Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudják ezeket a templom...

Honnan tudják ezeket a templomban?

Figyelt kérdés
Szóval hogy én egyáltalán meg vagyok-e keresztelve, meg ilyenek, mert sok helyen olvastam, hogy ilyesmi (keresztelő stb.) nélkül nem ad össze a pap. Na és ő azt honnan tudja? Meg vagyok én keresztelve, de szerintem nekem erről nincs is semmim. Nyilván nem is fogok 400 kilométereket autózni, hogy elmenjek abba a bizonyos templomba, hogy amúgy valaki felírta, hogy engem itt megkereszteltek pár hetes koromban? Hogy megy ez?
2011. júl. 27. 17:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy a pap kéri meg hivatalból a keresztleveledet onnan,ahol keresztelve voltál.Nem Neked kell elmenni érte.
2011. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

pontosan úgy. 400 kilómétert kell autóznod, vagy írsz egy szívhez szóló levelet a templomnak, hogy küldjenek egy másolatot. természetesen abba, ahol megkereszteltek

és igen, ha nem vagy megkeresztelve, nem lehet temlomid. a pap meg onnan tudja, hogy be kell mutatnod a papírt, hogy te meg vagy keresztelve. ilyen egyszerű :)

2011. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szóval akkor erről otthon nincsen papírom, mint mondjuk az anyakönyvim? Az mondjuk elég erős, ha van ahol 2011-ben nem tudják lekérdezni az ilyesmit, hanem nekem kell elmennem az ország másik végébe. :O
2011. júl. 27. 17:31
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok.Mondom hogy nem Neked kell elmenni érte!A pap kéri meg hivatalból,és kb.3-4 hét alatt érkezik meg a másolat.Ennyi.
2011. júl. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, de látod, hogy a második szerint meg igen, nekem kell érte menni. Most akkor simán lehet, hogy vannak helyek, ahol így működik. Csak nem a kisujjából szopta ki.
2011. júl. 27. 17:35
 6/18 A kérdező kommentje:
Bár nekem is hihetőbb, hogy ők intézik.
2011. júl. 27. 17:36
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetünkben mi kellett vigyük a papírt.
2011. júl. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem vagyok felnőtt, de a bérmálkozásomhoz kellett a papír amin írta, hogy megvagyok keresztelve! De nekem meg volt az a papír valahol, a szüleim elrakták, hogy meglegyen! Szerintem neked is van valahol!
2011. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem b aj, én is kérdeznék. Akkor azzal mi a helyzet,h én olyat hallottam,h aki nem volt első áldozó, az nem esküdhet templomban? Mert én pl csak meg vagyok keresztelve, de szeretnék templomi esküvőt. Jól tudom,h akkor részt kell vennem ilyen hittanszerű vmin?
2011. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Nekem magamnak kellett megszerezni a keresztleveleket. Célszerű telefonon beszélni velük hogy keressék meg aztán küldjék el neked.

Az az érzésem hogy valamiért úgy gondolod hogy egy esküvőt könnyű megszervezni, ezért figyelmeztetlek hogy lehet hogy egyáltalán nem lesz könnyű.

Nem lebeszélni akarlak róla csak azért szólok hogy ne arra készülj hogy hamar és könnyen el lehet intézni.

2011. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!