Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy fér össze a karma és az,...

Hogy fér össze a karma és az, hogy elvileg "egyeztetnek" a lelkek leszületés előtt?

Figyelt kérdés
Arra az esetre gondolok, amikor pl. valaki megöl egy másik embert, azt olvasni, hogy kiosztották a lelkek egymás közt a szerepeket, de közben rossz karmát is termel a gyilkosnak, tehát bűnhődést von maga után, akár pokol, akár lelkiismeret-furdalás is az.
2010. dec. 31. 08:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy esélyt se látok arra, hogy egy bizonyos problémát meg tudjak oldani, ezért struccpolitikát folytatok. Tudom, mi lenne a jó hozzáállás, de amikor azt követtem, akkor is mindig pofára estem. És minél inkább kerülöm a problémát, annál erősebben tolakszik vissza az életembe.Sokat kell még tanulnom elfogadásról és megbocsátásról...
2011. jan. 1. 17:04
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha esetleg segít: megbocsátás = magadért, magad miatt, elég magadban is elintézni. Mindenki a maga életében dönt.

Sok sikert, csináld jól!


(első)

2011. jan. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. jan. 1. 19:05
 14/15 anonim ***** válasza:

kedves kérdező.


lehetséges, hogy nem elég nagy a hited abban, hogy te képes vagy ilyenre...hiába látod mi lenne a helyes...hagyd el ezt a feltételes módot és annyi. tedd meg a helyest és egy idő után reflexszerűvé válik és a gondok is elszállnak. viszont egy jó tanács...lehet azért esel mindig pofára, hiába cselekszel helyesen, mert lehet megtéveszted önmagad, és pont nem a helyeset cselekeded meg az adott helyzetben...erre figyelni kell. Struccpolitika pedig elfordulás...neked szembe kell nézz a dolgokkal ,hogy túlléphess azokon. :)


különben ez nagyon összetett dolog, és van még valami, ami nélkül nem igazán lehet tovább lépni. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves LastOneLeft!

Igazad van, a hitem, hogy megoldjam a dolgokat, minimális.

Elmondok egy történetet. Van 2 ember, akik teljesen másként látnak dolgokat, egymást meggyőzni nem tudják, rengeteg sérelem után inkább kerülik a másikat a nyugalmuk érdekében. Erre értettem a struccpolitikát, a probléma ott van, de mindketten feladták. A sors mégis mindig összehozza őket, de az alaphelyzet nem változik, nem tanultak meg semmit. Pedig szerintem jó ember mindkettő, akik ha tudják is, mi a helyes és úgy is tesznek, akkor sem érzik magukban őszintének. De ha kijönni nem is tudnak, legalább háború ne legyen.

Tudom, hogy az önzés az egész alapja, mégis, az igazi belátás, hogy igazából ugyanazt akarják mindketten, hiányzik.

2011. jan. 2. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!