Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista vagyok, de hiszek a...

Ateista vagyok, de hiszek a mágiában, a varázslatban, és a démonokban, szellemekben, és mágikus lényekben. Többen még is azt mondják, hogy ez is egy fajta vallás, hogy valami démon hívő vagyok, mire alapozzák ezt, tényleg az lennék?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ateista azt jelenti, hogy istenekben/egy istenben sem hiszel, de szerintem az is hozzátartozik, hogy egyéb természetfeletti dolgokban sem hiszel. Gyakorlatilag az ezoterikában hiszel, nem? Ott szoktak ilyesmiről beszélgetni.
2011. máj. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
17%
te sátánista vagy
2011. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam, az ateista csak az istenben való hitet tagadja, de majd utána nézek, köszi!
2011. máj. 24. 20:02
 4/18 valakiakitnemismersz ***** válasza:
Második a sátánista egy komplex vallás annak is megvannak szertartásai és szabályai.Először is ne imádd az ördögöt mert a sátánista nem ördögimádó a sátán maga csak jelkép aki az ellenálló.
2011. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagy ateista, csupán a vallások által leírt isten(ek)ben nem hiszel. Ateista az általában a természetfelettiben sem hisz.

A sátánizmust meg sürgősen felejtsétek el, az emberek nagy része teljesen rosszul értelmezi... a sátánisták nem a gonoszt imádják és istent gyalázzák, hanem a tudásnak élnek, ugyanis a sátán maga a tudás. Való igaz, elgtöbbször feketében járnak, de rendkívül művelt, okos, és pozitívan gondolkodó emberek. Akik a gonoszt imádják, vagy démonokat, és sátánistának hiszik magukat, azok nem azok...

2011. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Őő van egy jobb ötletem. Mivel a démonok a sátánhoz tartoznak,ezért vesztesek mert Jézus legyőzte őket a kereszten.Az ilyen fekete,fehér mágia pedig a sátánból fakad. Inkább higyj a názáreti Jézusban akkor győztes leszel és örökké élhetsz imádd Őt mert Ő az aki megérdemli,a sátán csak átver.


Olvastam egy könyvet egy csávó kitanulta a fehér mágiát amivel ugye gyógyítani lehet..Jól is ment neki mindig volt egy hang/személy aki mindig a fejében szólt hozzá. Ő azt hitte,hogy ő Isten. De egy nap amikor már a fehér mágiát nagyon nagyon szinten művelte szólt neki az a hang,hogy tanulja ki a fekete mágiát is,amivel ugye átkozni lehet. Lelepleződött,hogy egész végig félrevezette a sátán az embert,elhitette vele,hogy ő Isten közbe pedig nem úgy volt. A csávó nem akarta kitanulni a fekete mágiát és már csak azért sem engedelmeskedett az ördögnek. Az ördög elkezdte gyötörni,gondolatokkal,rémálmokkal, még talán valami súlyos beteg is lett(erre már nem emlékszem). Aztán jött a sátán ellenfele, igazi hívő keresztények akik használják Isten erejét amit adott nekik. Ráparancsoltak a démonokra hogy ne gyötörjék az illetőt és azok elmentek. Ennyi. Jézus győzött. A sátán nem tud győzni,csak ha az illető hagyja neki.


Könyv címet ne kérjetek nem emlékszem már rá.

2011. máj. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia! Ez Jézus definíciója az ördög gyermekeire:

" Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."

Aki a sátánt imádja, az sátánista, mint ahogy a Krisztust imádó az Krisztusista. (keresztény)

Azt írtad hiszel a mágiában, varázslatban. Ha gyakorolsz is ilyesmit, akkor mágus és varázsló vagy. Azok pedig nem lehetnek kedvesek Isten előtt. Inkább békülj meg Istennel, és higgy az evangéliumban! Isten uralmát keresd ne az ördög uralmát! Mert ha csak a természetfeletti sötét oldalát kutatod, attól nem leszel jobb ember. Sőt. A démonok ítélet elött álló bukott szellemi lények. Semmilyen áldást vagy jót nem közvetítenek. Megtévesztenek,becsapnak,hazudnak,gyötörnek,félrevezetnek a céltól...Az Istenfélelem viszont mindenre hasznos. Pl.: megszentelődésre, örök életre, békességre...

2011. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ezt régebbi kifejezéssel úgy mondják, hogy pogány
2011. máj. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Osztom a 23:04 -es véleményét, meg a Viktorét is. A Sátán elakar pusztítani téged, és a pokolra akrja vinni a lelked, és elvakítja a te szellemi elméd nemhogy meglásd a veszedelmet ami előtt álsz.

Most csak az a kérdés maradt hogy: Akarod-e istent megismerni, vagysz-e rá és arra hogy megismerd vagy sem. Mert ha igen teljes szivedből akkor isten kinyilatkoztassa neked magát

2011. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 pelgrim ***** válasza:
Igen az vagy, démonhívő, a te isteneid a démonok, a szellemek, a varázslat, a mágia.
2011. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!