Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsájt Susan Atkins-...

Isten megbocsájt Susan Atkins-nak?

Figyelt kérdés
Azt olvastam a börtönben megtért, hívő keresztényé vált.
2009. szept. 29. 08:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem, miután nem létezik.


De ha létezne, Atkins pedig valóban őszinte és szívből jövő megbánást tanúsítana, akkor igen, miután a kereszténység elvileg így működik.

2009. szept. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ki az a S. A.?
2009. szept. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Roman Polanski 8 hónapos terhes feleségét ő szúrta le. A Manson banda tagja volt. Nemrég halt meg agydaganatban.
2009. szept. 29. 08:57
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
08:52: Az allitasodra van megdonthetetlen bizonyitekod is?
2009. szept. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

09:44-es: Ez pont fordítva van, kérlek. Annak kell bizonyítania, aki valaminek a létét feltételezi. Neked van megdönthetetlen bizonyítékod arra, hogy létezik?


De hogy csak két dolgot említsek: teremtéspártiak gyakori kedvence, hogy hát teremtő nélkül hogy jött volna létre ilyen bonyolult világ. Ami viszont semmit nem old meg, mert nyitva hagyja a kérdést, hogy az ilyen bonyolult világot létrehozni képes, és így annál nyilvánvalóan még sokkal bonyolultabb teremtő hogy jött létre? Erre persze már rávágják, hogy mindig is volt, és kész. Ennyi erővel viszont az Ősrobbanásra is rá lehet mondani, hogy egyszerűen lett és kész.

A másik meg: bármilyen teremtő sokkalta értelmesebb annál, mint amit pl. a Biblia állít. Elolvastad valaha is azt a könyvet, elejétől a végéig, semmit nem kihagyva? Hajmeresztő dolgok vannak benne. Egy isteni lény egyszerűen nem lehet ilyen primitív és gyerekes.


De a bizonyítás felelőssége még mindig a tiéd. :)

2009. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem a bizonyításra felszólított válaszoló vagyok, de úgy érzem szólnom kell az ügyben! Nekem igenis van megdönthetetlen bizonyítékom, amit a saját életemből példázhatnék, de ezt egy ilyen makrancosan a nem "nem hiszek istenbe" kapaszkodó ember úgysem értené meg. Ehhez hit is szükségeltetik, amivel egyesek sajnos nem rendelkeznek. Ha pedig ezek a bizonyos egyesek kicsit nyitva tartanák a szemüket észrevennék azt a számtalan, fentről jövő segítséget, amivel Isten eláraszt minket. Nagyon sajnálom azokat, akiknek nem Isten a mindennapi támaszpontja!
2009. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

10:10: par megjegyzes:

Tenyleg nem tudom mi jogon keri barki is a teremto teremtojet, mikozben magat a teremto letet tagadja. Ez tok olyan, mintha mondjuk neked nem megy a telefonkeszuleked, es egybol a telefontarsasag vezerigazgatojaval akarod megbeszelni, hogy miert. Szoval, akarhogy is - a teremtmeny oruljon a teremtojenek, es annak hogy meglett teremtve.

"Egy isteni lény egyszerűen nem lehet ilyen primitív és gyerekes."

Az emberek mindig is ra akartak huzni Istenre a sajat elfajzott erkolcsi kepuket.... Amugy, ha az is lenne (bar nem az) tudod te milyen alakok dolgoznak a google-nal, a microsoftnal, az apple-nal? Aztan megis milyen "csodalatos" programokat teremtenek...

Ugyhogy, is csak a sajat eletemen keresztul tudok bizonyitekokat szolgalni, amit te siman elintezhetsz azzal, hogy "veletlen".

2009. szept. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én kíváncsi lennék milyen megdönthetetlen bizonyítékod van 10.20-as. Én hívő vagyok, tehát nem vitázni szeretnék, csak kíváncsi vagyok, persze, ha le írhatod ide. Ha túl személyes, megértem.
2009. szept. 29. 10:52
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

10:20-as vagyok

Az életem tele van kisebb nagyobb "csodákkal", amelyeket mind mind Istennek köszönhetek. De ha konkrétumot szeretnél akkor annyit mondhatok, hogy ahányszor Istenhez fordultam kéréssel mindig meghallgatott, és segített. Édesapám alkoholista volt, olyan akinek nem volt józan pillanata, és Istenhez fordultam végső elkeseredésemben. Ez volt ez első csoda, aminek megtérésemet köszönhetem, hiszem most már édesapám évek óta rá sem néz az alkoholra, teljesen más ember lett. Nagyanyám rákos daganattal került kórházba, azt mondták nincs sok hátra, itthon a rosszmájú rokonok a temetést készítették, és láss csodát, nagyanyám nem halt meg, sőt teljesen felgyógyult, most is szép egészségnek örvend. Édesanyám a egy fontos családi ünnepség előtt eltörte a lábát, az orvosok azt mondták meg kell operálni, és hónapokig gipszben lesz. Egyszer gipszbe tették, és láss csodát két hét múlva felgyógyult, az ünnepségen már nem kellett a gipsz. És ez csak egy igazán csekély része annak amiért hálás lehetek Istennek!

2009. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Az én letemben is történt egy csoda. Sokáig, évekig nem jött össze a baba, azt hittem nem is lehet gyerekem. Elkezdtem imádkozni Istenhez, most pedig a másik szobában alszik a 10 hónapos fiam. Nekem ez egy csoda.
2009. szept. 29. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!