Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van azon a hazassagon aldas...

Van azon a hazassagon aldas amibe a szulok nem egyeznek bele es nem vesznek reszt az eskuvon?

Figyelt kérdés
Szeretjuk egymast a parommal, de a szulok beleszoltak, nem egyeznek bele es hulye kifogasokat talalgatnak ki. Rendes vallasos fiu, szoval nem szeretnem elengedni, de szeretnem ha aldas is lenne a hazassagunkon, csak felek igy nem lesz mert a szulok nem adjak aldasukat. Akkor most ott kell hagyjam?
2011. jan. 1. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:

próbáld elmondani a szüleidnek, hogy ez neked fontos. És hogy valami iszonyatosan gyerekes, hogy képtelenek csak egy napig jó képet vágni hozzá. Egyáltalán mi bajuk van vele? Azt írtad, hogy rendes...

Na elmondom mit csinálj szerintem. Mivel nem vagyok vallásos, ezért ötletem sincs, hogy hogyan működik az áldás. De szerintem a többi hozzászólónak se lesz (akinek mégis annak bocsánat). Biztos jársz templomba, ott mondd el a papnak a problémád, ő biztos tud segíteni nektek. (vagyis nálam mindenképp többet)

Amúgy meg ne hagyjátok magatokat. Olyan kevesen találnak manapság igazi szerető párt. A szülőkről meg csak annyit, hogy nem értem miért fáj nekik a boldogságotok.

2011. jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az áldás Istentől jön! És a pap vagy lelkész kéri rá. A katolikusok szoktak belekötni abba, hogy a szülő jóváhagyja-e vagy sem. valószínűleg azért,mert a a katolikusok ne nagyon engedik a vallást. És, ha egy szülő ellenzi,nagyon keresztbe tud tenni, pokollá teheti az életeteket, de az is lehet, hogy egy kívülálló jobban látja, hogy összeilletek vagy sem. Minket sem támogattak és én nem Katolikus, hanem protestáns esküvőt kértem. Ott is megkaptuk az áldást, hidd el nagyon erős az is. Szóval a harmadik az Isten, rajta múlik, meg rajtatok, nem a szüleiteken.
2011. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírásért, siettem. Nem a vallást nem engedik, hanem a válást.
2011. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 yuda ***** válasza:

Ha felmerül benned,hogy otthagyd emiatt,akkor jobb is hogy otthagyod,mert nem szereted igazán.


Bibliai szerelem ez: elhagyja a férfiú apját és anyját és ragaszkodik feleségéhez és lesznek ketten egy testté.

1.móz.2.24.


Ez azt jelenti,-ha nem értenéd,-hogy ha valaki szerelmes,akkor még a szülők ellenvéleménye is háttérbe szorul.


Nálad ezek szerint fontosabb a szülők vélemyénye és ezért részvétem -nőjj fel!

2011. jan. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mária Hedvig ***** válasza:
A katolikusoknál sem számít. A házasság szentség, méghozzá olyan, amit a két fél ad egymásnak, a szülőknek ehhez semmi közük.
2011. jan. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, én úgy tudom, hogy a katolikusoknál a következő kiskapuk vannak a házasság érvénytelenítésére:pl: szülők beleegyezésének a hiánya, eltitkolt mentális betegség,kényszerítés..a többit nem tudom. De náluk nagy a tét. Ugyanis, ha nem érvényteleníti az egyház, akkor az komoly bűnnek számít, ha polg.válás után újraházasodsz, nem is szólva az élettársi kapcsolatról. Szóval a kat. nagyon merevek. Ha szereted Isten és Jézust inkább a protestánsokat válaszd, ott nem kell kiskapukat keresned.
2011. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"ezért a férfi elhagyja annyát, és apját, és a kettő egy testé lesz" írja a biblia. a házassági elrendezést Isten hozta létre, ami törvényessé tesz egy kapcsolatot. egy gyermek addig tartozik engedelmességgel a szülei iránt, amíg nálluk lakik. természetesen utánna is tisztelettel tartozik feléjük, de már nem szolhatnak bele az életébe, bár tanáccsal elláthatják. valószínű, minden szülő a legjobbat szeretné a gyermekének, de az érvaik meghalgatása után tíéd a döntés joga, amennyiben nem nálluk laksz, és nem ők tartanak el. legalábbis a biblia szerint.
2011. jan. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!