Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mekkora szerintetek a katoliku...

Mekkora szerintetek a katolikus egyháznak a befolyása Magyarországon?

Figyelt kérdés
A KDNP-FIDESZ koalició garantálja-e a keresztényi értekeket Magyarországon?
2010. dec. 11. 15:23
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Tulajdon képen igazad van,de attól tartok,hogy akiknek igazán változnuik kellene azok lazán leszarják ezt az elvet.

A keresztényi értékeket a hivek számának növekedésével lehet csak erösíteni,de az csak az egyházak tisztaságára alapulhatna.

Az egyházak csak is földi célokat szolgálnak Isten nevének eladása az egész.

2010. dec. 11. 18:13
 12/27 anonim ***** válasza:
melyik egyházhoz tartozol, hogy ilyen jók az értesüléseid?
2010. dec. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom, hogy a legtöbb Katolikus családi megszokásból az, de a gondolkodásában modernebb (pl. nem várja meg a házasságot a szexszel), inkább protestáns jellegű. De, aki nem, attól engem az Isten mentsen meg. Sajnos rossz tapasztalataim van a papokkal.Képzeld egyszer kidobtak a gyóntatószékből, mert nem voltam hajlandó abbahagyni a szexuális együttlétet a barátommal. Jó vicc, túl vagyok egy váláson és még sok minden máson. Úgyhogy váltottam, Lutherre. Nézz utána nekem nagyon szimpi az élete. Nekem egy evangélikus lelkésznővel alakult ki egy nagyon emberi, humánus kapcsolat.Nem a dogmák a lényegesek akkor nem nem vagy különb egy fanatikus muzulmánnál, hanem az a parancs, hogy szeresd felebarátod,mint önmagad. Tehát egyensúlyban legyen a szereteted, józan legyen és szelíd. Nem tudom miért ment el a pápához Viktor, én azt hittem inkább protestáns hitű. Szerintem a keresztény erkölcsi értékek csak ajánlásként szabad bárhol megjelennie, nem kötelezvényként. Úgy,mint a cigis dobozokon az, hogy vigyázat a dohányzást halált okozhat. Aztán ki-ki döntse el.
2010. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
minek akartál gyónni, ha tudtad, hogy úgysem akarsz változtatni?
2010. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Hát az biztos ,hogy a katolikus világnézet egy kiüresedett ,ugyan profiképzödmeny.

A katolikus egyház alapszerkezete (belsö szerkezet) min.200 év óta nem változott meg.Ennek köszönhetöen a kemény mag ugyanugy müködik.A világ megváltozását csak külsöségekben követik nincsenek igazi változások és nem is lesznek.Mivel centralizált a véglenségig .

2010. dec. 11. 18:38
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
látszik, hogy fogalmad sincs a katolikus egyház jelen állapotáról..
2010. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
sajnos a nap 24 órájaban a katolikus egyházzal kelek és fekszaem. Igen megviselö és közben tudva tudom,hogy profi csalók. Egyébként reakciódból látszik hivö vagy a katolikus értelemben.Ez nem baj csak megállapitás.Vlamiben hinni kell!
2010. dec. 11. 20:27
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
még sincs megfelelő ismereted a katolikus egyházról
2010. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Jó, biztos igazad van! Én nem támadom a te hitedet, csak azt mondom , hogy ha valaki ennyire biztos a véleményeben , hogy én mit tudok vagy nem tudok,akkor valami nem stimmel veled. Sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni.Te eldöntötted és kész.

Ez azt jelenti a teljes igazság a te oldaladon áll és pont. Mindig meglep az ilyen magabiztosság,de mindig "hülyeséget" érzek ki belöle.Már ne is haragudj.Hogy tudsz ilyen kijelentést tenni.

Én elvileg lehetek az egyház tudora,a dogmatika királya

Nem értelek!?

2010. dec. 11. 20:53
 20/27 A kérdező kommentje:

Mondjuk ki világosan! Mivel Magyarország össz lakossága ,ugy néz ki,nem vezte el a müveletet(?).

Fenn áll a "veszélye" egy katolikus dominált egyházállam letrejövetelének.

Persze most mindenki mindenki ,tisztelet a kivételnek,farkát mag alá csapva mondja "À dehogy is!!(?)"

Gondoljuk meg

Alkotmányozó többsége van egyértelmüen katolikus-keresztény pártoknak.

Egyértelmüen polgári beállitódotságúak, ami a polgárság érdekeit szolgĺja elsödlegesen.

NEM VAGYOK SE SZOCI SE EGYEBB PÀRT HIVE !!

Mit is jelent egyház dominált állam.

Nagyon helytelennek találták, helyesen;hogy egy párt eldönti mi a helyes és mi a rossz.Na az egyházállam még azt is eldönti mire gondolhatsz és miben kell higgy. Nem tudom,de valahogy nekem ez nem pozitiv jövökép. Az emberi jogok ,szabadság jogok és a többi megerösitését jelentheti/jelenti számomra.

Remélem igy igy értitek a kérdés lényegét?

2010. dec. 12. 09:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!