Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán hogy tud több helyen,...

Sátán hogy tud több helyen, több keresztényt kísérteni egyidőben? Ha ő egyetlen személy.

Figyelt kérdés
máj. 24. 15:34
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
30%

Sátánhoz sok angyal csatlakozott a lázadásban.

Sátán a Földet felosztotta a démon fejedelmei felett, minden ország területén gonoszkodnak ezek az angyalok

Ezért Sátán bizony nem egyedül tevékenykedik.

máj. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 Potyondi Gergely ***** válasza:
4%

Az első válaszoló jól mondta. A sátánt rengeteg démon szolgálja, akik segítenek neki a pokolba húzni az embereket.


A sátán működését ezzel a hasonlattal is el lehetne képzelni:


A sátánnak kicsit több mint 8 milliárd keze van, és minden kezén van egy-egy zsineg (a zsinegek a démonok, akik bűnre csábítják az embereket), és ezekkel úgy irányítja az embereket, mint egy bábút.

Azonban a keresztények harcolnak a zsinegek ellen, és minél jobban harcol valaki a zsinegek ellen, annál jobban fogja a sátán őt támadni.

(A bábmesterek nem szeretik, ha a bábújuk nem engedelmeskedik.)

A sátán általában nem avatkozhat közvetlenül bele a dolgokba, ezért egy olyan bábúval fogja rávenni a keresztényt arra, hogy hagyja abba a küzdelmet, akit jól tud irányítani.

Viszont ez fordítva is működik, tehát a keresztény bábúk is rá tudnak venni a zsinegek elleni küzdelemre olyan bábúkat, akik nem küzdenek.



Ennek a hasonlatnak a lényege az, hogy amikor nemet mondunk a bűnre, akkor a sátán démonai bennünk elkezdenek egyre jobban zaklatni azért, hogy kövessük el ezt a bűnt. Ha van a közelünkben egy olyan ember, aki nem áll ellen ennek a bűnnek, akkor lehet, hogy rajta keresztül fog minket bűnre csábítani.


Még ezt Ádám és Éva esetéhez is lehet hasonlítattni.

Ott is a kígyó Ádámot valószínűleg nem tudta volna közvetlenül bűnre csábítani, de Évát igen, és Évától meg könnyebben elfogadta Ádám a tiltott gyümölcsöt.

máj. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
21%
Meg aztán egy sereg egyforma élethelyzet van szerte a világon egyszerre sokaknak az életében, melyek kegyetlen próbákat jelenthetnek az adott személyeknek. Sátántól jövő kísértésnek nevezhetjük őket, hiszen az ő szellemi hatása miatt vannak sokféle háborúk és mindenféle fajta szenvedés!
máj. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
77%
Mert a sátán egy szellemi lény, így nyilván nem vonatkoznak rá a földi világ fizikai törvényei.
máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
0%

A Sátánban nagyon hisznek a Spirituális Sátánisták.


Van például a JOS(Joy of Satan), magyarul csatlakozz a Sátánhoz.


Régen sokat olvastam a Spirits of Eridu-t, ami JOS fordítása volt.

De nem igazán hiszek a Sátánban.

Az Iszlám a Sátánt Iblisz-nek nevezi.


Rengeteg Sátánista irományt áttanulmányoztam, szerintem a Sátánt a zsidók találták, hogy ilyesztgessék vele a nemzsidókat, mondjuk ebben nem vagyok tuti biztos, de ez a szó héberül ellenséget jelent.

máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
34%

Nem értem,az 1.választ miért pontozták le. Korrekt hozzászólás volt.


Csupán azzal egészítem ki,hogy szellemi lényként nem kötődik egy helyhez,mint az anyagi lények.

máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
48%
Még embereknél is írtak bilokációs képességről (két helyen volt egyszerre) akkor egy szellemi entitásnál hogy ne lehetne több helyen?
máj. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amikor eljön az Antikrisztus, ott maga a Sátán ölt testet, vagy birtokba vesz egy embert?

máj. 25. 08:17
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Már 2000 éve folyamatosan jelen van, erről János apostol írt levelében. De nem testet öltve és nem is embereket megszállva, hanem az emberek szívét irányítva.
máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 Jégszív ***** válasza:
Pont úgy, ahogy a jóságos Szentháromság EGY Isten segít az embereken... 😕
máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!