Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy rabló gyilkos is ha meg...

Egy rabló gyilkos is ha meg bánja büneit a menyországba kerül?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 18:25
 1/10 Viki233 ***** válasza:
szerintem isten ha látja hogy őszintén megbánta és nagyon szenved az illető akkor igen.
2011. jan. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte bűnbánat esetén igen, viszont ahhoz a BŰNT kell igazán megbánni önmagában, és nem azért, h ne kerüljön a pokolra, mert az akkor megint önző cél lenne...
2011. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Viki233 ***** válasza:
ezt mondom én is csak másképp
2011. jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. jan. 18. 19:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki nem öl szándékosan embert, akkor szinte minden megbocsátható.
2011. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen ez biztos.

Senki nem elég jó a mennyhez,senki nem bűntelen.Az ember természeténél fogva bűnös,ezt mutatja a rosszra való hajlama,a kis illetve nagy bűnök elkövetése.Pont ezért volt szükség megváltásra.Ha valaki elfogadja Jézust,ezután az Atya Őbenne látja.Az Ő tökéletessége nélkül,senki nem üdvözül.


Ján 1:16 És az ő teljességéből vettünk mindnyájan kegyelmet is kegyelemért.

Ján 1:17 Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem [pedig] és az igazság Jézus Krisztus által lett.


1Kor 1:28 És a világ nemteleneit és megvetettjeit választotta ki magának az Isten, és a semmiket, hogy a valamiket megsemmisítse:

1Kor 1:29 Hogy ne dicsekedjék ő előtte egy test sem.

1Kor 1:30 Tőle vagytok pedig ti a Krisztus Jézusban, ki bölcsességül lőn nékünk Istentől, és igazságul, szentségül és váltságul:

1Kor 1:31 Hogy, amint meg van írva: Aki dicsekedik, az Úrban dicsekedjék.


Peace

2011. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt:


"Én bizonyára elvégeztem vala magamban, hogy ama názáreti Jézus neve ellen sok ellenséges dolgot kell cselekednem. Mit meg is cselekedtem Jeruzsálemben: és a szentek közül én sokat börtönbe vettettem, a főpapoktól való felhatalmazást megnyervén. Sőt mikor megölettetének, szavazatommal hozzájárultam. És minden zsinagógában gyakorta büntetvén őket, káromlásra kényszerítettem; és felettébb dühösködvén ellenök, kergettem mind az idegen városokig is." (Csel 26:9-11)


Ezek Pál apostol szavai!!! Úgy néz ki, neki meg tudott Isten bocsátani.

2011. jan. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
„Kéré pedig őt [Jézust] egy a farizeusok közül, hogy ő vele egyék; annakokáért bemenvén a farizeus házába, leüle enni. És ímé a városban egy asszony a ki bűnös vala, mikor megtudta, hogy ő a farizeus házában leült enni, hoza egy alabástrom szelencze drága kenetet. És megállván hátul az ő lábainál sírva, könnyeivel kezdé öntözni az ő lábait, és fejének hajával törlé meg, és csókolgatá az ő lábait, és megkené drága kenettel. Mikor pedig ezt látta a farizeus, a ki őt meghívta, monda magában: Ez, ha próféta volna, tudná ki és miféle asszony az, a ki őt illeti: hogy bűnös. És felelvén Jézus, monda néki: Simon, van valami mondani valóm néked. És az monda: Mester, mondjad. Egy hitelezőnek két adósa vala: az egyik adós vala ötszáz pénzzel, a másik pedig ötvennel. És mikor nem volt nékik miből megadni, mind a kettőnek elengedé. E kettő közül azért, mondd meg, melyik szereti őt jobban? Felelvén pedig Simon, monda: Azt gondolom, hogy az, a kinek többet engedett el. És Jézus monda néki: Igazán ítéltél. És az asszonyhoz fordulván, monda Simonnak: Látod-é ez asszonyt? Bejövék a te házadba, az én lábaimnak vizet nem adál: ez pedig könnyeivel öntözé az én lábaimat, és fejének hajával törlé meg. Engem meg nem csókolál: ez pedig az időtől fogva, hogy bejöttem, nem szünt meg az én lábaimat csókolgatni. Olajjal az én fejemet meg nem kented: ez pedig drága kenettel kené meg az én lábaimat. Minekokáért mondom néked: Néki sok bűne bocsáttatott meg; mert igen szeretett; a kinek pedig kevés bocsáttatik meg, kevésbé szeret. És monda annak: Megbocsáttattak néked a te bűneid. És a kik együtt ülének vele az asztalnál, kezdék magukban mondani: Ki ez, hogy a bűnöket is megbocsátja? Monda pedig az asszonynak: A te hited megtartott téged. Eredj el békességgel!” (Lk 7:36-50)
2011. jan. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a belátás és megbánás fontos dolgok az életben, ahogyan a megbocsátás is...Isten pedig igazságos, s mivel tudja, hogy az emberek itt a Földön nem tudják az élet igazságát szó szerint, ezért egyértelmű, hogy egy rabló gyilkos nem direkt teszi a rosszat, vagyis direkt, mert azt hiszi az a jó...tévedésében. Mindenkinek jár esély...és mindenkinek jár a megbocsátás, és mindenkinek lehetősége van a "mennybe" kerülni, tehát egy rabló gyilkosnak is van jegye oda, de ahhoz ugye le kell tenni az asztalra, mondjuk azt, amiről a kérdésed is szól. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

igen, ha látja bűneit és megbánja szívből

- akkor követi Krisztust

erről szól a jobb lator - aki rablógyilkos volt,a halál előtti utolsó pillanatban megértette Jézus Krisztus tanítását, és megbánta bűneit

Lukács evangéliumában 23, 42-43


És monda(a gonosztevő) Jézusnak: Uram, emlékezzél meg én rólam, mikor eljősz a te országodban!

És monda néki Jézus: Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban.


ez annyira fontos, hogy a görögkatolikus liturgia állandó része Aranyszájú Szent János imája

(az áldozás előtt, a bűnbánatkor)


"mint ama gonosztevő megvallak téged:

Emlékezzél meg rólam Uram, midőn eljössz a te országodba"


[link]

2011. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!