Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj az, ha nincs az...

Miért baj az, ha nincs az embernek vallása?

Figyelt kérdés

Nem vagyok megkeresztelve, nincs vallásom, nem hiszek senkiben és semmiben. A környezetemben minden öregasszony, de már a fiatalok is lenéznek ez végett, hogy nincs vallásom. Azt mondják, hogy: "Milyen dolog az, hogy nem jár az ember templomba! Az ilyen ember rossz és a pokolban fog égni!"

Ráadásul tetézi az a dolgot, hogy több féle küzdősportot/harcművészetet űzök, éppen ezért még agresszív erőszakos embernek is tartanak (pedig még sosem verekedtem életemben sem utcán, se suliban, csakis kizárólag edzéseken). Mi van emberekkel? Egyébként faluban lakok. Az összes fiatal aki templomba jár misére, az jóformán mindegyik bulizik, iszik, sőt olyat is tudok aki füvezik, ők bezzeg minta fiatalok. Az összes öregember/öregasszony pedig mise után kapásból a kocsmába megy, ők bezzeg hívő jó emberek. DE ÉN rossz vagyok, holott nem iszok, nem drogozok, nem bulizok (Hiszen sportolok, ráadásul nem vagyok egy party arc, sosem bulizok, számomra a szórakozás a harcművészetek tanulása, régóta űzöm). Miért van ez? Miért kell a vallás, miért fontos?

21/F


2010. dec. 28. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha neked jó így, akkor jó így.


Csak hogy tudj róla, hogy olyan nincs, hogy valaki semmiben sem hisz. Még neked is van hited, csak épp nem Jézusban vagy Allahban hiszel. Nézz csak magadba.

2010. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké, akkor úgy értem, hogy istenben nem hiszek. Szóval nincs vallásom.
2010. dec. 28. 20:16
 3/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:13


De, van: [link]

2010. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A buddhisták sem hisznek semmiféle istenben, és mégis van vallásuk. Aki hisz valamiben, annak már van vallása. Ha nincs, ha nem hiszel semmiben, akkor nincs is miért élned. Ezért kell vallás. Az, hogy te nem a keresztény vallást követed, nem jelenti azt, hogy nincs vallásod. Sőt, ha egy névtelen "vallást" követsz, akkor is van. Akkor is hiszel.
2010. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem mondtam, hogy másik istenben hisz. Hinni nem csak transzcendensben lehet. Ott vannak pl a nácik, ők a saját felsőbbrendúségükben hisznek, meg ott vannak egyes politikai irányzatok elkötelezett fanatikusai, ők meg a saját igazságukban hisznek. További "hitek": pénzimádat, Nagy Bumm, evolúció (még mindig csak elmélet, nincs hivatalos bizonyítéka), sőt, még ahhoz is hit kell, hogy elhiggyük: Nagy Sándor élt és létezett. Hiszen senki se látta, nem hallotta, a holttestét se látta, csupán máok leírásából tudunk róla. Azaz elhisszük nekik és igaznak tartjuk, amit mondanak. Mi más ez, ha nem hit?


A vallás más tészta, én teljesen külön kezelem a hit fogalmától.

2010. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg mindenki lepogányoz azért, mert nem lettem megkeresztelve. Persze aki mondja, az se gyakorolja a vallást, csak vagizik vele, én meg pogány vagyok, csak mert én döntöm el, h milyen a vallásom és ha akarok akkor megkeresztelkedek. Bár szerintem felesleges, mert anélkül is lehet hitem.
2010. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mert nehezebben hülyíthető.Reálisabban látja a világot.
2010. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én a vallást egy manipulatív dolognak tartom, ami elveszi az emberek józan ítélőképességét. Nekem ez a véleményem.
2010. dec. 28. 20:37
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Egyáltalán nem baj. Szerintem a vallás felesleges, idejétmúlt dolog, ami leginkább a begyöpösödött embeerk hobbija. Igazán már azok sem hisznek, akik vallásosnak mondják magukat, vagyis ez semmilyen formában nem érhető tetten a hétköznapi életükben. Akiknek meg igen, azok általában valamilyen szekta tagjai. Jehovások például.


Én abban hiszek, hogy a vallűások már az utolsókat rúgják. Évtizedeken belül az intézményes egyházak elvesztik a súlyukat, és lassan megszűnnek, 2-300 év múlva pedig ugyan úgy megmosolyogjuk a mai hitet, mint most az ókoriakat. A létrejövő új vallásoknak nem lesznek rituáléi és szent könyvei, ezért előbb-utóbb maguktól eltűnnek.

2010. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben egy kisit sem foglalkoznék a banyákkal és a vén kocsmatöltelékekkel.Hit az is, ha hiszel magadban, hiszel a tisztességben és az egészséges életmódban. A te hited jobb embert nevelne bárkiből. Légy rá büszke.
2010. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!