Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy hívják azt a Közel-Keleti...

Hogy hívják azt a Közel-Keleti kereszténység-szerű vallást, amiben nem hisznek Jézusban és kétistenhívő (Isten, Sátán)?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy van egy olyan vallás a Közel-Keleten, ami olyan, mint egy nagyon szigorú, Jézus nélküli kereszténység, és lényégen kétistenhívő. Az egyik isten az Isten, a másik meg a Sátán. Isten és Sátán együtt teremtették meg a világot, minden jó dolgot Isten teremtett, minden rossz dolgot Sátán. Istenhez és Sátánhoz is imádkoznak, Istenhez azért, hogy segítsen rajtuk, Sátánhoz meg azért, hogy ne bűntesse őket rossz dolgokkal.


Mi a neve ennek a vallásnak?


2011. jan. 30. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy hülyeség, Jézus nélküli kereszténység nincs, mivel maga a "keresztény" szó is azt jelenti hogy Krisztus-hívő. Krisztus nélküli Krisztus-hívő? Ez enyhén szólva baromság.


Szerintem te másra gondolsz...de az meg tutit hogy nem keresztény vallás.

2011. jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Több ilyen is létezett a Közel Keleten, ami szerint a világot az Isten és a Sátán (Jó és Rossz) közösen uralja. Pl. zoroasztrizmus és a manicheizmus.
2011. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Úgyemlékszem a manicheizmus volt az!
2011. jan. 30. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:

21:33

Kedves válaszoló!

A kérdező azt írta, hogy kereszténység-SZERŰ, valamint idézem: "olyan, mint egy nagyon szigorú, Jézus nélküli kereszténység". Tehát nem az állította, hogy keresztény vallás! Mielőtt hozzászólnál és osztanád az észt, kérlek értelmezd magát a kérdést is. Ha nem megy, inkább ne írj.

Nem azért írtam ezt, hogy beléd kössek, hanem azért, hogy máskor jobban figyelj oda.


A második válaszoló meg leírta azt, amit én akartam a kérdés elolvasása után.

Valamennyire csatlakozik ide ez a blogbejegyzés (nem én írtam), rövid, ha gondoljátok olvassátok el.

[link]

2011. jan. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!