Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet egyszerre két vallást...

Lehet egyszerre két vallást vallani? (pl. katolikus és hinduizmus)

Figyelt kérdés

Katolikus vallású vagyok, viszont nagyon érdekel a hindu vallás is. A monoteista vallást támogatom, viszont a "rituálék", a kiegyensúlyozottság, az ünnepek ugyanúgy közel állnak hozzám a hinduizmusnál is.

Vallhatom úgy ezt a két vallst párhuzamosan, ha mondjuk csak a katolikus egyháznak vagyok tagja?


2010. dec. 27. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Érdeklődni úgy,hogy olvasol róla,lehet,de két vallást egyidejűleg tartani,nem lehet.

2010. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

NEM!!

Olvasd el: [link]

2010. dec. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor úgy gondolom, hogy kérdésem pusztán tudásvágyból fakad :) És nem török ismeretlen vizekre :)
2010. dec. 27. 14:24
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Én is elolvastam a linkelt cikket.


Nagy tájékozatlanságra vall benne pl. az, hogy a kasztrendszerrel próbálja elijeszteni a kedves író a hindu vallás iránt érdeklődőket, vagy a Ramadan megtartásával a mohamedán (helyesebben Iszlám, ugyanis az a vallás igazi neve) iránt érdeklődőket.


Ezek alapján a kereszténységből is lehetne hasonló példákat hozni, hogy ha keresztény akarsz lenni, akkor tartsd be ezt meg ezt meg ezt, ha beledöglesz is, de nehogy megtedd azt és azt és azt, mert akkor bizony a pokolban fogsz égni.



Kedves kérdező!

Más vallás iránt érdeklődni nem bűn, és ne hagyd, hogy egyik vallás képviselője, próbálva a saját malmára hajtani a vizet, lebeszéljen még a másik megismeréséről is! Igenis olvass róla, kutass, de nézd meg, hogy mi az adott cikk írójának igazi célja, forrása.


Sok évig én is beleestem abba a hibába, hogy szemellenzőt tartottak a szemem elé, és azt elfogadva az érdeklődésem is csökkent más vallások iránt, mert az "Nem helyes...azoknak a szertartásait én nem lennék képes megtartani!" stb-vel indokolták a nagyszerű keresztény egyházban.


Majd elvonultam az egyháztól (mert hit és egyház között ég és föld a különbség!), elkezdtem nagyon sokat olvasni, kutatni, több nézőpontból írtakat összevetni...majd a saját szívemre hallgatva, mérlegve téve az olvasottakat is, végül a hinduizmus egyik ága mellett döntöttem. És igen, azokat a szertartásokat, amik egy hétköznapi emberre vonatkoznak, még hazai földön is képes vagyok elvégezni.


Bocsánatot kérek, ha bárki megsértve érzi magát, de ez is egy nézőpont.


(Egyébként amíg csak a kereszténységet tartottam mindenek felett...addig nagyon beszűkült a látóköröm olyan téren. Viszont mióta megismertem sokkal mélyebben a hinduizmus világát, a látóköröm is kiszélesedett. Ma már nagyon szívesen meghallgatok iszlám témájú dalokat, éppúgy keresztényeket is a hindu mellett.)


Moi

2010. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként két vallást vallani valóban nem lehet egy időben. (Két vallás szokásait egyszerre követni) De érdeklődni nem csak lehet, hanem bizonyos értelemben kell is. Ugyanis a végső cél ugyanarra az EGY Istenre irányul, csak a hozzávezető út lehet más, és ez az adott személy személyiségétől, természetétől függ, hogy melyik az ő útja.

Ez lemaradt a végéről az előző válaszomban.


Moi

2010. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egy másik szombaton bement a zsinagógába és tanított. Volt ott egy jobb kezére béna ember. 7Az írástudók és a farizeusok figyelték, vajon meggyógyítja-e szombaton, hogy okot találjanak a vádaskodásra. 8ő azonban ismerte gondolataikat. Megszólította tehát a bénakezű embert: "Kelj föl és állj ide a középre!" Az fölkelt és odaállt. 9Jézus akkor hozzájuk fordult: "Kérdem tőletek: Szabad-e szombaton jót vagy rosszat tenni, életet menteni, vagy pusztulni hagyni?" 10Végignézett rajtuk, aztán így szólt az emberhez: "Nyújtsd ki a kezedet!" Megtette, és egészséges lett a keze."


Kérdező,egy rövid magyarázatot fűznék az idézethez,bízom bennem,hogy érted mit akarok mondani....

Szóval lehet mindkettőt,ha a szeretet az irányadó mindkettőben.Jézusnak vajon mi volt a fontosabb,ilyen jellegű kérdésekben?

2010. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Lehet egyszerre két vallást vallani? (pl. katolikus és hinduizmus)"


Nem. A katolikusok keresztények, tehát azt állítják, hogy van egy Isten, mennynek és földnek teremtője stb., szentháromság van, volt egy Krisztus, aki Isten fia, megváltott stb. stb.


Van aztán a hinduizmus, abban se szentháromság, se Isten fia, se megváltás nincs, van ellenben karma, meg atman, meg samsara, meg mittudomén.


Most akkor vagy szentháromság van szerinted, vagy atman és Brahman. Vagy Krisztus van, vagy mondjuk Rama. A kettő együtt nem fog menni.


Ha pedig összeegyeztethetőnek véled ezeket csak azért, mert mondjuk mind a kettőnek szépek a templomai meg illatosak a füstölői, az kissé felületes megközelítés, persze a semminél biztos jobb.

2010. dec. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 05:19-kor írónak:


A hinduizmusban való tájékozatlanságod egyértelműen kitűnik a válaszodból. Mi az a "mit tudom én"? :-)


Ezek után hogy próbálsz bármit is, amit NEM ismersz mélyen, összehasonlítani mással?


Olvass utána mélyebben a dolgoknak.


Moi

2010. dec. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!