Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány millió embert ölhettek...

Chevive1971 kérdése:

Hány millió embert ölhettek meg a világon Isten és a kereszténység (pl. :A szentnek nevezett István király 20 ezer magyart öletett meg mert nem akarták felvenni a keresztény hitet) nevében?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 19:32
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
28%
Néha komolyan elgondolkodom, ha ezek a népirtások nem lettek volna mekkora túlnépesedés lenne és milyen körülmények közt élnénk.
2010. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
80%
én elutasitom szánalmasnak tartom kinevetem hülyének nézem a vallási fanatistákat akik egy vallás miatt képesek megölni az embertársukat. minden ember egyenlő. kortol és nemtől és főleg vallástól függetlenül ugyanannyi tiszteletet és szeretet érdemel mindenki kivétel nélkül.
2010. aug. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
83%
az egy egész más kor volt, pl. a tatárok is megölték a magyarok felét, de milliós nagyságrendű lehet.
2010. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
14%
amúgy érdekes módon pont a zsidó pápák idejére esett az inkvizíció...
2010. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
81%
Azért a mészárlások nem konkrétan a kereszténység nevében zajlottak, ezt inkább csak egy indoknak használták a külvilág számára. A vallási fanatikusak nagyon kevesen vannak, a korabeli főmuftiknak is inkább a hatalom szállt a fejükbe, nem a vallási buzgalom.
2010. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:
58%
Pontosan nem tudom, de egyszer olvastam, hogy még soha semmilyen eszme miatt nem irtottak ki annyi embert, mint a kereszténység miatt, ide értve a nácikat is...
2010. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
52%
A népirtás mindig is kísérte az emberiség történelmét, nem tudom miért vagytok így kiakadva ezen... Volt van és lesz népirtás! Az erősebb kutya bäszik!
2010. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Európában a középkorban sokkal kevesebben éltek, mint ma. Magyarország lakossága is egy-két millió volt a középkor nagy részében. Vallási okokból kevesebben haltak meg, mint a pestisben.

Hát a keresztes háborúk? És az indiánok? Valóban, sok indiánt irtottak ki, és egyébként is kegyetlenül bántak velük az európaiak. De a vallási fanatikusok nem tudnak gondolkodni.

2010. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
56%
a legszomorubb az hogy felnőtt emberek képesek ennyire primitiven eröszakosan és állat modjára gondolkodni...19éves vagyok de igy mondom ezt mert annyira feltűnik
2010. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy nem Isten, vagy a szó szoros értelmében vett kereszténységhez köthetőek ezek a népírtások, hanem olyan emberekhez, akik visszaéltek Isten, illetve a kereszténység nevével.


Logikátlan is lenne egy olyan Istentől számon kérni ezt, aki a saját fiát feláldozta azért, hogy megmentse a teremtményeit. A keresztények pedig annak a Krisztusnak a követői, aki önmagát adta azért, hogy megmentse a bűnben elveszett embert. Ha veszed a fáradságot, és elolvasod az evangéliumokat, valamint az apostolok cselekedeteiről írott könyvet magad is meggyőződhetsz arról, milyen lelkületű emberek a Krisztust követő keresztények, merthogy a keresztény szó ezt jelenti.


Sajnos a történelem folyamán a 4. századtól kezdve, amikor az üldözött egyházból államvallást csináltak a kereszténység neve alatt folyamatosan üldözték magukat a valódi keresztényeket is, és hidd el ennek az üldözésnek legalább annyi, ha nem több valódi keresztény áldozata volt, mint pogány...


Üdv. Péter

2010. szept. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!