Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnál nekem írni erőt és...

Tudnál nekem írni erőt és kitartást adó imát? Illetve írhatok magamnak is imát? Ebben az esetben mi mindent kell belefoglalnom? Rímelnie is kell?

Figyelt kérdés
katolikus vagyok,és köszi a válaszokat
2011. jan. 7. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az ima lényege, hogy elmondod Istennek a gondolataid. Ezért a legjobb, ha a saját szavaiddal mondod. Nem kell rímelnie stb... Ha a szívedből jön, Isten meghallgat!
2011. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az ima önmagában nem ad sem erőt, sem kitartást. Ezeket Isten adja neked, ha kéred Tőle.


Istennel ugyanúgy beszélgethetsz, mint a szüleiddel. Elmondhatod neki miért van szükséged erőre és kitartásra, és ha egyezik az akaratával meg fogja adni neked!


Ahogyan a szüleiddel nem beszélgetsz versben, úgy az imádságnak sem kell rímelnie. Mintaimának egyrészt ott van Jézus Krisztus imádsága, amit szerintem ismersz: "Miatyánk..." Ebben benne van minden ami kell.

Ha a kitartáshoz, erőhöz keresel mintaimát:

Zsoltárok könyve 38. rész

1. Dávid zsoltára emlékeztetőül.

2. Uram, haragodban ne fenyíts meg engem; felgerjedésedben ne ostorozz meg engem!

3. Mert nyilaid belém akadtak, és kezed rám nehezült.

4. Nincs épség testemben a te haragodtól; nincs békesség csontjaimban vétkeim miatt.

5. Mert bűneim elborítják fejemet; súlyos teherként, erőm felett.

6. Megsenyvedtek, megbűzhödtek sebeim oktalanságom miatt.

7. Lehorgadtam, meggörbedtem nagyon; naponta szomorúan járok.

8. Mert derekam megtelt gyulladással, és testemben semmi ép sincsen.

9. Erőtlen és összetört vagyok nagyon, s szívem keserűsége miatt jajgatok.

10. Uram, előtted van minden kívánságom, és nincs előled elrejtve az én nyögésem!

11. Szívem dobogva ver, elhágy erőm, s szemem világa - az sincs már velem.

12. Szeretteim és barátaim félreállanak csapásomban; rokonaim pedig messze állanak.

13. De tőrt vetnek, a kik életemre törnek, és a kik bajomra törnek; hitványságokat beszélnek, és csalárdságot koholnak mindennap.

14. De én, mint a siket, nem hallok, és olyan vagyok, mint a néma, a ki nem nyitja föl száját.

15. És olyanná lettem, mint az, a ki nem hall, és szájában nincsen ellenmondás.

16. Mert téged vártalak Uram, te hallgass meg Uram, Istenem!

17. Mert azt gondolom: csak ne örülnének rajtam; mikor lábam ingott, hatalmaskodtak ellenem!

18. És bizony közel vagyok az eleséshez, és bánatom mindig előttem van.

19. Sőt bevallom bűneimet, bánkódom vétkem miatt.

20. De ellenségeim élnek, erősödnek; megsokasodtak hazug gyűlölőim,

21. És a kik jóért roszszal fizetnek; ellenem törnek, a miért én jóra törekszem.

22. Ne hagyj el Uram Istenem, ne távolodjál el tőlem!

23. Siess segítségemre, oh Uram, én szabadítóm!


Üdv. Péter

2011. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat , hálás vagyok értük
2011. jan. 7. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban nélkülözhetetlen az, hogy a saját szavaiddal is imádkozz nap mint nap, mintha csak egy baráthoz beszélnél, azonban ha nem vagy elég gyakorlott vagy hosszabb távon imádkozol valamiért, akkor nagyon hasznos egy előre megírt ima, mert sokkal gazdagabb, összeszedettebb, és olyan aspektusokból is megközelítheti az adott témát, ami neked járatlanságod miatt soha nem jutna eszedbe. A szentek imából különösen is sugárzik a mély lelkiség, ami sehonnan máshonnan nem szerezhető meg. Persze egy idő után fel fog benned támadni az az igény, hogy legyenek saját magad által írt imáid is, hiszen azok speciálisan csak a Te igényeiddel, gondjaiddal foglalkoznak (ha nem megy magadtól, esetleg "összeollózhatsz" egy ilyet több elterjedt imádságból is). Én például azt tervezem, hogy írok magamnak egy imát minden fontosabb élethelyzetre. Most leírok egy erőért könyörgő imát a Lélekmentő füzetek 3. darabjából ("Imák nehéz helyzetekben, egy különös kegyelem elnyeréséért, betegek gyógyulásáért és szabadulásáért", ami kegytárgyboltakban megtalálható, és nekem nagyon tetszik) kezdésképpen:


"Mindenható Isten, könyörülj meg rajtam,

mert én ezt már nem bírom tovább...

Erőimnek végére jutottam,

összeroskadok a terhek alatt,

és ha most föladom,

hiába volt minden

áldozathozatal, erőfeszítés és kínszenvedés,

és mindennek vége...

Istenem, cseppenként betelt a pohár,

cseppenként elvérzett maradék erőm,

teljesen kiüresedve

kimerülve és összeroskadva

kiáltok tehozzád:

Hallgasd meg, Istenem, segélykiáltásom,

egyedül csak te tudsz segíteni rajtam!

Ragadj ki engem ebből a mélypontból,

töltsd belém, Úristen, hatalmas erődet,

hogy képes legyek helytállni tovább,

hogy képes legyek bízni ügyem igazában,

hogy képes legyek ellenállni a kísértéseknek,

s hűséges maradjak szent akaratodhoz,

hogy képes legyek tűrni szenvedéseimet,

a rosszat mindig jóval viszonozni,

hogy mindvégig kitartsak a szeretetben,

és hogy új erővel, újult lendülettel

vessem be magamat

a te ügyed mellett! Ámen."

2011. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen neked is, leírom ezt magamnak
2011. jan. 8. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!