Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért imádkozunk? Mitől lesz...

Miért imádkozunk? Mitől lesz nekem jobb ha imádkozom?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha katolikus vagy, akkor a kérdésed felesleges, mert a szerint a hit szerint Isten meghallgatja az imáidat.


Ha nem vagy katolikus, elárulom: semmi értelme.L Legfeljebb a lelkiismeretedet nyugatatod meg vele, de azt máshogy is meg lehet, nem kell hozzá versikéket tanulni. Az egész egy mese.

2010. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Isten szerintem már unja, hogy mindig mindenki ugyan azt hajtogatja, ahelyett hogy elmondanánk neki a valódi problémáinkat

akkor miért hiszünk Istenben?

amúgy nem vagyok vallásos, ezért nem tudok semmit

2010. dec. 5. 15:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed, hogy mindenki ugyanazt mondja? Nemcsak olyan imák vannak, amiket be kell magolni szó szerint. Az is ima, ha a saját szavaiddal szólsz Istenhez.

Ha nem érted, mi az imádság értelme, akkor egyszerűen ne imádkozz.

2010. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

"Isten szerintem már unja, hogy mindig mindenki ugyan azt hajtogatja, ahelyett hogy elmondanánk neki a valódi problémáinkat

akkor miért hiszünk Istenben?

amúgy nem vagyok vallásos, ezért nem tudok semmit"


Figyelj, nem tudom, hány éves vagy, de ezt a mennyben-trónolós, mosolygós istenképet felejtsd el. Az ember buta agyszüleménye, ahogy a pegazusok, vérfarkasok, vámpírok és a többi meselény is. Ezeket a középkorban azért adták így elő az embereknek, mert egyszerű, tanulatlan emberek így könnyebben értelmezték ezt.

Az életben nem fogja senki hallani az imádat, csak te. Viszont túlzás azt állítani, hogy semmi ereje nincs, ugyanis programozod vele a tudatalattidat, és megnyugtatod vele a lelkiismeretedet. Szerintem az "isten", mint fogalom a lelkiismeretre vonatkozik.

2010. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

eddig is a saját szavaimmal imádkoztam

16 vagyok, igaz, hogy Istent könnyebb elképzelni fent az égben, mint akárhol máshol, de eddig sem azzal foglalkoztam, hogy milyen, hol van stb. csak szerettem volna ha segít valahogy

2010. dec. 5. 17:19
 6/12 A kérdező kommentje:
ez túl hülyén hangzott
2010. dec. 5. 17:20
 7/12 anonim ***** válasza:
2010. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:)) tényleg minden kérdésemre választ kaptam
2010. dec. 5. 18:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy Jézus Krisztus példája a legtökéletesebb, ha az imádságról beszélünk. Ha valaki figyelmesen végigolvassa az evangéliumokat, akkor felfigyelhet rá, hogy Jézus minden hajnalban elvonult imádkozni, és minden tettében, csodájában tetten érhetjük az Atya kezét. Semmit nem cselekedett magától teljesen a Lélekre hagyatkozott. Ugyanez lenne a mi feladatunk is, ha tökéletesen meg szeretnénk valósítani Krisztus követését. Bizalommal járuljunk az Isten királyi székéhez, mint gyermekek, valljuk meg bűneinket, küzdjünk - ahogyan Jákob tette a Jabbok révénél, és megtapasztaljuk azt a csodát, hogy Isten megszólít bennünket, hogy válaszol az imádságunkra, hogy kézzelfoghatóan tapasztalhatjuk a jelenlétét az életünkben!


Üdv. Péter

2010. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyan mondtad, hogy minden kérdésedre választ kaptál, de

van egy fontos dolog az imádsággal kapcsolatban, amiről senki nem írt.


Az imádság egy kétoldalú kapcsolat Isten és az ember között. Nem csak mi daráljuk el a mondandónkat, hanem Isten is válaszol az imádságra. Az imádság egy személyes kapcsolat az Atyával. Ugyanúgy lehet vele beszélgetni, ahogyan bárki mással - mi is szólunk hozzá, és ő is hozzánk. A legtöbb vallásos ember számára az imádság csak formalizmus - megtanították nekik, hogy ezt és ezt kell tenni, ők pedig bambán követik.


Jézus tanított egy imádságot, a Mi Atyánkat, és ezt sokan rendszeresen is imádkozzák (voltam pl. egy esküvőn, ahol elhangzott ez az imádság, és még ateista embereket is láttam, hogy mormolják a többiekkel együtt). Csakhogy nincs mindenkinek joga ahhoz, hogy ezt az imát elmondja, ugyanis csak az hívhatja Istent Atyjának, aki Isten gyermeke!!! És nem Isten gyermekeként születünk erre a világra (egyetlen ilyen ember volt, aki így született, mégpedig Jézus).


Olvasd el például János evangéliumának első 3 fejezetét! Látni fogod, hogy ahhoz, hogy az ember Isten gyermekévé váljon szüksége van arra, hogy újjá szülessen. Isten Igéje szerint az embernek van teste, lelke és szelleme. A szellemünk az, amin keresztül kapcsolatba kerülhetünk Istennel. Csakhogy az a probléma, hogy a bűneink miatt ez a szellemünk nem képes erre. Ezt belső emberünknek is nevezi Isten Igéje, és azt tanítja, hogy ennek meg kell újulnia, újjá kell születnie, és ez akkor történik meg, amikor elfogadod azt, hogy Jézus meghalt a bűneidért, és kéred Őt, hogy bocsásson meg, és lépjen be az életedbe, legyen Ő az Úr, és átadod Neki teljesen az életedet.


Amint ezt megteszed, a belső emberedet Isten újjá teremti, megtisztítja a szívedet és az Ő gyermekévé válsz. Innentől kezdve személyes kapcsolatod lesz Istennel, megismerheted Őt, beszélgethetsz vele, és meg fogod hallani a szellemedben az Ő hangját. Tényleg olyan lehet ezután vele a kapcsolatod, mint egy (normális) atya-fiú kapcsolat, és ennek nem lesz vége soha, ez egy örökre szóló kapcsolat.


És ez nem csupán elmélet a számomra, ezt mind tapasztalatból mondom. Amikor én újjá születtem, olyan volt, mintha lehullott volna a szememről egy lepel, olyan volt, mint amikor egy sötét szobában felkapcsolják a villanyt.


Ne higgy azoknak, akik vallásos ceremóniákat és különböző szabályokat próbálnak rád terhelni, mert ezek csak külsődleges dolgok, de Isten a bensőnket akarja megváltoztatni.


Az üdvösségért nem kell megdolgoznod, ez Isten ingyen adja kegyelemből. Pontosabban nem ingyen, hanem nagyon is drágán, mert Jézus vére volt az ára, Ő halt meg helyetted a kereszten - ebben mutatta meg Isten az Ő szeretetét irántad. A te döntésed, hogy ezt elfogadod-e vagy sem. Ha igent mondasz, valódi, élő kapcsolatod lesz az Atyával - és ez az igazi imádság. És ez csak a kezdet...


Nyugodtan írj privátban, ha van bármi kérdésed!

2010. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!