Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segitett neked Isten valaha,...

Segitett neked Isten valaha, valamiben? Van olyan dolog amit "neki tulajdonitasz"?

Figyelt kérdés
Nem tudtam melyik kategoria. :S
2010. nov. 1. 15:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Vallás kategória...


Kérdésre válaszolva: semmit sem tulajdonítok Isten segítségének, mivel nem hiszek Istenben.

2010. nov. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem, ateista vagyok.
2010. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem az a kérdés , isten segített-e neked? Hanem az, hogy az istenbe vetett hited, általa hirdetett erkölcsösség, előrevitt-e az életben?
2010. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyunak volt ereje meggyógyulni, míg sokan még mindig ott küszködnek. Ő ezt Isten segítségének tulajdonítja, ha nem is csoda szintjén, de neki a hit adott erőt.
2010. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Már írtam valahova de ti is megkapjátok: az ateista élete legutolsó percében kezd hinni és akkor döbben rá, mennyire szebb élete lehetett volna, ha egész életében hitt volna.
2010. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ez egy összetett bonyolult kérdés ...

Most őszintén... a keresztények,akik Istenhívők, ők nyilván minden olyan dolgot,ami "csoda" vagy ajándék,azt mindet Istennek köszönik.

Aki meg nem hisz benne,az saját magának köszönheti, úgy gondolja,hogy ez mind a kitartásának eredménye...stb :)

Tehát ez a kettő választás van.

Én egyébként római katolikus vagyok... volt amikor történt olyan nagy dolog az életemben,amit egyből megköszöntem Istennek,de végső soron nem hiszem,hogy neki köszönheti az ember,amik vele történnek jó dolgok,hiszen,akkor a rossz dolgokat is neki tulajdonítanánk... nem igaz?

Tehát erre az a válaszom,hogy mindenkinek szabad akaratot adott Isten és Akármi történik vele,akármit kap az életben(jót és rosszat) Csak Magának köszönheti. :)

2010. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó vagyok-

Egyébként aki rákból gyógyul fel,az is csoda,de nem hiszem ,h ez isteni csoda.

Ez attól függ,kinek milyen súlyos periúdusában van a betegsége.

A másik dolog a HIT és AKARAT.

Persze vannak bizonyos isteni sugallatok,amik terelhetnek részben,de amik történnek,azok a mi cselekedeteink,mi magunk tehetünk értük v ellenük.

2010. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
Az ateista nem azt jelenti, hogy semmiben sem hisz, hanem Istenben, illetve tagadja a létezését. Nem kell a kettőt összekeverni. Mellesleg nekem semmi bajom azokkal, akik hisznek benne, nem szólom meg őket, de valahogy ezt a toleranciát hívőktől nem nagyon szoktam visszakapni, hanem mély megvetést...
2010. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
16:02 - És a "Tisztelet a kivételnek?"
2010. nov. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen vannak kivételek. Ezért sem írtam, hogy soha nem kapom vissza, hanem azt írtam nem nagyon.
2010. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!