Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj az, ha nincs az...

Miért baj az, ha nincs az embernek vallása?

Figyelt kérdés

Nem vagyok megkeresztelve, nincs vallásom, nem hiszek senkiben és semmiben. A környezetemben minden öregasszony, de már a fiatalok is lenéznek ez végett, hogy nincs vallásom. Azt mondják, hogy: "Milyen dolog az, hogy nem jár az ember templomba! Az ilyen ember rossz és a pokolban fog égni!"

Ráadásul tetézi az a dolgot, hogy több féle küzdősportot/harcművészetet űzök, éppen ezért még agresszív erőszakos embernek is tartanak (pedig még sosem verekedtem életemben sem utcán, se suliban, csakis kizárólag edzéseken). Mi van emberekkel? Egyébként faluban lakok. Az összes fiatal aki templomba jár misére, az jóformán mindegyik bulizik, iszik, sőt olyat is tudok aki füvezik, ők bezzeg minta fiatalok. Az összes öregember/öregasszony pedig mise után kapásból a kocsmába megy, ők bezzeg hívő jó emberek. DE ÉN rossz vagyok, holott nem iszok, nem drogozok, nem bulizok (Hiszen sportolok, ráadásul nem vagyok egy party arc, sosem bulizok, számomra a szórakozás a harcművészetek tanulása, régóta űzöm). Miért van ez? Miért kell a vallás, miért fontos?

21/F


2010. dec. 28. 20:07
1 2
 11/14 Bretso ***** válasza:
Nem kell törődni vele, ha te nem hiszel az a saját döntésed, az emberek szeretnek beleszólni a másik ember dolgába. Addig amíg nem próbálod másra rákényszeríteni (mint amit ők csinálnak) a hited, vagy nem hited, addig azt gondolsz, amit akarsz. A probléma sosem ott kezdődik, ha valaki hisz, vagy nem hisz valamiben, hanem, hogy ezt reklámozza és ráerőlteti másokra, mint ebben az esetben is.
2010. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Álszentség. És utálom az álszentséget. :/

Falukban amúgy is vicc az egész... Az öregasszonyok pletykálni járnak össze és azt lesik, ki milyen ruhában van/kivel jött. De akkor hányok be, amikor az újgazdag tolvajok áhítatos képpel térdepelnek, miközben a pap - akinek körülbelül 4 szeretője és 3 gyereke van - a katedráról ossza az észt.

Valakit be lehet etetni ezzel, engem nem. Szóval azt hiszem érthető, miért nem járok én sem.

2010. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kérdező,ne foglalkozz az általad említett emberekkel,ezt tudom csak mondani.semmi értelme,agymosottakkal nem fogsz tudni szót érteni.ez van...
2010. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül van a mondás is..."Nem a ruha(templomba járás) teszi az embert." Hanem a jelleme...ne is törődj ily módon velük, ha lenéznek és lekezelnek, elítélnek...mert nem veszik észre magukon, hogy pont azt teszi, amit az Istenük szabályba foglalt..."Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess.". ennyi. Egyszerűen csak mosolyogj, de ne megvetve, hanem kedves...őszintén kedvesen...próbálj meg nem érezni elítélést te sem, mert akkor ugyanolyan vagy mint ők. Egyébként csak a jellem számít...semmi több. :)


üdv

254/F

LastOne.Left

2010. dec. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!