Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A papok honnan tudják, hogy...

A papok honnan tudják, hogy papnak kell lenniük?

Figyelt kérdés
Én is gondolkozom rajta, hogy papnak állok.
2010. nov. 14. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Szeretnének papok lenni.
2010. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalok (tizen-évesek) általában kivétel nélkül átesnek ezen a kérdésen, szinte mindenkiben felmerül így, vagy úgy, hogy mi lenne, ha papnak/apácának állna. Ha ez a gondolat idővel csak egyre erősödik, akkor már érdemes többet foglalkozni a kérdéssel. Az ember "érzi", hogy van-e hivatása, vagy nem. Ez van, hogy hosszú évek alatt érlelődik meg annyira, hogy elhatározássá váljon. Én is lelkésznek készülök, nálam ez az érlelődés 3 évig tartott, és csak mostanra (20 évesen) tudtam elhatározni magam amellett, hogy hallgatok a "hívásra".

Én mindenképp azt mondom, hagyj időt a komolyabb elhatározásra, addig pedig vegyél részt lelkigyakorlatokon, hivatástisztázó alkalmakon, beszélj róla a lelkivezetőddel, ő bizonyára majd többet tud mondani, és tud neked segíteni. A legfontosabb, hogy várj; ne siesd el. Ha hivatásod van, azt előbb-utóbb úgyis "megérzed", ez komoly dolog, nem lehet a "fellángolásra" bízni. Ha mondjuk fél év után is ugyanezt érzed, érdemes tovább lépni, és még inkább foglalkozni a kérdéssel.

Sok sikert hozzá! :)

2010. nov. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Isteni sugallat :)
2010. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"szinte mindenkiben felmerül így, vagy úgy, hogy mi lenne, ha papnak/apácának állna"

Hát... akkor én vagyok a kivétel. Nem éreztem úgy tizenéves koromban, hogy egy olyan foglalkozást kellene választanom, amely elveivel nem értek egyet :)

2010. nov. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez olyasmi, amire csak azok tudják a választ, akik már átestek rajta. A második jól mondta, zöld kéz.
2010. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És mit csináljak, ha nem érzem elég jó embernek magam a papsághoz?
2010. nov. 15. 21:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem érzed elég jó embernek magad?? Jujjujj.... Nem is vagy jó ember, csak a Szentlélek tesz azzá, ahogy benned és általad munkálkodik. És így Ő is fogja "megmondani" neked, hogy pap legyél-e vagy sem. Ezt hívják elhívásnak.Isten pedig kegyelmes és mindent megbocsát, ha megvallod az Úrnak. De gondolom ezt tudod, ha pap akarsz lenni... :)
2010. nov. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is gondolkozok rajta, hogy papnak álljak. Osztom a második válaszadó válaszát. Várok még vele, hogy teljesen biztos legyek a dolgomban, nem akarom elkapkodni.
2010. nov. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tegnapelőtt 20:23: Bocsánat, lehet, félreérthetően fogalmaztam. Bár 1 mondaton belül kétszer is írtam általánosítást. :) Szóval természetesen nem a hivatás fellobbanására gondoltam, ennél egy sokkal, de sokkal egyszerűbb "gondolatra", ez kb. olyan, mint mikor a gyerekekben/fiatalokban mintegy gondolatként felmerül a rendőri, orvosi (kisebbeknél állatorvosi), stb. szakma/hivatás, talán még ennél is szerényebb fokban és ilyen esetben lényegében nem is szükséges hozzá a keresztény elkötelezettség stb., egyszerűen mint "sablonszakma" megmozgatja az ember gondolatait. De jogos a reflektálás, javítom is: a fiatalokra "többnyire" jellemző.
2010. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!