Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit értesz szolgálaton (vallás...

Mit értesz szolgálaton (vallásos értelemben)? Milyen szolgálatot szoktál végezni (ha végzel! )?

Figyelt kérdés

Természetesen nem veszem kérkedésnek, csak érdekel, hogy ki mit tesz meg másokárt szeretetből!


Gyülekezeten, felekezeten belül, illetve kívül.


2011. szept. 25. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szolgáltnak lehet mondani az evangelizációt. Mivel én nem vagyok túlságosan tömeg centrikus és nehezen szólítok meg idegen embereket így ez számomra kilőve. Az én szolgálatom a szellemi és testi beteg gyermekek gondozásában merül ki, de az is csak akkor, ha anyumnak kell segíteni. De most tervezem hogy elvégzem a szükséges iskolát mellé.
2011. szept. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yuda ***** válasza:

Lehet szolgálni az Úr felé, pl. dicséretekkel, vagy lehet szolgálni emberek felé, pl.részt vállalsz a dolgokban. Akár a kórusban, vagy zenészként, vagy közös helységeket takarítod, vagy ápolásban..vagy karitatív tevékenységek...stb

Olyan sokféle, hogy felsorolni sem lehet, de mindenképpen legyenek benne olyan szavak, hogy örömmel tedd, jó szívvel, mert az Úrnak szolgálsz igazából. Legyen önkéntes és rendszeres -semmit nem várva érte.

2011. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szolgálat szerintem jelentheti a templomi szolgálatot, pl. ministrálás, énekkar, templomdíszítés és jelentheti az olyan szolgálatot is mint a kórház és börtönlátogatások, a jótékonyság, önkéntesség és az evangelizálás. Aztán ott vannak még azok a szolgálatok amelyek közbenjáró imát kínálnak, pl. imák testi/lelki gyógyulásért, szabadulásért.


Én jótékonykodni szoktam, illetve aki szóba áll velem azokkal szívesen beszélek Istenről. Szoktam másokért imádkozni is.

Szívesen mennék mondjuk börtön vagy kórházlátogatásra is (ha nem egyedül kell :)) de sajnos most egyáltalán semennyi szabadidőm sincs. Majd talán később.

2011. szept. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most megyek okt.1-én Erdélybe-Dévára-egy hétre Böjte Csaba testvérhez,ill a gyerekekhez és nevelőikhez 1 hétre szolgálni.Segítek amit lehet.Gyerekekkel való foglalkozás,fizikai munka.Ami van.Persze ingyen.
2011. szept. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Kórustag és rendszeres felolvasó vagyok
2011. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!