Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj van az ilyen zenék hallgat...

Baj van az ilyen zenék hallgatásával?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=o34uAj6lmXw

nagyon szeretem ezt az együttest (mármint a zenéjüket, de a mondanivalójukkal már nem értek egyet. Azért mert meghallgatom már rossz ember leszek. Hangsúlyozom csak a zene, és annak a húzása vonz nem a szövegek amiket egyébként világosan értek.


2011. jan. 26. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem mindegy a mondanivalójuk? Úgysem érteni a szöveget csak valami hányásszerű hangot:)
2011. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
hát, ha téged és a családodat zavar, hogy ha sokáig hallgatod, akkor bekattansz, akkor baj, egyébként nem
2011. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
az zavar hogy nyíltan ortodox blackmetalt játszanak, nem koncerteket tartanak, hanem okkult szeánszokat és nyíltan Isten gyűlölőek. Bekattani nem fogok mert én az ilyen zenéket szeretem, magam is hasonló bandában játszom csak a szövegvilágunk teljesen más.
2011. jan. 26. 11:53
 4/17 anonim válasza:
46%
Szerintem nincs amíg nem azonosulsz mondanivalójával! Régebben amikor hallgattam norvég black metálokat sosem éreztem hogy el kell mennem és templomokat kell felgyújtanom! Zene miatt hallgattam és fostam a mondanivalójára!
2011. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

zeneileg sztem is jó, aki eleve nem szereti a bm-t az nem tudom minek nyilatkozik, ez az igazi zene nem a fos rap a fos diszkó meg a fos tinirock....

amúgy az ortodox bm szövegeivel én sem értek egyet, de zeneileg nagyon bejönnek, sztem egyáltalán nem baj hogy ilyeneket hallgatsz, ha meg a szöveg annyira zavar akkor halgass pagan bm-t ami a tradicionális értékekről és azok megőrzéséről szól, azzal csak jobban ki leszel békülve (késői Bathory, etc.)

2011. jan. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Black metalbol ők az egyetlen ami bejön. inkább pagan/folk/viking metalt hallgatok.

Eluveitie, Amon amarth, Ensiferrum...

http://www.youtube.com/watch?v=YwFad_1nKf8


ez az én eggyüttesem már csak dobos kéne :D

2011. jan. 26. 12:08
 7/17 anonim ***** válasza:
először is azt fontos megérteni,hogy a vallási vezetőknek az a céljuk,hogy korlátozzák az embereket.ezért kitalálnak szabályokat,megszabják,hogy mi a félelmetes és mi nem,vagy éppen mitől leszel rossz ember.van olyan keresztény gyülekezet ahol madonnát sem szabad hallgatni,mert visszafelé hallgatva sátánista üzenet hallható ki belőle....azért el tudom képzelni,amint Madonna otthon írja a számszöveget,és azon filózik,hogy hogyan rejtse bele az ördögimádó szavakat,hogy azok csak visszafelé legyenek hallhatóak.:-) nekem is tetszik a metal és rock zene,tetszik a Deicide is,és mégsem vagyok sátánista,sem ördögimádó.keresd a tudatosságot,figyelj belülre a meghitt önmagadba! mi az ami megnyugtat,amivel kapcsolatban érzed,hogy nincs vele baj,ne másokra hallgass,mert az gyakran félrevezető lehet.
2011. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A zene eredetileg mennyei eredetű, Istentől származik, és egyetlen eredeti célja és rendeltetése van: Isten dicsérete és imádása.

A mennyei zenekar vezetője Lucifer volt - a neve eredetileg Hélél ben Sáhár, a "hélél" szóból származik a "halleluja", tehát valószinüleg a dicsérethez volt köze -, az összes mennyei lény közül a legjobb zenei tehetségekkel rendelkező személy, ezért lehetett ő a zenekar vezetője.

A történetet tudjuk, hogy lázadáskor levettetett a Mennyből, és innentől a neve sem a hallelujához köthető, hanem azonnal diabolossá, összekuszálóvá, sátánná, hazugság atyjává vált. Pál apostol pedig úgy beszél róla, hogy e világ istene a Sátán.

Egyértelmű, hogy a zenei tehetségét megőrizte, ezért van ma a világban sokkal több sikeres zenész, mint a kereszténységben - bár ott is egyre többet találhatsz (pl. Hillsong, Michael W. Smith; de metálnál maradva: Daemon Hunter, Living Sacrifice, stb.)

E világ istene tehát a világmindenség egyik legtehetségesebb zenésze, és ha megfigyeled azok a zenék igazán kelendők, amelyek a legközelebb állnak a sátánhoz: vagy sátánista, okkult zenék, vagy drogos, meg egyéb bűnökhöz közel álló elektronikus zenék. A legtöbb mai zenész egyáltalán nem is tehetséges, semmi művészi érték nincs a produkciójában, hanem egyszerűen csak tudatosan lepaktál a Sátánnal, vagy akinek ő nevezi, és onnantól kezdve sikeres befutott zenész, és milliós példányszámban adja el az albumait.


Ebből a szempontból kétpólusú lehet a zene: vagy Istent dicsőitő, imádó zene, vagy a Sátánt dicsőitő, imádó zene. Kettő közötti igazából nincs, tehát ilyen szempontból semleges zene nem létezik még akkor sem, ha egy zene semmi másról nem szól, csak a mezei virágokról. Ha pedig a zene közel áll a Sátánhoz bármilyen stiluson belül, azon keresztül nagyon súlyosan lehet démonizálódni, a zenén keresztül az ember szórakozva teszi ki önmagát destruktiv sötét erőknek, és az ember élete hipp-hoppra elkezdhet a mélypont felé száguldani.

Például valahol egy statisztikát olvastam, hogy azok a gyerekek akik olyan idegen nyelvű zenét hallgatnak, amit nem értenek, de a szexről szól, nagy részük - pontos százalékot nem tudok - 14 éves korára elvesziti a szüzességét. Miért? Azért mert amiről énekelnek, az a szexuális töltet erővel hat a gyerekre, és tisztátalan szellemek befolyása alá kerülnek, aminek a következményeképp már tinikorban kisiklik az életük, és erkölcstelenné válnak.

Nyilván egy metál zenében legtöbbször nem a szexről énekelnek, de van ott más olyan destruktiv erő, ami könnyen átjöhet a zenén keresztül az ember életébe. Például a halál szelleme, aminek a következménye lehet például mentális vagy fizikai betegségek, öngyilkosság, halálvágy, stb.


Egy szó mint száz, ezekkel a zenékkel vigyázni kell, személyes tapasztalatból mondom, hogy nagyon súlyos rombolást tudnak előidézni az ember életében a sátánista töltetű zenék, meg egyáltalán a zenekultusz.

Ettől függetlenül szerintem lehet zenét hallgatni mértékkel, mert valóban a világban találhatók a legjobb zenék, de az óvatosságot érdemes szem előtt tartani.


A végére pedig ajánlom ezt figyelmedbe: http://www.youtube.com/watch?v=wJj90Cdsskk

2011. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
hidd el, hogy lady gaga sem jobb, sőt ... :D semmi baj nincs ezzel, de azért te se gyújtogass templomokat :D:D
2011. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Van egy tetováló haverom, imádom a munkáit, szeretem nézni a tetkókat, ahogyan csinálja. De én soha nem varratnék magamra semmit.
2011. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!