Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ír valamit a Biblia a zenéről?

Ír valamit a Biblia a zenéről?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget.


Pontosan mire vagy kíváncsi?

2011. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Miért nem olvasod el?
2011. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
pár mondatért nem olvasok el egy egész könyvet, mellesleg nincs időm rá.. ezért kérdem azokat, akik már elolvasták.
2011. jan. 29. 11:25
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Írni ír, de belmagyarázni csak a vak fanatikusok magyaráznak bele mindenfélét.
2011. jan. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért pár mondatnál jóval több van benne. Még mindig nem írtad, hogy mire vagy kíváncsi.
2011. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem ismerem (sajnos) eléggé a Bibliát, de azt tudom, hogy van benne valami olyan, hogy "Mindig új énekekkel dicsérd az Urat!" Tehát mindig a kornak megfelelő stílusban kellene az Úrnak szóló zenéket előadni, nem pedig amit évszázadok óta nyekeregnek a templomokban.

Bár sejtésem szerint te nem erre vagy kíváncsi... :-)

2011. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy Isten számára maga a dicsőítés a fontos, és nem az hogy milyen stílusban történik. Isten a szíveket vizsgálja, és a tiszta szívvel elénekelt ének nagyon kedves neki, akkor is ha rock stílusban vagy rappelve adod elő.

Freya

2011. jan. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

az elég furcsa lenne, ha pl. metállal dicsérnéd :) itt inkább a "közönséges" zenére értettem, ahol nem dicsérünk semmit..11:38 mindenre kiváncsi vagyok, ami a zenéről szól, és a Bibliában ír

köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jan. 29. 16:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Van róla több könyvem is, és magam is zenész vagyok, de azt a több könyvet inkább nem másolnám be, ha nem haragszol. :-)

pl:

Bolyki László: Milyen zenét szeret az Isten?

Andrew Wilson-Dickson: A kereszténység zenéje

[link]

2011. jan. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nekem konkrét igehely kellene, nem értelmezések, feltéve ha van ilyen a könyvben.

ám thx

2011. jan. 31. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!