Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan tud mindenfelé...

Isten hogyan tud mindenfelé figyelni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 01:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert mindenható, ilyen egyszerű.
2011. okt. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
17%

azt mondják hogy az Isten nem egy "ember" hanem minden egyes részecskében benne van. magát az élet forrását nevzik Istennek...


de elmehetsz egy templomba és teletolnak sok h*lyeséggel.

2011. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 /Anita_'94/ ***** válasza:
91%
Hidd el, megoldja valahogy...
2011. okt. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Ez egy olyan kérdés, amire a jelenlegi ismereteinkkel lehetetlen választ adni. A Szentírás 7 szem szimbolumát használja erre.


Üdv. Péter

2011. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
75%

Úgy, hogy Isten valójában egy mindenható, mindentudó, középpont és határok nélküli, időtlen(teljes, így nem változik, ezért időtlen) Elme(ne kösd a testhez, csak magában kezeld), amiben minden egyes információ megtalálható, MINDEN, és mindezeknek teljes tudomásában van, tehát tudomása van Önmagáról, hiszen minden Önmaga...vagyis amit megjelenít, azt tulajdonképpen meggondolja, ami megjelenik az az Isten Gondolata.


ha pedig magadra vetíted, és elmélázol, láthatod, hogy amikor te valamit eltervezel, tökéletesen tisztában vagy mindennel, amit elgondolsz magadban, azaz tudsz mindenfelé figyelni, hiszen Te belőled való a gondolatod, Te jeleníted meg és tartod fent azt koncentrációddal...no Isten ugyanezt teszi, csak nyilván precízebben. :)


ui.: elnézést, benéztem, és úgy éreztem erre választ kell adjak, mivel nem lehetetlen, csupán nyitottságra és józanságra van szükség..no meg persze Istenre...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 eric_one ***** válasza:
91%

Látom még nem kaptál kérdésedre elfogadható választ. Van kijelentése Istennek erről is, és a jelenlegi tudományos ismereteink szerint logikus és elfogadható. Egy kis magyarázat szükséges hozzá, hogy jobban megértsed. Isten kijelentését azért nem tudják elfogadni sokan mert a klasszikus fizika által bemutatott világkép amely főképpen az oksági elven nyugszik, (vagyis minden egyes természeti jelenség általános alapelven és alaptörvények segítségével kiszámítható, és az esemény lefolyása is meghatározható) egy relatív gondolkodásmódot alakít ki az emberben. Bár ezt a gondolkodás módot a makrofizika szétrombolta, mégis sokak nem akarnak másképpen gondolkodni. Az univerzum teremtője a biblia Istene viszont abszolút módon nyilatkoztatja ki magát, tehát relatív szemlélettel nem érthető, nem felfogható, vagy bolondságnak is mondható.


Einstein relativitás elméletének felismerései megmutatták hogy a tér és az idő összetartozó értékek, és nem függetlenek egymástól. Vagyis tér nélkül nincs idő és idő nélkül nincsen tér. Az idő az anyag tulajdonsága, vagyis ez a két dimenzió elválaszthatatlan!


Isten azt mondja magáról: idézet Jer 23,23-24

"Csak a közelben vagyok-é én Isten? azt mondja az Úr, és nem vagyok-é Isten a messzeségben is? Vajjon elrejtőzhetik-é valaki a rejtekhelyeken, hogy én ne lássam őt? azt mondja az Úr, vajjon nem töltöm-é én be a mennyet és a földet? azt mondja az Úr.


Itt Isten azt mondja hogy betölti az univerzumot először is tisztán térben. De mivel tér és idő szét nem választható ezért Isten térbeli mindenütt jelenléte magába foglalja az időbeli mindenkori jelenlétét is. Vagyis ha térben nem korlátozható, akkor időben sem ez logikus és gondolom érthető is. Ha a biblia Istene valóban az univerzum teremtője, akkor úgymond magában hordozza a térbeli és idő koordinátákat ahogy Kol. 1,17 "...minden Őbenne áll fenn" írja.

Jel. 1,21-6 "Én vagyok a kezdet és a vég" ami azt állítja hogy a tér is idő abszolutumai nem találhatók meg a látható valóságban, hanem egy személyben Jézus Krisztusban.


Isten egyébként a Jahve névvel nyilatkoztatta ki magát Mózesnek amely név jelentése "Vagyok, aki vagyok" Számunkra ez így lefordítható: Egy térben mindent kitöltő teremtő számára minden térbeli pontban jelenlevő, és hasonlóképpen egy időben mindenkor jelenlevő Isten számára minden időpontban jelenlevő Isten. Tehát aki nekünk mindig is volt, van, és lesz. Legalábbis a mi szemszögünkből nézve.

Remélem érthető volt, még pár bizonyítékot is írok neked:

Jézus a templomba megy reggel tanítani és párbeszédbe bonyolódik a farizeusokkal, majd kijelenti nekik hogy "Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok." Jn 8,58 Persze erre követ ragadnak, de történet itt is jól végződik :-)

Ez nyelvtanilag különös, de a fenti magyarázat alapján már logikus és érthető.


másik eset Keresztelő János Jézusról szóló megállapítása "Jn 1,30 Ez az, a kiről én ezt mondám: Én utánam jő egy férfiú, a ki előttem lett, mert előbb volt nálamnál."


Sok példa található még, oldalakat lehetne tele írni. Sokan azt állítják a GYK oldalán hogy a biblia elavult, tudománytalan, mesekönyv. Pedig ellenkezőleg, ma még aktuálisabb és egyre több prófécia teljesedik be szemünk láttára. A tudósok csak halványan sejtik amit a biblia már kijelentett évezredek óta. Azt kellene meglátni hogy ez a könyv amely egyedüli módon az emberiség történetét mutatja be a kezdettől a végégig, azonkivűl egy teljesen egységes üzenetet közvetít. A világ leglogikusabb könyve, sehol nincs benne ellentmondás, mindössze ismereti hiányok és rossz gondolkodásmód végett gondolják sokan hohy az. Már azon el kellene gondolkodni minden embernek hogy ezt a könyvet 1600 éven át írták több mint 40 különböző szerzője volt. Ezek az emberek nemcsak időben hanem földrajzi értelemben és kultúrában is távoltak egymástól Egyiptomtól-Babilóniáig szétszórva. A szerzők is különböztek egymástól a tanulatlan halásztól az írástudóig, az orvostól a királyig stb. vámszedő de mégis kinyilatkoztatásában, tanításában, üdvtervében, és felépítésében egy csodás egységet alkot a Biblia. Ha az utóbbi 1600 vagy legyen csak 600 év orvosi közleményeit egy könyvbe kötnénk micsoda káosz lenne? :D

Minden embernek el kellene ismernie hogy az íróeszközként használt emberek mögött egy igazi tér és idő fölött álló igazi szerző van. Ez is gyakori kérdés itt hogy a bibliát kik írták... A Koránt vagy a Mormon könyvét egyfolytában írták ill. diktálták. De a Szentírás kezdeményezője és alkotója azonban évezredeken keresztül jelentette ki magát. Ez logikus igazolása annak hogy Ő az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Köszönöm figyelmedet! Isten áldjon!

2011. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
42%
Szia. Isten mindenütt ott van, például tebenned is. A szíveden keresztül figyel a saját belső éned szemével.
2011. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
73%
Off: Jól látom, LastOne, visszatértél?
2011. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
56%
Tökéletes, ő formált meg mindent, nem kérdőjelezhetjük meg, hogy vajon tud-e mindenre odafigyelni.
2011. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Mindenfelé úgy tud, ahogy van, egyfelé meg úgy, hogy te vagy :)
2011. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!