Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Él még az ókori görög vallás?

Él még az ókori görög vallás?

Figyelt kérdés
Vagyis gyakorolják még Görögországban vagy máshol?
2010. dec. 25. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem
2010. dec. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
nem hinném. hasonlítsd pl a magyar táltoshoz vagy a csodaszarvashoz. mi sem hiszük benne.
2010. dec. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
2.: ez rossz példa, sajnos van egy réteg, aki próbálja feléleszteni az ősmagyar vallást, de a göröggel ez nincs így.
2010. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

tegnap 22:03-kor íróhoz:


Miért sajnos az, hogy egy réteg próbálja újraéleszteni a régi hitet? Mi ebben szerinted a rossz, a "sajnos"?

2010. dec. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az a tapasztalat, amit te is látsz magad közül és tudod ab történelemkönyvekből, hogy erőtlen istenhez imádkoztak a magyarok, legalábbis az akkori és mostani események is ezt mutatják.
2010. dec. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én EGY Istenben hiszek, akinek csak a neve különbözik. Tehát én nem értek egyet azzal, hogy "az az Isten, akihez egykor imádkoztak" erőtlen lett volna. Mert akkor az alapján az Isten erőtlen... vagy ez alapján akár oda is eljuthatnánk, hogy mivel Isten erőtlen, így mindenhatónak sem nevezhető, tehát Isten léte is megkérdőjeleződik ezáltal...


00:59-kor írtam.

moi

2010. dec. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

A válasz igen :)


Anno olvastam róla egy cikket, hogy kérvényt nyújtott be egy csoport, hogy ókori görög vallási szertartásokat végezhessenek valamelyik épület közelében. Talán az Akropolisz volt, ha jól emlékszem.


Találtam is egy oldalt erről:

[link]


Itt írják, hogy kétezren követelték, hogy újból engedélyezzék a hitet, mert addig "illegális" volt hinni az ókori görög istenekben.


De nem ők az egyetlen csoport, ugyanis az elmúlt 50-70 évben, mióta nem kötelező kereszténynek lenni, egyre több újpogány gyülekezet alapul, melyeknek célja az ősi vallások feltámasztása. Természetesen kicsit másképp fogják fel a vallást, mint régen, tehát más oldalát emelik ki, de lényegében a hit és szertatások ugyanazok maradtak.


Annyi, hogy lényegében úgy vélik: mindenki ugyanabban hisz, csak más néven. A kereszténység megjelenése előtt az emberek képesek voltak eszerint az elv szerint élni, az ókorban még elfogadták, hogy ugyanazokat az isteneket tisztelik, csak más néven - na ez kezd manapság ismét elterjedni. Ami szerintem jó dolog, és főleg igaz.


Egyébként és gyermekkoromban oda voltam a görög mitológiáért, és abszolút hittem a görög istenekben, még imádkoztam is hozzájuk :D Persze akkor még gyerek voltam, azóta már én is úgy vélem, hogy mindenki ugyanabban hisz, nevezzék akárhogy isteneiket.

2010. dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pár ezren még hisznek benne, szerintem jól teszik, nagyon érdekes vallás. Érdemes feléleszteni. Az ősmagyart sajnos nem lehet, mert túl alaposan lett kiirtva, de a görögről rengeteg mindent tudni.
2010. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

11:38


"Természetesen kicsit másképp fogják fel a vallást, mint régen, tehát más oldalát emelik ki, de lényegében a hit és szertatások ugyanazok maradtak"


Valószínűleg tényleg másképp fogják fel, ugyanakkor aligha valószínű, hogy a szertartások ugyanazok, mivel senki sem tudja, hogy pontosan mi volt az akkori szertartások tartalma. Többek között mert a szertartások egy része nem is volt nyilvános.


"Annyi, hogy lényegében úgy vélik: mindenki ugyanabban hisz, csak más néven. A kereszténység megjelenése előtt az emberek képesek voltak eszerint az elv szerint élni"


A kereszténység előtt, vagyis 2000+ évvel ezelőtt az emberek nem New Age-es hippik voltak, hanem ókori emberek, és dehogyis gondoltak ilyeneket és "éltek" ilyen "elvek szerint".


Voltak olyan titkos beavatások, amelyeknek valószínűleg az volt az egyik tartalma, hogy az istenek között összefüggések vagy azonosságok vannak vagy mögöttük van valami alapvetőbb. De ez nem a néphit volt, hanem ez már a filozófia hatása, illetve a misztériumok tartalma. Az emberek nem "ilyen elvek szerint éltek".


"az ókorban még elfogadták, hogy ugyanazokat az isteneket tisztelik, csak más néven"


Kevered az ókori Görögo.-t a 60-as évek Kaliforniájával. Love, peace and flowers :)

2010. dec. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

05:36


Köszönöm válaszod :) Mindazonáltal tanultam pár évig a görög korokról és társadalmakról, a külső civilizációkra gyakorolt hatásról vagy épp fordítva - és nem, ők nem New Age-sek voltak, ahogy nem is hippik Kaliforniából.


Többnyire csak egyszerű emberek, akik egyszerűen gondolkodtak: vagyis úgy, hogy nem a név a lényeg, hanem a tisztség,ami akkoriban kicsit fontosabb volt az elnevezésnél. A király király volt, akárhogy nevezték más országokban.

A rómaiak Jupiternek nevezték az istenek királyát, így a görögök is arra asszociáltak, hogy ugyanarról van szó,akit ők tisztelnek, tehát Zeuszról. Ezt az összehasonlítást megtették a többi istennel is (pl. Aphrodité-Vénus, Héra-Juno), de ugyanígy összevetették a perzsa, frígiai istenekkel őket, sőt egy réteg még az egyiptomi istenekkel is (persze ez már később volt, és tényleg csak kis réteg foglalkozott komolyan a vallás hátterének kutatásával). De a görög emberek gyakran áldoztak más földjén az adott ország istenének, mert úgy vélték, végül is ugyanahhoz szólnak.


Azért, mert régen éltek, még nem hülyén és elvtelenül éltek, a maguk világhoz képest rendkívül intelligens, gondolkodó nép voltak.

2010. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!