Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szex miert bun az Egyhaz...

A szex miert bun az Egyhaz szerint, ha hazassagon belul, de nem gyermeknemzes celjabol tortenik?

Figyelt kérdés

A helyi pap tobbeket kiboritott, mert nyilvanos kis beszedet tartott arrol, hogy nem szabad vedekezni a gyermekaldassal szemben, csak az onmegtartoztatas elfogadott. Nem ertem, hogy miert? Nagyon kevesen tudnanak 20-30 gyereket felnevelni es ha mar hazasok, miert nem lehet elvezetbol szexelni? Ez nem egymas boldogga tetele? Mi ertelme ennek a szabalynak? Es az nem magyarazat, hogy benne van a Tizparancsolatban, hogy "ne paraznalkodj!", hisz hazasparokrol van szo.


Legyszives csak olyan valaszoljon, aki tudja, hogy a Katolikus Egyhaz allaspontja szerint mi a pontos, reszletes indoklas.


2010. máj. 7. 18:38
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
84%

Csak azt írom le, amit gondolok, hogy gondolnak. :)

Szerintem úgy fogják fel, hogy mivel a mennyországba jutunk ha meghalunk, és ott minden jóban részesülünk, ezért itt a halandó életünkben önuralmat kell gyakorolnunk minden téren azért, hogy kiérdemeljük azt, hogy megkapjuk őket a mennyországban. Meg általánosságban is a tanítás lényege, hogy legyél jó mindenkihez, alázkodj meg, nem számít, ha mindenki beléd rúg is, te belül akkor is tudod, hogy jól cselekszel. (Közben meg elmegy az életed, és szenvedsz végig, de a mennyországba kerülsz.) Meg van az a része, hogy Isten a saját képére teremtette az embert, és neki tetsző életet kell élnie. És mivel Isten állítólag egyedül van, te pedig őt utánozod... Szóval érted.

2010. máj. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Nem tudom elkepzelni, hogy Isten azt akarna, hogy szenvedjunk. Ezt az emberek, az Egyhaz kombinalta igy ki. Meg mindig nem ertem, hogy miert bun ez es a vedekezes? Ha lenne 20 gyereke valakinek, es nem tudna eltartani, akkor az nem lenne felelotlenseg, bun? Azt ertem, hogy az abortusz miert bun, de a vedekezes es hazassagon beluli szex miert az? Attol, hogy vki szexel a hazastarsaval, meg lehet onuralma.
2010. máj. 7. 19:06
 3/57 anonim ***** válasza:
61%

Az egyház szerint maga a szeretkezés a bűn akkor ha az nem gyermeknemzés céljából van. Tehát csak akkor szeretkezz, ha gyereket akarsz, igy felesleges a védekezés.

Szerintem az egész egyház egy baromság.

2010. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
78%

Régen ugye 10 gyerekből ha 3 megmaradt, az már jó arány volt, ezért nem nagyon volt szerencsés, ha valaki nem tolja a gyereket agyba-főbe.

De az egyház ugye nem épp a rugalmasságáról híres. Meg ugye sok kisgyerek==> sok sekrestyés fiú. :D

2010. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
55%
Ha valaki az egyháztól észt és alkalmazkodást vár az baj.
2010. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
26%

heló kedves kérdező

benne is van a nevébe miért nem engedett.

gyermeknemzés, utódnemzés, ezt a célt kell szolgálja a közösülés, aminek szintén benne van a nevében az igaza, kettőből egyet csinálni, hímivarsejt és petesejt eggyé válása. Ez alapvetően egy szent dolog. Állatok csinálnak kedvtelésbeli párzást? Nem hiszem, mert ők fajfenntartás végett cselekednek így. Mi pedig, akik megkaptuk a döntéshozatali képességet, sportot és szórakozást csinálunk e cselekményből.

Én nem vagyok semmilyen vallási közösség tagja, de szerintem alaphelyzetben is, ez lehet az ésszerű magyarázat. Ráadásul a vágy ragaszkodást, ragaszkodás pedig önzést generál.

Gondolj csak bele, Isten igazi akarata, a földi ember felé az önzetlenség, viszont ha definiáljuk az önzetlenséget, az annyit jelent, hogy mindenkit egyenértékűnek tartunk. És a szex egyértelműen önzőség, mert vagy az egyik akarja, és azért győzködi párját, vagy a másik akarja, és ő nem tehát magát feláldozza. Természetesen van olyan amikor egyszerre kívánják egymást a felek, de annak a gyökere is az, hogy "nekem" legyen jó, persze kapóra jön a másik kedve is.

A tiszta önzetlen szex, az a gyereknemzés, mivel ott nem öncélú vágyakat akarunk elérni, hanem közös, megfontolt jövőt és maradandót "belőlünk". Felelősséghiánnyal, végiggondolás-mentesen fel sem merül az emberekben az utódnemzés fogalma.

remélem ki tudtam tisztítani valamelyest a nézeteidet.

üdv

25/F

2010. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim válasza:
90%
az utsónak h tudtommal a delfinek csinálják kedvtelésből
2010. máj. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
11%

A bibliából:

Boldogok a lelki szegények, mert övék lesz a mennyek országa.

2010. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
85%

én innentől már csak arra lennék kiváncsi,hogy ha két szegény egymásra talál,és együtt próbálják összerakni a kis pénzüket,tegyük föl katólikusak és árvák.Egy jukban laknak albérletben,próbálnak félrerakni lakásra,és szeretik egymást,de védekeznek,mert ha nem tudnak pénzt félrerakni,nem tudnak normális körülményt biztosítani a gyereknek/gyerekeknek,elviszi őket a gyámhivatal.Esetleg ne védekezzenek,és szüljön a nő egy gyereket a semmibe,hogy nemcsak hogy szerencsétlen rossz sorsban nőljön fel,de a végén még el is szakítják őt a szüleitől,akik mégnagyobb szegénységbe kényszerültek,hogy legalább a gyerek a minimumot megkapja,és nem hogy házra félretenni,de még magukat ellátni sem tudták a gyerek érdekében,akinek a gyámügy szerint ez is kevés volt..Aztán,mivel emberek,ugye szerelmesek is,és csak csak örömöt okoznak maguknak,ha máshogy nem,félévente egyszer(biztos nem) ismét teherbe esik a nő,megint törhetik a fejüket..hála ennek a védekezéstilalomnak!Én inkább védekezek,minthogy ilyen helyzetbe hozzak egy ártatlan lelket..ja,hogy nem is ártatlan,mert mi mind bűnösök vagyunk..akkor meg mindegy szegénykének,ugye?Csak mi vagyunk önzők,hogy sajnáljuk hogy megszületik,és kenyérből nem jut neki elég..

Én esküszöm nem értem ezt a felfogást..

2010. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:

Olvasd ezt el:

[link]

[link]


Nem is az Egyház, inkább az isteni törvény maga tiltja a házas jogokkal való visszaélést. Ezért is, és mert az Egyház jobban bele tudja nevelni híveibe a gyermek szeretetét, mutatkozik az egyke és semmike sokkal inkább a nemkatolikusok, mint a katolikusok, legalább a hitéletet élő katolikusok között. Viszont, nem tiltja sem Isten, sem az Egyház a születésszabályozásnak az állandó vagy időszaki megtartóztatáson alapuló módját, amely utóbbi az újabb tudományos megállapítások szerint (Ogino-Knaus-elmélet), úgy látszik, a születésszabályozásnak természetes és így megengedett módja. Egyébként a vallás kegyelmi eszközei a teljes megtartóztatás nehéz áldozataira is felképesítik az embert.

2010. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!