Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten haragudhat rám azért,...

Isten haragudhat rám azért, mert más vallásút szeretek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Nem.De amugy milyen Istenben hiszel? ha a szeretet Istenében,akkor Isten örül a legjobban ennek.
2010. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi a választ, katolikus vagyok
2010. dec. 8. 21:31
 3/16 anonim ***** válasza:

Definitív NEM.

Nem, a Jóisten soha sem haragudna meg Rád ilyesmi miatt, neki csakis az őszinte érzelmeid számítanak!


Nos az Isten maguk által felkent"földi helytartóival", a bigott emberekkel már korántsem ilyen egyszerű a helyzet. A vakhit nem egyszer sajnos kábítószerként tartja fogva józan ítélőképességüket. Úgyhogy velük csak óvatosan!

2010. dec. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
A katolikus hit egyáltalán nem zárja ki a más vallású szeretetét. Jézus mindenkinek a szeretetére buzdít. Aki mást állít, még ha egyházi személy is, ne higgy neki!
2010. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, most már megnyugodtam, csak tudni akartam, hogy baj-e vagy sem, de ezek szerint nem, köszi
2010. dec. 8. 21:44
 6/16 anonim ***** válasza:

A választ erre ennél jóval összetettebb, nem lehet ilyen rövidre zárni. Hogy ez baj-e, azt nem az kell eldöntse, hogy 1-2 válaszadó szerint Isten ezért haragszik-e rád.

A kérdésre válaszolva Isten akkor haragszik, ha az a másik ember, akit szeretsz és más vallású, eltávolít Tőle. Az igazi kérdés az, hogy működhet-e jól a kapcsolatod egy más vallásúval.

Ez pedig 2 dologtól függ: hogy te mennyire veszed komolyan a hitedet, és hogy a másik mennyire veszi komolyan a hitét ill. vallását. És hogy a 2 vallás mennyire összeegyeztethető, mennyi a közös bennük. (Nem írtad, milyen vallású, akit szeretsz.) Tehát, ha gondolod, írd le, hogy te milyen szinten gyakorlod a vallásodat, és ő mennyire veszi komolyan a vallását, és onnantól kezdve lehet továbbgondolkozni.

2010. dec. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Na, erre gondoltam: mézes-mázos szavak és alatta ott virít a puszta gyűlölet..
2010. dec. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hol van puszta gyűlölet?
2010. dec. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71 %-nak tökéletesen igaza van
2010. dec. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Tika88 ***** válasza:

Isten sosem haragudna azert h szerelmes vagy, de a pap lehet h hisztizne az oltarnal :))

Kedves kerdezo, nem tudom sorsdonto-e ez a kerdes ned vagy csak kivancsisagbol kerded DE ha viszont szeretnek azt ne engedd el>

2010. dec. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!