Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia Újszövetségében,...

A Biblia Újszövetségében, melyik a kedven tanításotok, és melyiket tartjátok a legjobb tanításnak?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 2 van ilyen.

Az első a jelmondatom:

"Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket." (Zsid. 4:7)

A másik, amit Jézus tanított arról kik az ő valódi követői:

"Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, amely a veszedelemre visz, és sokan vannak, akik azon járnak. Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt. Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajjon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét? Ekképen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt. Minden fa, a mely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik. Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket. Nem minden, aki ezt mondja nekem: Uram! Uram! megy be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-e, és nem a te nevedben űztünk-e ördögöket, és nem cselekedtünk-e sok hatalmas dolgot a te nevedben?

Akkor vallást teszek majd nekik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők." (Mt. 7:13-23)

Hozzá: "A Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség. (Gal. 5:22)


Üdv. Péter

2010. nov. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek. A mai napig nem tartom be néha, és nagyon vágyom arra, hogy ebben tökéletesedjem. De már sokat változtam, remélem még fogok is.

Freya.

2010. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem lehetsz az apostolom, Tamás, mert ittál az én forrásomból és megrészegedtél tőle.
2010. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szép mese...
2010. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Jézus a következőket mondta tanítványainak:Szeresd a te Uradat,Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

Ez az első és legfőbb parancsolat.Ehhez hasonló a második: Szeresd felebarátodat, mint ömagadat.(Mk 12,28-34, Lk10,25-28, Mt.22,37-39)

2010. dec. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Márk evangéliuma 4. fejezet:


3"Halljátok! Íme, kiment a magvető vetni. 4Amint vetett, némely szem történetesen az útszélre hullott. Jöttek a madarak és felcsipegették. 5Más szemek köves talajra hullottak, itt nem volt elég a föld. Csakhamar kikeltek, mert nem kerültek mélyre a földbe. 6De aztán, hogy forrón sütött a nap, kiszáradtak, mert nem eresztettek mélyre gyökeret. 7Voltak szemek, amelyek bogáncsok közé hullottak. Amint a bogáncsok megnőttek, elfojtották, ezért nem hoztak termést. 8De volt mag, amely jó földbe hullott. Ez amikor kikelt és kifejlődött, termést hozott, az egyik harminc-, a másik hatvan-, a harmadik százszorosat. 9Akiknek van füle a hallásra, hallja meg!" - mondta.

2010. dec. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon szépek az idézetek!!!
2010. dec. 6. 14:44
 8/8 anonim válasza:
A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták. (Mt. 7,12)
2010. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!