Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó vallású emberek! Komolya...

Zsidó vallású emberek! Komolyan érdekel, tényleg ez a szokás nálatok?

Figyelt kérdés
Fiam és barátnője nyáron pár hónapos ismeretség után szakítottak. Nincs ebben semmi különös, de pár nappal ezelőtt fiam elmesélte, hogy a lány apja határozottan tudomására hozta, hogy mielőtt még komolyra fordulna kettejük között a dolog, tudnia kell, hogy ellenzi a kapcsolatukat, mivel ők zsidó származásúak és lányuk mellett csakis zsidó fiút tudnak elképzelni. Egyébként semmi rosszat nem tud mondani a fiamra, szimpatikusnak találja, de a legnagyobb hibája, hogy keresztény. Utána még titokban találkozgattak, de ez a tény teljesen kikezdte viszonyukat és inkább elváltak útjaik. Teljesen ledöbbentem! Tényleg ennyire zárt kört alkotnak, hogy csak a saját vallásukon belül alakítanak ki kapcsolatot és a szerelem az másodlagossá válik? Nem mindegy, hogy református, katolikus stb., ha boldoggá tudják tenni egymást! Nagyon érdekelne a véleményetek, valóban ez az igazság? Kérlek benneteket, hogy hozzászólásainknál kerüljük a rasszista megjegyzéseket, kérdésem kiírásánál nem volt szándékomban senkit megsérteni, nem tartom magam antiszemitának csupán csak a választ keresem!
2010. nov. 22. 23:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy származástól, vallástól, avagy semleges oldalt képviselő hozzászólók is tollat ragadtak, sőt örültem neki, hiszen a kommentek sok mindenre rávilágítottak. Bocsánat, de a kérdés kiírásánál nem volt szándékom senkit kirekeszteni, azt nyilvánosnak gondoltam, csupán csak az vezérelt, hogy ebben a hitben élők figyelmét felkeltsem, így ösztönözve őket válaszadásra, hogy nézetük és hagyományuk alapján jobban megértsem a lényeget. (Sajnálom, hogy pont ők maradtak távol a témától, pedig kultúrájuk egyik fontos részletére voltam kíváncsi!)De így is nagyon sok jó, hasznos komment érkezett, ami csakis maximumot érdemel!

És itt látható, hogy igenis tudunk intelligens módon nyilatkozni és érvelni egy "kényes"/?/ látszó témáról.

2010. nov. 23. 14:15
 12/19 anonim ***** válasza:

ilyen esetek is vannak, de szerintem ez a kisebbség.

Amúgy ha az adott család számára fontos a zsidó kultúra (még ha nem is vallásosak, és nem tartják az ünnepeket), akkor teljesen valós probléma a kultúrális különbség, nem is a két ember szempontjából elsősorban (az általában áthidalható), de ha komolyabbra fordul, és mondjuk esküvő, akkor már, ha csak valamelyik át nem tér, akkor csak polgári lehet, ami lehet, hogy márpedig fontos lenne mindkét félnek, hogy templomi legyen, a gyerekről már nem is beszélve. A már el kell dönteni, hogy melyik kultúrából mennyit adnak a gyerek nevelésébe, és mennyit hagynak el, valamelyik mindenképp sérülni fog, és ezzel az adott fél identitása is, amit át akart volna adni a gyereknek.

Ha mindkét fél számára erős a kötődés a saját kultúrájához, akkor az a későbbiekben sok problémát szülhet.

2010. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen létezik ez a szokás.

Furcsálom, hogy meglepődtél.

Egyébként ajánlom a Hegedűs a háztetőn darabot, zsidókról és a hagyományról szól. Nekem nagyon tetszett.

2010. nov. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van egy házaspár ismerősöm, ahol a férfi azért keresztelkedett át reformátusból katolikussá, hogy megfeleljen a leendő anyósának. Amúgy szerintem ellenezték volna a frigyet.

2010. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia, csak annyit hogy az egyik izraeli barátom meg fog nősülni. A lány nem zsidó, így most át fog térni a zsidó vallásra. A család nagyon vallásos, de örömmel fogadja. Volt ugyanis erre bibliai példa. De a két kultúráért tényleg nem lelkesednek. Ismerve a törvényeiket, teljesen érthető.
2010. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

22:53 Igen meglepődtem, mivel a zsidó vallást alapjaiban nem ismerem, csak felületesen tudok egy-két dolgot a kultúrájukról, vagy az ünnepeikről. Nem tudtam, hogy mennyi mindent befolyásol hagyományuk. És leginkább - hozzáteszem, hogy abban a pillanatban! - az volt számomra a meghökkentő, hogy ilyen mélységig beleavatkoznak gyermekük magánéletébe. De az eltelt idő óta a sok kommenteket elolvasva, én is szántam rá időt és több zsidó élettel foglalkozó írást elolvastam a neten. Az egyik zsinagóga írása elég részletesen, a lényeget kiemelve mutatta be a vallás alapjait. (betérés, gyermeknevelés, vegyes házasság stb.) Ma már kezdem érteni az életfelfogásukat, a család összekötő erejét és összetartásuk erősségét. Így sok mindenre sikerült választ kapnom.

De felvállalom, hogy a 18:47-es kedves olvasó írása is tudott meglepetést okozni, mivel nem gondoltam, hogy a a keresztény vallásban annyira eltérő lenne a katolikus és a református hit.

Kedves 12:46. Ahogy a fentiekben leírtam, azóta bővült tudásom, és megtudhattam, hogy vegyes házasság esetén (persze, ha betér a fiatalasszony) a leendő utódok anyai ágon való öröklés folytán teljeskörű zsidó embernek vallhatják magukat.

2010. nov. 25. 16:15
 17/19 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom akkor azt is tudjátok, hogy legfőkébb azért nem engedik a gyermekeiket más családba beházasodni, mert akkor ugye félő,hogy ha válásra kerül a sor, akkor a vagyonon osztozkodni kell a másik féllel. S azt nem szeretnék, hogy ne zsidó kézbe maradjon a vagyon. Persze erről nem szeret senki sem beszélni. De aki úgy gondolja, maradjon meg annál a verziónál, hogy de szép is a zsidó vallás. Csak mögé kell jobban nézni, és máris nem annyira szép.
2010. nov. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

11-24 18:47-es vagyok.

Ilyen apróságok követik a dolgokat:

A férfi (akinek át kellett keresztelkednie) szülinapjára Mária-medált kapott az anyósáéktól, amit természetesen hordania kell! Pedig protestáns neveltetést kapott, amiben felismerték, hogy a bálványimádás az bűn az Úr szemében.

És hülyeség, amit az utolsó írt, hogy a pénz maradjon a zsidóknál. Ilyen badarságot még nem hallottam, de hát el kell fogadni, hogy mindig lesznek vádlóak, gonoszkodóak, vagy "más véleményűek".

2010. nov. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

05:47-nek válasz:

Zsidók házassági szerződést kötnek, ha válás van mindenki viszi a magáét és pont. Nem hiszem hogy ez lenne a legfőbb ok. Egyszerűen csak hagyomány és kész. A kultúra fenntartása. Így nincs vita, hogy fát vagy hannuka bokrot kell állítani otthon stb. A gyerekek is egy kultúrát visznek tovább, tehát ők is zsidók maradnak. Régen katolikus is csak katolikussal házasodhatott, különben a család megkeserítette az életüket, kitagadták őket stb.

2010. nov. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!