Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény lány, muzulmán...

Keresztény lány, muzulmán férfi muzulmán esküvőjét ( a mecsetben ) a keresztény egyház elfogadja isten előtti esküvőnek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Tökmindegy. Az egyházi esküvő egy formaság, senkit nem érdekel, ki mit fogad el.
2010. nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
A keresztény egyház nem fogadja el, mert nem ugyanabban az Istenben hisz a két vallás.
2010. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
A muszlim egyház szintén nem fogadja el, mint ahogy magát a kereszténységet se.
2010. nov. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

16:21 ez fájt!

Mind a kettö vallás egy isten hitü!Ès mivel"egy isten van"

ezért ugyan abban az istenbe hisznek náluk Allahnak mondják.

2010. nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jó lenne tisztázni, mit értesz keresztyén alatt. Félek, fogalmad sincs, hogy mit jelent!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Keresztény egyház = Szentháromságba vetett hit, azaz az Atya - Fiú - Szent Lélek egylényegű istenségek.


Muszlim vallás = tagadja a Szentháromságot, elveti Jézus megváltói szerepét ( csupán egy prófétának tartja ), Allah az egyetlen Isten és Mohamed az ő prófétája.


Monoteista vallás a muszlimon kívül a zsidó hit, nem a keresztény, a fent említett okok miatt.


Szerintem nem nekem kéne hittanra járnom....

2010. nov. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

bocsánat, de a szentháromság tana nem zárja ki a monoteizmust. Ismered az apostoli hitvallást? Hiszek EGY Istenben, a mindenható Atyában stb. A szent háromság nem három Istenben hisz, hanem egyben, amely három lényegű. Természetesen monoteista.


Hozzá teszem, hogy szerintem az egyházak a polgári esküvőt sem biztos hogy elfogadják.

2010. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. kis háború lett belőle. nem ezt akartam. Egy indiai muzulmán barátom egy brazil keresztény lányt akar elvenni Indiában muzulmán szertartás szerint. A muzulmánok ezt már hivatalos házasságnak elismerik. Tehát a fiú nős lesz. és a lány? a polgári ceremónia márciusban lenne. Ha nem jön a lány, ő nem lenne férjezett, viszont a fiú a muzulmán vallás szerint nős. itt a probléma.
2010. nov. 25. 18:56
 9/14 anonim ***** válasza:

nagyon sok itt a probléma

1. olyan, hogy keresztény egyház, nincs

1/a ebből következik, hogy minden keresztény felekezetnek más lehet erről a véleménye, de a katolikus biztos nem

és a magam részéről biztos vagyok benne, hogy a protestánsok sem

2. olyan se, hogy muzulmán

3. ismerni kellene a muzulmán országok házassági jogát, hogy náluk egyáltalán van-e külön polgári esküvő, vagy a 2 egy ceremónia (szerintem országa válogatja)

2010. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Indiában nem tartom valószínűnek, hogy a világi jog elfogadná a muzulmán esküvőt


de ha igen, akkor ott házasnak számítanak, Brazíliában biztos nem (eu-i kultúrkörben mindenütt megkövetelik tudtommal a polgári házasságot is)

előző

2010. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!