Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nők is lehetnek Buddhisták?

Nők is lehetnek Buddhisták?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
ööö...miért ne lehetnének?
2010. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
persze.
2010. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem lehetnek, Buddha 15. Kanpuri Tanításában világosan benne van, hogy a nők mind cickányként fognak újjászületni.
2010. dec. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Látom téged lököttnek néznek. De azért én adok egy normális tanácsot, választ. Én 14 évig gyakoroltam állítólag a buddhizmust.Hál Istennek végkép leszámoltam vele. Szóval főleg a modernebb írányzatai (pl. láma Ole nydahl)a nőkből "k..t" csinál, mert úgymond milyen dicső, ha a nő a gazdagságából ad önként és akár egy éjszakára is. A férfiak beképzelt sznobok, akik ezt jócskán ki is használják.Szinte egy normális párkapcsolat sincs ott. De, ha szereted magad szinglinek és menőnek érezni nyugodtan menj. Csak egy nőnek életveszély. Igaz ott nem k...k, hanem Dakininek fognak szólitani. De elárulom, hogy a kettő ugyanaz.
2010. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Te bunkó paraszt! (mármint az utolsó válaszoló)

egyrészről milyen jogon bírálod a buddhizmus ezen ágát? másrészről, nem csak ez az egy ága van. A legtisztább buddhizmus fajta a Tibeti Buddhizmus. Igen, vannak elkorcsosult formái a buddhizmusnak... de nem kell ítélkezni.

2010. dec. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan jogon bírálom, hogy 13 évig gyakoroltam. S láttam, hogyan változnak az emberek és saját magam is - rossz irányba... elég jog rá? És az a tibeti buddhizmus volt!
2011. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
előző: te ostoba vagy egész egyszerűen
2011. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 feketepeter ***** válasza:

Lehetnek.


Megjegyzem, attól hogy valaki buddhista, még nem feltétlenül kell, hogy valamelyik közösséghez tartozzon. Akár otthon, egymaga is gyakorolhat.

2011. dec. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na hát jól nézünk ki.... Régi téma ez, de ráakadtam mert egy barátom mutatta meg nekem. Láttam hogy valaki itt elég durván szidta a Tibeti buddhizmust és Láma Ole Nydahl -t és az ő irányzatát.

Hozzá szeretnék most szólni, remélem elolvassa.....

A nem tudás, butaság, és zavarodottság valóban képes ilyen módon gyalázni a világ legtisztább dolgainak egyikét. Ott voltál 13 évig egy Szanghában?? És még azok után is így beszélsz Ole rendszeréről? Akkor te mégis mit értettél meg a Vadzsrajána buddhizmusból????

Azért vannak Dákinik, és azért van tantrikus szeretkezés, hogy MEGTAPASZTALD A TUDAT RAGYOGÁSÁT, nem azért, hogy ilyen ostobaságokat írjunk a buddhizmusról. Nagyon el vagy tévedve. Úgy látszik ehhez nincs megértésed, ami persze nem is akkora gond, mert a tudatlanságból fakad, de az már nagyon nagy gond, hogy így beszélsz a buddhizmusról és Ole Lámáról, mert nagyon negatív volt amit leírtál. Nézd, ahogyan a Dákinik (és nem k...vák) szeretkezés közben érzik magukat, az leírhatatlan. Messze túl van az általános szexualitáson, ami a vágyakról és az elvárásokról szól. Olyankor a férfi és a nő megtapasztalja a legmagasabb szintű gyönyört, ami a megvilágosodás, mert a buddhista TANTRA szerint szeretkeznek. És a szeretkezés után is meg lehet tartani ezt a szintet, sőt, el lehet érni a tantrával és egyéb Gyémánt út meditációs módszerekkel a megvilágosodást véglegesen is, amikor már nem esel belőle vissza. Szóval korántsem arról van szó, amit leírtál, egyszerűen csak nincs megértésed hozzá.

2012. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!