Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tiszta szívből megbántam...

Ha tiszta szívből megbántam valamit akkor Isten megbocsájt nekem?

Figyelt kérdés
Létezik olyan, hogy eltörlődik egy bűn? (Itt olyan dologra gondolok ami engem zavar, mást nem bántottam vele, csak a saját lelkiismeretem). Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 1. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen..
2010. dec. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is igen. Megbocsát, és nem leszel bűnös többé, tehát tiszta lappal folytatod tovább földi léted.
2010. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az őszinte megbánás nagyon fontos dolog, és sokat segít. De tudod e mit jelent megbánni egy tettet? a sajnálás az nem megbánás, azt jó ha tudod. A megbánáshoz nem társul érzelmi állapot, csak belátás, belátod, hogy hol vétkezel, belátod, hogy miért vétek, belátod, hogy egy "tök" vagy, és elereszted a "bűnödet" mindörökre. a megbocsátás az folytonos, mindig létező...itt a lényeg a becsületes megbánáson van...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válsazokat!Sokat segítettetek!
2010. dec. 1. 10:48
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Következmények nélküli bűn nem létezik, de következmények nélküli bűnbánat sem.Újjá kell születni!
2010. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
persze,hogy megbocsájt,ne legyél kishitű! és csak helyeselni tudok arra,amit Lastone.left írt.
2010. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
BOCSÁSD MEG A BŰNEINKET, MIKÉNT MI IS MEGBOCSÁTOTTUNK AZ ELLENÜNK VÉTKEZŐKNEK mondta Jézus. azaz ahhoz, hogy neked megbocsásson a Teremtő, neked is meg kell bocsájtani az ellened vétkezőknek, mert amilyen mértékkel mérsz, neked is olyannal mérnek.
2010. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha tiszta szívből megbántad, akkor igen - ennek a vallásnak ez a lényege.


Egyébként én nem hiszek abban, hogy eltörlődik egy bűn. Tegyük fel, elkövetsz egy bűnt, olyat, amivel másnak rosszat teszel. Te hiába bánod meg később, a másiknak még attól nem lesz jobb. Példa: Lelősz csúzlival egy rigót, és később megtalálod a fészkét fiókákkal. Hiába szánod-bánod a dolgot, a madarat ez nem hozza vissza az életbe. És hiába gyónsz, az a madáron szintén nem segít.

2010. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De rajtad igen!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha saját magadnak is ha meg tudod bocsátani, akkor meg van boscátva, de ennek az előfeltétele az, hogy tényleg őszintén megbánod. Az őszinte megbánás pedig szemléletváltással jár együtt, ez az igazi lényege.
2010. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!