Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi valójában a Shiva Lingam?...

Mi valójában a Shiva Lingam? Valóban a férfi és női egyesülést jelöli? Valóban szexuális jelentése, üzenete van? Vagy ez csak a nyugatiak félreértelmezése, félremagyarázása?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért írom ki, mert ugye a saiva hinduk Sívát a Shiva Lingam alakjában imádják.


Ugyanakkor többféle értelmezése is van a Shiva Lingamnak:


1. A Lingam a férfi n.szerv, így ezáltal szexuális üzenete, jelentése (is) van.


2. A Lingam jelentése jelkép, szimbólum. Így már nem kötődik a szexualitáshoz, és állítólag csak a nyugatiak ferdítették el a jelentését.


Melyik igaz?


Én a saiva irányzattal szimpatizálok, ugyanakkor ez a pontja nem érthető számomra.


2010. nov. 13. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:

A Siva Lingam elsősorban a legfelsőbb tudatosságot szimbolizálja. Teremtő, gyarapító szimbólum is egyben.

A hinduk szemében valóban nem a szexualitáskoz kapcsolódik, illetve annyiból a szexualitáshoz, hogy az a teremtéssel, létrehozással van összefüggésben.

Én sem tudom ezt pontosan megérteni, de nyugatra születettként nem is lehet.

Tisztelem a hindu kultúrát, és volt alkalmam Indiában a deoghari Siva Lingam templomban megérinteni a Lingamot. Nagyon nagy élmény volt!

2010. nov. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Siva Lingam egy henger alakú kődarab, amely az isteni teremtőerőt szimbolizálja érzékelhető formában fallosz alakjában, mert a férfi teremtőerő a mi emberi világunkban az isteni teremtőerőnek a legnyilvánvalóbb mása. A hinduk tiszta indítékkal, gondolatokkal nézik és érintik ezt a jelképet. Hódolnak a szimbólummal kifejezett Életalkotó Erőnek, ezért ők nem látnak benne semmi trágár, tisztátalan értelmet. A nyugati emberek, akik ezen megértés nélkül közelítenek a Siva Lingamhoz, csak ők látják erotikus jelképnek.
2010. dec. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszadó!


Köszönöm szépen a választ Neked is!


Te érdeklődsz a saiva irányzat, vagy hasonló iránt?

2010. dec. 17. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Jógázom és a jóga spirituális része is érdekel. A jóga a tantrikus hagyományokban gyökerezik, ennyiben érdekel a hindu kultúra. A jóga Síva isten felügyelete alatt áll, így saiva irányzat. Nem tartom magam semilyen vallási irányzat követőjének, ezért nem vagyok hindu és saiva, de nagyon tisztelem a bölcsességüket, toleranciájukat és szeretném minél alaposabban megérteni.
2010. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem!

Kérhetek tőled könyvcímeket a jóga témában, illetve ha tudsz saiva irodalomból néhányat?

Én a saiva irányzat iránt érdeklődöm, és szeretnék minél többet megtudni a témában. Köszönöm az eddigi válaszaidat és segítségedet!

2010. dec. 18. 18:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Szeretem Baktay Ervin könyveit: A diadalmas jóga, Szanátana Dharma

Én kimondottan saiva szakirodalmat nem ismerek.

Van egy Magyar Saiva Közösség - google-val könnyen megtalálod, ők biztos több konkrétumot tudnak.

Jóga témakörében legjobban a Satyananda Yoga újságjában írt cikkeket szeretem, nagyon autentikus írások sok témakörben: [link]

2010. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi! Én is Baktay Ervin könyveit olvasom. Éppen most (is).

Köszi a linket, mindenképp megnézem, és a közösségre is rákeresek. Köszönöm szépen!

2010. dec. 18. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!