Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a sárkány a kereszt...

Igaz, hogy a sárkány a keresztény ellenesség szimbóluma?

Figyelt kérdés
És milyen szimbólumok vannak, amik a keresztényellenességet jelzik?
2010. dec. 30. 21:18
1 2
 1/12 Zsirember válasza:
100%
Fordított kereszt
2010. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én a fordított keresztről, meg a saját farkába harapó kígyóról hallottam eddig.

A sárkány a Bibliában a Jelenések könyvében szerepel, de más vonatkozásban, mint konkrét úgymond keresztény - ellenesség.

Ezt az infot egyébként Te honnan vetted?

Érdekelne.

2010. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, Jelenések könyvében a 12. fejezetben olvashatunk erről. Itt jelenik meg a sárkány. A "veres sárkány" beazonosítását maga János apostol végzi el.

Ő "ama régi kígyó, aki neveztetik ördögnek és a Sátánnak". (9.vers). A sárkány veres színe a vérontásra utal, amely kezdettől fogva megjelölte útvonalát és tevékenységnek színterét. "Emberölő volt kezdettől fogva." Olvassuk Jézus jellemzését a Ján. 8,44-ben.

Mindig az volt az eltökélt szándéka, hogy elpusztítsa az Isten szentjeit.


A Bibliában és Jelenések könyvében még találunk hasonló jelképeket: a már említett kígyó, aztán a Földől feljövő fenevad, a tengerből feljövő fenevad, az ő száma a 666...stb.


Üdv. Péter

2010. dec. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

21:28 innen:

[link]

én ezt úgy értelmeztem, hogy keresztény ellenes szimbólum a sárkány (lehet, hogy rosszul)

2010. dec. 31. 13:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, de a belinkelt ábrából nekem nem jön le, hol az a bizonyos sárkány, ennek ellenére osztom a nézetedet.
2010. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5. nap


Vizi élőlények, madarak



A kereszténység

térhódítása.

Szimbóluma: a hal

Keresztény ellenes

hatalmak - sárkány.

2010. dec. 31. 17:40
 7/12 anonim ***** válasza:
nem szinbólumok ellen van hadakozásunk, de valóban, a biblia sárkánynak nevezi sátánt, és azt a hatalmat, aki tőle kapja az erejét.
2011. jan. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ehhez képest pedig a kínai kultúrkörben a sárkány pont a bölcsesség szimbóluma. :)
2011. jan. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem véletlen, hogy sátán pont kínát fogja felhasználni armageddon előtt, és már napjainkban is.
2011. jan. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fordított kereszt sem sátánista, hiszen Pétert is így feszítették meg.
2011. júl. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!