, s közben csokis fánkokról álmodozik, a saját dolgomat nehezítem meg vele.

máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!