Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhisták, szerintetek hogy...

Buddhisták, szerintetek hogy nézz ki a Nirvana?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok buddhista, de azt tudom, hogy a Nirvána nem hely, hanem állapot...
2011. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
2011. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Buddhista, de mindigis valami ilyesminek képzeltem el:


[link]

2011. júl. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző: ez most tudod, hogy mi? vagy ez csak irónia? Vagy egy metafora v. hasonlat?
2011. júl. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

fizikai megjelenés mentesség, ahol csak az elme van anyagi tapasztalat nélkül...tehát sem hang, sem kép, sem szag, sem íz, sem tapintat...csak a tiszta tudás.

szóval nem néz ki sehogy, mert fizikailag nem lehet leírni. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
indigókék,és nagyon megnyugtató.semmi sem számít,nincs aggódás,csak az adott pillanat.legalábbis nekem ilyen volt álmomban.:-)
2011. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM LastOne.Left nek a választ
2011. júl. 6. 13:59
 8/9 A kérdező kommentje:
és a többieknek is :-))
2011. júl. 6. 13:59
 9/9 feketepeter ***** válasza:

A nirvána nem tapasztalat, ezért ha valamely tapasztalatodra hiszed azt, hogy az nirvána, akkor biztosan tévedsz.


A misztifikálás ellen kétféle dolgot szoktam mondani. Az egyik az, hogy a nirvána egyszerűen a szenvedés megszűnése. A másik az, hogy a nirvána egyszerűen a tudat nyugalma. Az egyik kicsit filozofikusabb, a másik kicsit gyakorlatiasabb megközelítés.


Visszakérdeznék. Szerinted hogy néz ki a szenvedés megszűnése? Vagy hogy néz ki a tudat nyugalma?

2011. dec. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!