Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia hol írja, h Isten...

A Biblia hol írja, h Isten azért teremtette az állatokat h meg is együk?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 13:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
hát a teremtés könyve elején van, h az ember szolgálatára teremtette a föld élőlényeit
2011. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

és a szolgálatba beletartozik az is h megeszem?


mert ha azt vesszük, régen voltak emberi rabszolgák (bűn!!hiszen minden ember szabad) aztán mégse ették meg őket:D:D

2011. okt. 11. 13:51
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
"Minden mozgó állat, amely él, legyen nektek eledelül; amint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat." (1Mózes9.3)
2011. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Most nem megyek bele a vallási témába de ez az állatvédés elég zavaró már.

Ez az élet körforgása, vagy más néven tápláléklánc. Ahogy az oroszlán is megeszi a zebrát úgy mi is a csirkét vagy a malacot. Persze fölöslegesen vadászni olyan állatot ami nincs ehhez hozzászokva hülyeség. De a disznókat stb már annyira rég háziasítottuk hogy emberek nélkül élni se tudnának. Ha az emberek eltűnnének idővel az összes háziállat elpusztulna mert fingja sincs hogy kell túlélni.

A vadászatot is sokszor félreértik az orrvadászattal. Pedig a legtöbb állatot csak azért vadászuk mert különben elszaporodnának. Magyarországon nincs természetes ellensége pl az őznek, idővel felemésztenék az egész erdőt és éhen halnának.

De már őseink és még a természetet nagy becsben tartó indiánok is megették a húst. Mert ez ilyen, persze mondjuk aki cápauszonyt eszik(csak egy példa) az szerintem is elítélendő. De nem lesz bűntudatom mert megeszem a csirke húst. Láttam már disznóvágást és tudom hogy nem kellemes ez nekik, de ettől még ez egy ilyen rendszer. a hús ugyanúgy fontos építőeleme a testünknek. Nem azért van ilyen fogunk sem mert "isten" vagy az "evolúció" azt akarta hogy magvakon éljünk, mert az mekkora buli.

2011. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

külön kedves "utolsó"!egyetértek veled:)

2011. okt. 11. 14:22
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Orrvadászat :))

Van fülvadászat is? :))

2011. okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
:)
2011. okt. 11. 14:33
 8/27 anonim ***** válasza:

"Minden mozgó állat, amely él, legyen nektek eledelül; amint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat." (1Mózes9.3)


Minden mozgó állat...Aztán valahol sorolja a Biblia, hogy mely fajta állatok "tisztátalanok" és nem szabad még megérinteni sem őket, nemhogy megenni.Vajon mi az oka ennek az ellentmondásnak?

2011. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Így javította ki mert elsőnek teljesen rosszul írtam :D
2011. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

hááát...ez egy jó kérdés

mert tény, h vannak olyan állatok, amit ha megeszünk bele is halhatunk

pl. a japánok készítenek vmi halból ételt, és ha nem jól csinálják halálos, DE mégis el lehet készíteni! (csak kockázatos:D)

2011. okt. 11. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!