Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elhiszitek-e, hogyha imádkozun...

Elhiszitek-e, hogyha imádkozunk páran (sima Isten hívő keresztények) értetek, így láthatatlanként is, akármilyen betegségetekért, meggyógyultok? Hiszed? Akkor írj választ, hogy milyen betegségből van már eleged, és nem tudsz megszabadulni. Elhiszed?

Figyelt kérdés

Nemtudom hogy helyes-e ilyet ide írni, mert ez valójában kérdésnek indult, hogy kíváncsi lennék rá hány ember hisz az ilyenben, de valójában örülnék ha hagynák a moderátorok, és működne tovább.. Kitudja hogy mi fog történni? Isten biztosan!!

Higyj, és megmenekülsz!


2011. márc. 11. 18:14
1 2
 1/17 kisnita ***** válasza:

Én nem hiszem, de ha Téged ez megnyugtat, boldoggá tesz vagy valami akkor egész nyugodtan imádkozz értem, bajom nem lehet tőle :)

Én inkább magamban hiszek, illetve abban, hogy nekem kell erőt venni magamon, hogy ha beteg vagyok akkor meggyógyuljak, nem könyörögni, imádkozni a gyógyulásért. A pozitív gondolatok igen is erőt adnak és akár ki is gyógyíthatnak egy betegségből.

Anyósom férje nálunk a gyógyító-mágus. Az elején abszolút nem hittem benne, de rajtam is és a gyerekemen is segített és akkor elég nagyot néztem... Hozzá még imádkozni sem kell, a nélkül is szívesen segít :)

2011. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
38%

Nem, mert nincs Isten, így csodák sincsenek.

Esetleg elhiteted magaddal, de attól még ugyanolyan beteg leszel.Éljen az orvostudomány és az ateizmus.

2011. márc. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Csak akkor, ha az illető tudja, hogy imádkoztok érte, mert akkor a placebohatás miatt hamarabb és jobban gyógyul, főleg ha hisz az ilyenekben.


De nem Isten keze van benne, Isten ugyanis nem létezik.


(De ha létezne, és tényleg jóságos és mindentudó lenne, akkor nem kéne direkt kérlelni a segítségért, hiszen tudja hogy bajban vagy és jóságos, ergo magától akcióba kéne lépnie. Többek közt ezért nonszensz ez az egész.)

2011. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 krameri ***** válasza:

nekem nagyon elegem van a sérvekből, hogy már harmadikkal akarnak műteni, és lehet, hogy újra kijött olyan is amivel már műtöttek! tönkretette az egész gyerekkoromat!

és hiszem, hogy ha sokan szívből imádkoznak valamiért, az valóra válik.

2011. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.
2011. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 homo ludensz ***** válasza:
Én hiszek az ima gyógyító erejében és nálunk a nejem is én is szoktunk imádkozni a gyógyulásunkért is.A magam részéről nemes cselekedetnek tekintem a szándékot bár nem hiszem hogy a "sima" keresztény imája kevesebbet ér az ÚR szemében mint esetleg egy egyházfié. A hitnek nincsenek fokozatai és az Isten nem személyválogató.
2011. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A kérdésedben mire érted, h láthatatlanul?

Amúgy igen, én hiszek ilyenben, mert már többet is láttam, tapasztaltam.

Pl. tesóm megkérte a közösségét, ahova járt, h imádkozzanak anyunkért, aki alkoholizmusban szenvedett. Abban a hónapban volt utoljára, h ivott, pedig évekig alkesz volt. Anyu nem tudta, h imádkoztak érte.

2011. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha még placebo hatása lenne... Nem emlékszem már hol* olvastam, hogy egy keresztény központ megpróbálta tudományosan (kontrollcsoporttal) bizonyítani az ima hatékonyságát... az eredmény: Akikért imádkoztak KEVÉSBÉ gyógyultak jól, gyaníthatólag túl stresszes volt szegényeknek, hogy nekik kell produkálni az isteni közbeavatkozás bizonyítékát! :D



* valószínűleg Richard Dawkins valamelyik könyvében de nem vagyok biztos benne... ugyan ateista kifejezetten vallásellenes író de mint professzor nem szokott a levegőbe beszélni és rendesen utánnajár a dolgoknak.

2011. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Az imádság hatását tudományosan tesztelni azért ritka nagy ostobaság, mert a (keresztény) imának pont, hogy nem az a lényege, hogy úgy működjön, mint egy orvosság. Nem erre való, nem gyógyításra, nem a saját, emberi céljainkra való, annak ellenére, hogy vannak csodás gyógyulások. Szerintem egy kicsit a kérdés is ezen a félreértésen alapul. Én szerencsére nem vagyok beteg, de ha az lennék, akkor nem azért kérném az imát, hogy meggyógyuljak, hanem hogy a sorsomat méltósággal viseljem.
2011. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem elsősorban Isten akarata teljesül és nem a miénk.

Ez a gyógyulásokkal is így van. Én nem hiszem, hogy Isten minden betegségben szenvedőt meg akar gyógyítani, ahogy azt sem, hogy minden szegényt fel akar emelni a nyomorból és mindenkit gazdaggá tenni.


Hiszen, ha ezt akarná, megtette volna.


De Isten tanítani akar minket, mert ez az élet csak egy állomása az örökkévalóságnak. A belépő abba.


Amiket itt megélünk többé, jobbá tesznek minket, vagy épp rombolnak, attól függően hogyan éljük meg őket.


Szerintem sokkal fontosabb egymás lelki üdvéért, lelki gyógyulásáért imádkozni, mert ez valóban Isten akarata.


A gyógyulások és csodák pedig a hívők épülésére és hitük megerősítésére szolgálnak, nem feltétlenül a betegért vannak.


Tudom ez a nézet kicsit idegen a "Nagy Szerető Isten" képtől, de szerintem reálisabb.


Ettől függetlenül jó és kell imádkozni a betegekért, a saját lelketek épülése céljából és természetesen az ő gyógyulásukért, mert lehetséges hogy Isten épp általatok akar valakit meggyógyítani. És pl a böjtnek ilyen esetekben nagy ereje van.

2011. márc. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!