Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik ilyen? Még régebben...

Létezik ilyen? Még régebben hallottam egyik ismerősömtől, hogy az egyik vallásos barátja egyszer egész éjszaka imádkozott és másnap tudott másik nyelven beszélni (talán héber, vagy nem tudom pontosan melyiken)

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Én a magyaron kívül két másik nyelven is folyékonyan beszélek, és ehhez még imádkoznom sem kell :)


A viccet félretéve: olyanról már hallottam, hogy valaki hirtelen elkezdett egy, az ő (és környezete) számára teljesen ismeretlen nyelven beszélni, akár olyan dialektusban is, amely már évszázadokkal ezelőtt kihalt. Tudósok vitatkoznak rajta, hogy ez a reinkarnáció bizonyítéka, esetleg valamiféle tudatalatti szuggesszió. Mindenesetre én csak akkor hiszem el az ilyesmit, ha látom.


Ez az imádkozós héber tanulás szerintem kamu.

2010. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanult meg héberül. Nyelveken szólt, ami hangozhatott úgy, mintha héber lett volna.
2010. dec. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

én egyszer egész éjszaka nem imádkoztam, és másnapra elfelejtettem héberül beszélni...

********************

a kérdés, ill. a történet meg úgy marhaság, ahogy van.

2010. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már történeteket, de ezek mindig ilyen "hallottam valakitől akinek egy olyan mesélte, aki ott volt" típusúak. Szóval nem hihető.
2010. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Na, reggel megírom.
2010. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Ezek a történetek a biblia "nyelveken szólás" eseményére építenek, csak a hiba, hogy a Biblia szerint annak megvolt a konkrét célja. Tehát e cél nélkül a mai mesék ilyenekről nem hihetőek.
2010. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Létezik ilyen. Nyelveken szólásnak hívják. Mennyei kódolt beszéd, amit a sátán nem ért, de Isten igen! Én is és a gyülekezetem tagjai is mind szólnak nyelveken.

Én egy virrasztás (imádkozás, Istennek éneklés) éjszakáján kezdtem nyelveken szólni.

2010. dec. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
A fentinek üzenem, hogy belőle is a sátán beszél!
2010. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Ördögűzéskor, a megszállott, idegen nyelven kezd beszélni(olyanon amit nem tanult) ez annak a jele, hogy a sátán irányítja!!!
2010. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Márk Evangéliuma:16:17 Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.
2010. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!