Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az emberek a menyországba...

Ha az emberek a menyországba kerülnek, akkor hogy teszi egy kisded a kezét egy kobralyukra?

Figyelt kérdés
és hogy vigyáz majd medvére? lesznek állatok a menyországban? ézsaiás 11:6-7-8
2009. dec. 30. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


De hát ahogy anno a Paradicsomban, úgy a Mennyben is ember és állat vígan fog élni egymás mellett

2009. dec. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
tehát az állatok is feltámadnak?
2009. dec. 30. 09:35
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én írtam ki a belinkelt kérdést. Szerintem különben nem. De hátha!
2009. dec. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ez tenyleg erdekes kerdes, es olyan valakire vall aki logikusan gondolkodik. A Biblia feltarja a valaszt erre a kerdesre is. az embernek a fold lett megteremtve lakohelyul, nem az eg. az ezsaias 45:18 szerint "a fold Megformaloja es alkotoja, aki megszilarditotta, aki nem pusztan a semmiert teremtette, aki azert formalta meg, hogy lakjanak rajta". az allatok is foldi eletre voltak megteremtve. amikor az ember meghal nem megy a menyorszagba, sem a pokolba hanem megszunik letezni, es Isten emlekezetebe kerul. igy lehetseges a feltamadas. A Biblia nem beszel az allatok feltamadasarol, az emberekerol viszont igen. a feltamadas egy olyan vilagba ahol az allatok nem veszelyesek igenis lehetseges. Isten eredeti szandeka fog igy megvalosulni az emberekkel kapcsolatban. be fog teljesedni az a profecia hogy a gyermek a kobra uregenel jatszadozik, itt a foldon.
2009. dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Amit idézel az egy idillikus képi leírás.


A mennyországot meg nem értitek. Ugyanis mi nem azt tanítjuk róla, mint amit a jehovisták hisznek. A mennyei Jeruzsálem leszáll, és lesz feltámadás.

2009. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Idillikus kép, mely a messiási kor békéjének bőségét szemlélteti. A paradicsomi boldog állapot és harmónia visszatérésére gondol a próféta.
2009. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
[link] A keresztények mennyei reménysége
2009. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
hova száll le? a földre?
2009. dec. 30. 10:25
 9/17 anonim ***** válasza:

Új eget és új földet láttam. Az első ég és az első föld ugyanis elmúltak, és tenger sincs többé. Akkor láttam, hogy a szent város, az új Jeruzsálem alászállt az égből, az Istentől. Olyan volt, mint a vőlegényének fölékesített menyasszony. Akkor hallottam, hogy a trón felől megszólal egy hangos szózat, ezt mondva: "Íme, Isten hajléka az emberek között! Velük fog lakni és ők az ő népe lesznek, és maga az Isten lesz velük. Letöröl szemükről minden könnyet. Nem lesz többé halál, sem gyász, sem jajgatás, sem fáradság, mert az elsők elmúltak." Akkor a trónon ülő megszólalt: "Íme, újjáteremtek mindent!" (Jel 21,1-5; Vö. Iz 65,17; 66,22; 2Pét 3,13)



Azaz nem lesz menny és föld (a mostani, "régi" értelemben), hanem e kettő lényegében fedni fogja egymást.

2009. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Na mi van újabban a jehováknál az internetes térítés idejével is el lehet számolni?
2009. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!