Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám szerint Jézust nem...

Az Iszlám szerint Jézust nem feszítették keresztre. A Keresz- tények szerint igen. Mindkét valláshoz kb 1 milliárd ember tartozik. Melyik téved?

Figyelt kérdés

Kérlek konkrét válaszokat írjatok.Szerintetek annak vagy

ennek az 1 milliárnak van igaza.(természetesen mindenki hitét tiszteletben tartom)


2011. jan. 4. 11:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem Jézust! De ez elég érdekes, mert az iszlám mintha jobban tisztelné őt, mint a kereszténység, mert a Korán azt állitja, hogy Jézust nem feszithették keresztre, hanem csak "egy hozzá hasonló embert!"
2011. jan. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
44%

Csak kérdés képpen. Miből gondolod, hogy bármelyiknek igaza van?

A Jézusról született írások vagy vallásos szövegek, vagy jóval (1-200 év) Jézus halála után íródtak.


Nem azt mondtam, hogy nem volt, vagy nem feszítették keresztre, de a források hitelessége enyhén szólva is megkérdőjelezhető.

2011. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Salx Narval ***** válasza:
24%
Mégis milyen konkrét válaszra vársz, senki nem volt ott közülünk aki láthatta volna.Ha tudni lehetne, nyilván nem lenne vitatható.Amit írnak róla, mindenképp tiszteletet követel az utókortól, még akkor is, ha csak egy volt közülünk.
2011. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

az utolsónak üzenem, ezt nem látni kell , hanem hinni , mert a hit a nem látott dolgokról való meg győződés, ezt irja a Biblia... ha látnád akkor az már nem hit lenne .. ezért is van az h Isten csak ugy nem mutatkozik meg személyesen az embereknek..

na de én személy szerint Jézusban hiszek.. mivel keresztény vagyok.. mindenki higgyen a saját vallásában, sok vallás van a világon, de ha te is keresztény vagy, akkor Jézusban ideje hinned..

sztem fontos történelmi esemény volt ez, hogy Jézust keresztrefeszitették, mert mi értünk emberekért tették a mi büneink miatt ő halt meg, hogy nekünk örök életünk legyen..de ugyee nem halt megg csak látszólag a teste..mert harmadnapon feltámadt..de muszály volt emberi testet ölteniee Jézusnak és ugy jönni a földre mer az Istent nem lehetett volna keresztre fesziteni..szóval megalázta magát már csak evvel is , hogy emberi testbe meghalt a büneinkért..ezért adjál hálát neki, hogy ezt megtette helyetted, hogy neked örök életed lehessen.. én azt mondom neked ebben higgyél ne másban ... a pozitiv hit sosem rosz dolog ! bocsi hogyha kicsit másrol is irtam ..:)

2011. jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Csak tényeket lehet felsorolni, de aztán neked kell döntened!


Az Ószövetség egyistenhitről beszél, míg az Új, az már Jézus imádatát hangsúlyozza, aki ügye egy ember volt. Ők azt mondják Isten, és ember egyben, de ez maga bálványimádat. A Korán ugyancsak egyistenhitről beszél, és elveti Jézus isteni mivoltát. Aztán itt van a szentháromság. Ez ellentétes az egyistenhittel, mert az Isten így osztható. Ez szorosan összefonódik, Jézus keresztre feszítésével. Isten önmagát áldozta fel, Jézus formában, hogy megbocsájthasson. Aztán itt van az eredendő bűn. Mind az Ószövetség, mind a Korán elveti. Viszont Jézusnak, azért kellet meghalnia, hogy az eredendő bűnt eltörölje. Aztán itt van a Tórában folyamatosan ismétlődő bálványimádat bírálása. Mindig az Isten küldött egy prófétát, és általa az emberek az Egyistenhithez fordultak, de később még is egy bálványt kezdtek el imádni, az isten helyett. Ez az eset megfigyelhető a keresztényeknél is. Az első keresztények még Jézusban a prófétát látták, majd később emelték fel isteni szintre. Itt vannak az ariánusi keresztények pl. Ők korábban voltak mint a szentháromság imádók. El is törölte őket a katolikus, és ortodox egyház. Aztán az Újszövetség hitelessége kérdés. Illetve nem is kérdés, mert nincs viszonyítási alap. A Korán nem fordítás, és mindenhol ugyan az.

stb...

2011. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Szerintem az összes vallásnak van elegendő ütőkártyája ahhoz, hogy teljesen megcáfolja egyik hitvallás a másikat. Ugyanúgy igaz ez az iszlámra is, mint a kereszténységre. Például, hogy mindkét irányzatnak 1 milliárd követője van. Ez alapján maximum érzelmi döntés alapján lehet kijelenteni, hogy melyik téved: nyilván egy keresztény azt fogja mondani, hogy az iszlám, és forditva. De ugyanúgy vehetjük alapul a vallások teológiáját: abból kiindulva is maximum érzelmi szempontból lehet megmondani, hogy melyik vallás téved, és melyik nem, de az érzelmi alapú döntés nem a realitás talaján áll, hanem csak szeszélyes érzelmeken. Ezért szerintem a kérdés patthelyzetet hoz létre, igazából meg sem lehet válaszolni, az eredmény a vallások közt mindig döntetlen lesz.


Én viszont azt mondom, hogy egy módon mégis el lehet dönteni, melyik vallás nem téved, melyik Isten az igaz Isten.

Illés azt mondta a Kármel-hegyen, hogy "hívjátok segítségül a ti istenteknek nevét, és én is segítségül hívom az Úrnak nevét; és amely isten tűz által felel, az az Isten."


Én úgy gondolom, hogy az élő, igaz Isten mellett nem kell sem verbálisan, sem fegyverrel harcolni. Ha Isten él, akkor megtudja Ő magát védeni! Nincs szükség teológiai összecsapásokra, érvek összeütköztetésére: válaszolja meg minden vallásnak az istene, hogy ő e az igaz Isten! Ne mi döntsük el, hogy melyik vallás téved és melyik nem, mert látható, hogy ez az érvek sokasága miatt lehetetlen. Mutassa meg az Isten magáról, hogy hol van jelen Ő, melyik vallásban képviselteti magát! Amelyik Isten ma is tűz által felel, az az igaz, élő Isten.

Ez az Isten pedig Ábrahám, Izsák és Jákob Istene, Jézus Krisztus Atyja és Istene: Ő az egyetlen személy ma is, aki a hivásokra képes tüzet küldeni a Mennyből, és ezzel önmagát igazolja, hogy kicsoda Ő.

Egyetlen olyan vallási irányzatot ismerek, ahol az imákra nem marad néma az isten, hanem tűz által válaszol: ez pedig a pünkösdi-karizmatikus keresztény mozgalom, ami egyre megújulóban van az egész világon Magyarországot is beleértve.


SeiSMyC

2011. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
17%

"Ez az Isten pedig Ábrahám, Izsák és Jákob Istene, Jézus Krisztus Atyja és Istene"


Itt rengeteg teológiai bukfenc van. Ezt egy zsidó, és egy muzulmán, azonnal visszautasítja. Ábrahám, Izsák, és Jákob az Ószövetségben szerepel. Az ottani istenkép teljesen ellentétes az Újszövetségével. Az előző monoteizmus, az utóbbi pedig politeizmus.


"Jézus Krisztus Atyja és Istene"

Ez értelmezhetetlen. Nem azt mondod, hogy Jézus, és az Atya az egy, és ugyan az? Akkor hogy lehet Jézusnak Istene, az Atya???

2011. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Az ószövetségi Isten teljesen ugyanaz, mint az újszövetségi Isten: 3 különböző de egylényegű személy: Isten, az Atya, a Krisztus, akiről az ószövetség úgy beszél, hogy az idők előtt született, aki később testté lett, és Jézus Krisztusként született meg, és a Szent Szellem, aki az Isten szelleme: szintén egylényegű Istennel és a Krisztussal is, de egy harmadik, különálló személy.


Az ószövetségben folyamatosan ez az istenkép köszön vissza, kezdve már a teremtéssel, amikor többesszámban mondja Isten, hogy "Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra." Azért mondja többesszámban, mert ez az egy Isten több egylényegű személyből áll: mindhárom személy egyformán Isten, az Atyától származik, különálló személyiségek, de mégis teljesen ugyanaz a lényegük.

Az ó- és újszövetségben is ugyanez az istenkép található meg.


"Jézus Krisztus Atyja és Istene"

Ha az ó- és újszövetséget ismered, akkor tudhatod hogy Krisztus - ahogy utaltam rá - már az örökkévalóságban született az Atyától (Példabeszédek 8.), ugyanakkor Jézus egész földi pályafutása idején, mint Atyáról és Istenről beszélt Ábrahám, Izsák és Jákob Istenéről - több alkalommal is visszautal ezekre az emberekre. Jézus állandóan Istenhez, mint istenéhez és mint Atyjához imádkozott az evangéliumokban.


Mi ebben az értelmezhetetlen? :)


Egyébként ha az állitásom igaz, és ez az Isten valóban ma is tűzzel válaszol az imákra, akkor onnantól nem számit a magyarázatom: Isten önmagát igazolja, hogy a Biblia minden szava igaz, és Jézus él!


SeiSMyC

2011. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
17%
A zsidó teológia, egyik alapelve Isten oszthatatlansága, és testetlensége!!! Ezt az Ószövetségből veszik. Vagyis a zsidók soha az életben nem fogják elfogadni Jézust, mint messiást, mint a földre szált Istent, hiába tanítja ezt N.S.! Kérdez meg egy zsidót! Egy nagy ármány, és összeesküvés áldozatai vagytok. A zsidók titeket tömbistenhívőknek tartanak, csak nem mondják a szemeitekbe.
2011. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Salx Narval ***** válasza:
12-13 : Két, csak vélhető dolog közül, hinni valamelyik igazában. Gratulálok, ez aztán konkrét válasz volt.:D
2011. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!