Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a fajta öngyilkosság is bűn?

Ez a fajta öngyilkosság is bűn?

Figyelt kérdés

Nézzük a következő helyzetet.

Valahogy (legvalószínűbb egy háborús helyzet, de a kérdés szempontjából érdektelen) egy kibiztosított kézigránát esik egy csapat ember közé, köztük ott vagy te is. Egyedül te veszed észre és úgy döntesz, hogy ahelyett, hogy félreugranál inkább ráveted magad és a testeddel fojtod le a robbanás erejét(ez a módszer bizonyítottan nagy valószínűséggel megmentené a körülötted állók életét).

Kérdés: Mivel tudatosan választottad a halált a pokolra jutsz-e?


2010. nov. 7. 23:15
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
18%
Ha isten g*ciskedik, akkor a pokolra jutsz. De szerintem nem.
2010. nov. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
0%
Szerintem ha felakasztod magad, az is tudatos, nem? Amúgy most néztem a Dante: Pokol című animációs filmet, egyből az öngyilkosok háza jutott eszembe.
2010. nov. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább önfeláldozás a többiért. Persze lehetne vitatkozni ennek erkölcsös voltán. Az öngyilkosság határozott szándékkal történik, mert meg akar halni. Ebben az esetben viszont nem a saját élet kioltása a cél, hanem a többi megmentése, aminek mellékhatása - sajnos - a halál.
2010. nov. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Pont ezért mondom: Tudatos választás=öngyilkosság.
2010. nov. 7. 23:26
 5/42 A kérdező kommentje:
A másodiknak írtam.
2010. nov. 7. 23:27
 6/42 anonim ***** válasza:
92%
Hát, ez jó kérdés. Nem vagyok teológus, de ha abból a (felettébb materialista) szempontból vizsgáljuk, hogy a vallási parancsolatok igazából csak morális útmutatásul szolgálnak, a közösség segítése a céljuk, és csak azért bújtatták őket természetfeletti köntösbe, hogy a primitív népek jobban szívükre vegyék és betartsák őket, akkor "nem jutsz a pokolra", mivel az önfeláldozás morálisan helyes cselekedet, a közösséget szolgáltad ahelyett, hogy a saját bőrödet mentetted volna.
2010. nov. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Akkor ha annyival megtoldanánk, hogy:

Van időd, hogy eldobd a gránátot oda ahol nincsenek, de ehelyett ráhasalsz.

2010. nov. 7. 23:29
 8/42 anonim ***** válasza:
ha öngyilkossági szándékból választod ezt az utat, akkor egyértelműen bűn
2010. nov. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
De, mint fentebb is kifejtették a halálommal életeket mentenék?
2010. nov. 7. 23:35
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van időd, hogy eldobd, akkor nincs értelme ráhasalni. CSak pont ez a lényeg, hogy nem szokott idő lenni, vagy hát eleve nem tudhatod h mennyi idő van mert nincs visszaszámláló egy gránáton.
2010. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!