Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtért testvérek! Szerintetek...

Megtért testvérek! Szerintetek a Biblia megengedi a fogamzásgátlást? (nem az egyházak véleménye érdekel, hanem az, hogy Isten mit vár el tőlünk, felekezettől függetlenül)

Figyelt kérdés
Ha igen,szerintetek milyen formáját?Ha tudtok,írjatok legyetek szívesek ige helyeket is.
2010. nov. 9. 11:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A Biblia idejében nem létezett fogamzásgátlás, így elég nehéz lenne igehelyeket írni. De a gyilkosság bűn, tehát az abortusz nem megoldás. A felelőtlenség meg nagy hiba,mert a gyerekeiddel szúrsz ki. Tehát ezek alapján nyugodtan használj fogamzásgátlót, mert az nem gyilkosság hanem megelőzés.
2010. nov. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha például házasságon kívül szexelsz már a paráznaság bűne. Nagyobb bűn mint a fogamzásgátlás. Én sajnos így élek és mindig bűnös vagyok, engem inkább ez foglalkoztat. Amúgy óvszert használok a barátnőmmel, mert ma olyan vékony óvszereket lehet kapni, hogy nem érzed, hogy rajtad van vagy sem, csak a tudat. De persze a nagy többségnek zoknit jelent. És a legvégén nem is a nemi aktus a lényeg, ha valakit igazán szeretsz, akkor óvszerrel is a fellegekben jársz és elég az ha megöleled és megcsókolod.
2010. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy csak megöleld és megcsókold, nem kell óvszer... :-))

Bocsi, csak vicc volt. Ha szeretitek egymást és egyszer majd összeházasodtok, akkor megnyugodhatsz.

2010. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!