Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény és ateista közt...

Keresztény és ateista közt lehet barátság, ha az egyik sem akar eltérni a "hitétől"?

Figyelt kérdés
az ateista fél vagyok
2011. jan. 15. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Miért ne lehetne? Ha feszültséget teremt a dolog köztetek, akkor ne beszéljetek vallásról, hisz gondolom nem ez hozott össze titeket.
2011. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Miért ne lehetne? Ez is olyan mint a politika, ha nem tudtok kulturáltan, vita nélkül beszélgetni róla vagy ha az egyik fél mindenképpen meg akarja győzni a másikat, akkor egyszerűen ne hozzátok szóba.
2011. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Persze, hogy lehet. De ha ez téged feszélyez, kerüljétek a témát. Szerencsére rengeteg dologról lehet beszélni, nem csak a vallásról...
2011. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

bővebben: én korábban érdeklődtem a kereszténység iránt,foglalkoztam vele,de sok hülyeséget és ellentmondást találtam,és kiszálltam a dologból.még akkoriban barátkoztunk össze.egy ideje nem beszéltünk(kb 1,5 éve,mióta kiszálltam).


Más kérdés: mi lenne a véleményetek,ha ez az illető elutasítana,mondván nem vagy keresztény?(ez csak elméleti kérdés)

2011. jan. 15. 13:56
 5/13 anonim ***** válasza:

"Más kérdés: mi lenne a véleményetek,ha ez az illető elutasítana,mondván nem vagy keresztény?(ez csak elméleti kérdés)"


az lenne a véleményem, hogy ez van. Ő így gondolja, akkor sok mindent tenni nem lehet, és amíg ezt így közli is, hogy neki ez fontos, és emiatt nem hiszi, hogy menne, szóval bocs, akkor korrekten is volt intézve a dolog.

2011. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet barátság. Én teljes mértékben elutasítom a kereszténységet, de vannak hívő keresztény barátaim.
2011. jan. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én wicca vagyok.

Vannak keresztény, ateista barátaim is, és mindegyiküket szeretem. Mert ez a kulcs: ha szeretem őket, nyilván nem zavar, hogy esetleg másféle elveket vallanak, mert ettől függetlenül remek embernek tartom őket. Sőt, néhanapján kell is egy értelmes vita a hitről, és ha több szempontból vizsgálunk meg adott dolgokat, az csak a saját tapasztalataink és véleményünk körét bővíti.

Én tiszteletben tartom az ő hitüket, ők az enyémet, ennyi. Aki erre nem hajlandó, azt semmiképp nem nevezném barátnak.

2011. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, kivéve, ha te is arra építed az önbizalmadat, hogy "ateista vagy, tehát okosabb, mint a hívők", és ezt igyekszed minden nap bebizonyítani.
2011. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet.

Ha a barátod nem valami nagyon zárt szektába tartozik, akkor valószínűleg ezt ő is így gondolja.

A barátságban az a jó, hogy simán azt lehet mondani szinte bármilyen kérdésre: rohadtul nem úgy gondolom, ahogy te, de a te életed és a te véleményed...

Egyébként pedig egy ilyen barátságban azzal együtt, hogy nem győzködik a felek egymást és nem is győzködik, csak hát ugye ha barátság, akkor nyilván előbb-utóbb megismeritek egymás gondolkodásmódját is stb., szóval egy ilyen barátságban általában a saját véleményed, világnézeted is sokat árnyalódik, részleteződik, mert mindketten elgondolkodtok olyan témákon is esetleg, amikkel egyébként magatoktól nem foglalkoznátok. Én így látom magam körül.

2011. jan. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Vannak ateista barátaim, beszéltünk is róla, ki miért merre, és megértem, miért jutottak idáig, ahogy ők is megértik, én miért tartottam ki a hitem mellett.

Szerintem a vallásnak nem az lenne a dolga, hogy szétszakítsa, hanem, hogy előremozdítsa az emberi kapcsolatokat. Persze vannak különbségek a vallások között, de nem lenne szabad hagyni, hogy ezek ellentétekké fajuljanak.

2011. jan. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!