Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó vallású emberek! Komolya...

Zsidó vallású emberek! Komolyan érdekel, tényleg ez a szokás nálatok?

Figyelt kérdés
Fiam és barátnője nyáron pár hónapos ismeretség után szakítottak. Nincs ebben semmi különös, de pár nappal ezelőtt fiam elmesélte, hogy a lány apja határozottan tudomására hozta, hogy mielőtt még komolyra fordulna kettejük között a dolog, tudnia kell, hogy ellenzi a kapcsolatukat, mivel ők zsidó származásúak és lányuk mellett csakis zsidó fiút tudnak elképzelni. Egyébként semmi rosszat nem tud mondani a fiamra, szimpatikusnak találja, de a legnagyobb hibája, hogy keresztény. Utána még titokban találkozgattak, de ez a tény teljesen kikezdte viszonyukat és inkább elváltak útjaik. Teljesen ledöbbentem! Tényleg ennyire zárt kört alkotnak, hogy csak a saját vallásukon belül alakítanak ki kapcsolatot és a szerelem az másodlagossá válik? Nem mindegy, hogy református, katolikus stb., ha boldoggá tudják tenni egymást! Nagyon érdekelne a véleményetek, valóban ez az igazság? Kérlek benneteket, hogy hozzászólásainknál kerüljük a rasszista megjegyzéseket, kérdésem kiírásánál nem volt szándékomban senkit megsérteni, nem tartom magam antiszemitának csupán csak a választ keresem!
2010. nov. 22. 23:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Valóban. Nincs ezzel semmi gond, ők igy gondolják, ez az életfelfogásuk, teljesen más életet élnek. Szerintem nem is igen lehetne beilleszkedni egy "kivülállónak" az ő szokásaik közé (csak kóser étel, stb.)
2010. nov. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen tudom, hogy más kultúra, más ünnepek, más szokások, de mi van akkor, ha ez a kislány mégis egy, tőlük eltérő módon élő, amúgy tisztességes, jól szituált, abszolút rendes fiúba szeret bele, akihez szívesen hozzákötné életét, de nem teheti mert meg kell felelni a családi elvárásoknak! Egy kicsit olyan, mint anno, hogy pénz a pénzhez, föld a földhöz való.
2010. nov. 23. 00:28
 3/19 anonim ***** válasza:
47%

Off: mondjuk az sem semmi, amikor egyes katolikus magyar családokban sokszor késhegyre menő vita alakul ki vő és anyós, illetve meny és anyós között arról, hogy márpedig templomi szertartás nélkül nem esküvő az esküvő, úgyhogy légyszilégyszi, nagyonszépenkérlek, könyörgöm, menjetek el a keresztény gyorstalpalóra, mert különben botrány lesz...


Bocsi az offért, de szerintem ez is csaknem olyan vaskalapos és vérciki, mint a fenti zsidó papa.

2010. nov. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Azért biztosan vannak olyanok, akik felrúgják a hagyományokat és más vallásúval házasodnak össze, de ez elég ritka...


A zsidó családok rendkívül összetartóak, sokkal szorosabb a kapcsolatuk, mint a mai keresztényeknek. Ráadásul a szokásaik, ünnepeik is olyan speciálisak, amelyeket keresztények nem nagyon tudnak betartani (két hűtőszekrény, kóser konyha, sabbath, stb.)...


Úgy nevelik a gyerekeiket már kicsi koruktól, hogy a szerelem másodlagos legyen nekik!!! Amúgy én úgy tudom, hogy a zsidóknál még mindig működik a házasságközvetítő, aki a szülők kérésére házaspárt keres a fiatalnak...

2010. nov. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%
Mutass egy csóró zsidót:D valamivel takargatni kell azt a sok pénzt, ha mással nem, hát akkor zárt közösséget alkotva szórják a pénzt.
2010. nov. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
A zsidó vallásnak is vannak különféle irányzatai. Az ortodoxok - a leg hagyománytisztelőbb ágazat - igen komolyan veszi ezeket a dolgokat, náluk ez teljesen természetes, hogy nem fogadnak be kívülállókat. De pl. reform, vagy a neológ irányzat ennél sokkal "engedékenyebb", nem ragaszkodnak ennyire a hagyományokhoz és a szabályokhoz.
2010. nov. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Snapette ***** válasza:
80%
Igazság szerint mélységesen tudom csodálni ezt a megbecsülést amit saját népükkel szemben mutatnak. Úgy értem, hagyománnyá kellett váljon, hogy nem házasodnak másokkal, ha azt akarták, hogy fennmaradjon a nép ország nélkül, és elérték. Kíváncsi vagyok, hogy ki lett volna képes még erre, ugyanis nem tilos mással házasodni, és biztos nem fogják levadászni a fiút vagy a lányt ha mégis úgy döntenek, hogy nem zsidó vallásúval állnak össze, mindössze arról van szó, hogy a fiatalok is belátják és értik, hogy miért fontos ez, értéknek tartják.
2010. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nyílván van ilyen is, olyan is, ugyanúgy, ahogy keresztény felekezetek között is vannak olyanok akik nagyon nagy hangsúlyt fektetnek a vallási elvárásokra.


Ismerősöm zsidó iskolában tanít, ott az egyik fiú azért volt heteken keresztül depressziós, mert az imádott bátyja elvett egy keresztény lányt, ezért kitagadták és még az utcán se köszönhet neki. Ugyanakkor több zsidó ismerősömnek esze ágában nincs ez alapján választani és nem is várják el tőlük...


Bocs, hogy - a többiekhez hasonlóan - offoltam, hisz a zsidókat kérdezted én meg nem vagyok az. :)

2010. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az eddigi értelmes és a lényegre rámutató kulturált hozzászólását, én 100%-kal honoráltam azt!
2010. nov. 23. 11:52
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy Snapette is írta, ha fontos nekik, hogy a kultúrájuk fennmaradjon akkor teljesen érthető, hogy így gondolkodnak. Ha "bevennének" egy kívülállót, legyen az bármennyire rendes ember, akkor elkerülhetetlen lenne, hogy a gyerekeik 2 kultúrában nevelkedjenek.
2010. nov. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!