Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki Jézus Krisztus? Isten Fia,...

Ki Jézus Krisztus? Isten Fia, vagy Isten?

Figyelt kérdés
Mert ugyebár ha a fia, akkor maga az Isten nem lehet. Hallottam vallásokból hogy a teremtő Isten és Jézus azok egyek. Valaki elmagyarázná ezt Biblia alapján alátámasztva?
2009. febr. 14. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Ez volt az első hivatalos egyházszakadás egyik oka: ők sem tudják.

Amúgy a "krisztus" kis betű, mert nem ez volt a neve. Eléggé meglepődne, ha így hívnád.

2009. febr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Előzőnek: Én mindenhol nagybetűvel láttam.


Kérdezőnek: Szerintem lehet mindkettő egyszerre. A Szentháromság részeként a Fiú, Isten (az Atya) fia. Isten lénye azonban 1...

2009. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az ATYA, A FIU ,ES A SZENTLELEK AZ EGY ISTEN.Nehez eset mi?? nehez megerteni, de igy van. harom szemely egy Isten???????Probaljuk maskepp talan konnyebb lesz, van egy a b c haromszog , na tehat az csak ugy lehet haromszog ha megvan mind a harom szoge ,mert ha hianyzik az a .. es csak a b es c van meg akkor mar nem haromszog hanem csak egy vonal.CAPISH?Esha a b hianyzik akkor ugyanaz a mese .... es a c-vel is.a=isten, b= fiu,c=szt lelek vagy a=fiu,b=atya,c=szt lelek,vagy c=atya stb.....ezt lehet ragozni ,ez csak egy pelda akart lenni azert ,hogy fogalmad legyen de emberi esszel,logikaval az Isteni titok meg nem ertheto teljesen.
2009. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Egyik sem. Legalábbis szerintem. József, és Mária fia. Egy ember. Ez sztem hit kérdése. Ahány vallás, annyiféleképpen gondolja.
2009. márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem józsef fia,józsefhez semmi köze, józsef csak a nevelőapja
2009. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Isten Báránya
2009. ápr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
a názáreti (názáreti illetőségű) Jézus a Herodes palotájában szolgáló Mária és Herodes fiának tulajdonképppen erőszakkal - a szolgálólányok ugyanis ennyire ki voltak szolgáltatva uraiknak - törvénytelen gyermeke. (Józsefet tulajdonképpen "megfűzték, hogy vállalja el a kapcsolatot a már állapotos Máriával. Azért is Szent.) Egyébként miért rendezett volna hajtóvadászatot Heródes a két éven aluli csecsemők ellen? A nagyon prűd Egyház azután fétisizálta ezt a történetet.
2009. ápr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ezt lehetetlen felfogni lehetsz akármilyen vallású!!

1isten van abban 3 személy atya,fiú,szentlélek.

Én is megpróbálom elmagyarázni neked.

PL.:Van egy nő, aki 1 anya, 1 tanárnő, 1 pedig egy testvér.

Tehát 1 isten Aki egyszerre atya is fiú is és szentlélek is.. Szerintem vala,hogy így lehet:)

2009. aug. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sziasztok!


OFF:

A kérdés feltevőjéhez! Jó kérdést tettél fel, ez engem is éveken keresztül foglalkoztatott, és sokáig én sem tudtam volna megválaszolni ezt a kérdést, de most talán sikerülni fog! Kérlek olvasd végig, amit írok!



ON:

Jézus Krisztus Isten?

Igen!


AZ ELSŐ BIZONYÍTÉK!

Az Ézsaiás 9,6-ban azt mondja el Isten igéje, hogy egy fiú születik, aki uralkodni fog Izraelen és hívják nevét "erős Istennek" és "örökkévaló Atyának"!

Jézus Krisztus született meg Betlehemben, és Ő az a Személy, akiről szól ez a prófécia! Ő a várt és megígért FIÚ, és őt hívják erős Istennek és örökkévaló Atyának!

Jézus és az Atya egyek mindenben. "Én és az Atya egyek vagyunk."

Az Igehely:

(Ézsaiás 9, 6) „Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lesz, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévaló Atyjának, békesség Fejedelmének!”


Ezután leírja Ézsaiás, hogy Jákob háza megtér az erős Istenhez, vagyis Jákob és maradékai Jézus Krisztust imádták!

(Ézsaiás 10, 21) „A maradék megtér, a Jákob maradéka az erős Istenhez.”


MÁSODIK BIZONYÍTÉK:

A Mikeás 5,2-ben Isten igéje leírja, hogy Betlehemben egy fiú fog születni [Jézus Krisztus], aki a származását, idejét tekintve örökkévaló! Örökkévaló pedig csak az Isten lehet!

(Mikeás 5:2) „De te, Efratának Betleheme, bár kicsiny vagy a Júda ezrei között: belőled származik nékem, aki uralkodó az Izraelen; akinek származása eleitől fogva, öröktől fogva van.” [Károlyi fordítás]


Jézus született Betlehemben, róla szól ez a prófécia, és Jézus Mikeás szerint is örökkévaló!


Most nem mennék bele a Szentháromság témájának, dogmatikájának a kifejtésébe! Írtam róla egy kis 13 oldalas hitesszét, ami ugyanilyen pontosan és közérthetően magyarázza meg a tant, és Jézus Istenségét. Ha kell elküldöm neked, vagy bárkinek egy PDF fájlban! Ott minden kis részre kitérek, ami fontos!


Az Atya örökkévaló Isten, Jézus a Fiú is örökkévaló Isten (ezt állítja a Mikeás 5:2 és Ézsaiás is, sőt Jézus is ezt tanította); és a Lélek is örökkévaló Isten.

Jézus örökkévaló és egy az atyával, hisz az Ézsaiás 9,6-ban az Ige "örökkévaló Atyának" nevezi Jézust!


De mit is jelent az "Istenfia" kifejezés?

A Filippi levélben is egyértelműen leírja Pál, hogy Jézus egy volt az Atyával, mielőtt megüresítette magát, és emberré vált! Mivel Jézus megüresítette magát, lemondott az Isteni természetéről és az emberi természetet felvette, ezért kísérthetővé vált! Ezért kellett alárendelnie magát, az Atya Istennek! De a Szentháromság személyei az üdvözítés során alárendelik magukat egymásnak! És mindegyik Személy a másik Személyről tanúskodik!

Jézus természete tehát kettős volt, egyszerre volt Isten is, és egyszerre volt ember is! Ő Istenként élt a Mennyben öröktől fogva; de emberként jött el a Földre. Erre az igazságra utal az a tény is, hogy Jézusnak két Neve volt: 1.) Emberfia; 2.) Istenfia! Az Istenfia elnevezés azt jelölte, hogy Ő az Isten, az Emberfia pedig azt jelölte, hogy Ő az ember Jézus! A kereszten azt mondta Jézus: „Istenem, Istenem, miért hagytál el?”. Ekkor az ember Jézus szólalt meg, aki megtört, és kétségbe esett.

Hogyan gondolkodottak a tanult a zsidó papok az Istenfia kifejezésről?

(Máté 26, 63-66)

„Az élő Istenre kényszerítelek, mondd meg nekünk, vajon te vagy-e a Krisztus, az Isten Fia! "Jézus ekkor így felelt: "Te mondtad. Sőt azt mondom nektek: mostantól fogva meglátjátok az Emberfiát, amint a Hatalmas jobbján ül, és eljön az ég felhőin." A főpap erre megszaggatta ruháját, és így szólt: "Istent káromolta. Mi szükségünk van még tanúkra? Íme, most hallottátok az istenkáromlást. Mit gondoltok?" Azok így feleltek: "Méltó a halálra!”


Jézus, mikor Istenfiának nevezte magát, káromlást követett el a zsidó papság szerint, mert egyenlővé tette magát az Istennel. Mindez azt bizonyítja, hogy az Istenfia kifejezés szinonim fogalom az Isten kifejezéssel a zsidó teológia szerint.

A zsidó papság azt mondta Jézusra, hogy Krisztus káromlást követett el, méghozzá Istenkáromlást! Miért? Mert Istenfiának hívta magát, és egyet jelentett azzal, hogy Jézus az Isten. A zsidók nem Istent látták meg Jézusban, mintahogy ma sok keresztény szekta sem; hanem csak egy egyszerű halandó embert láttak, aki szerintük megbolondult, mert Istenfiának hívta magát!



Akkor mit jelent az Atya és Fiú megnevezés?

Mindhárom isteni Személy örökkévaló, ezért az Atya Fiú kapcsolat nem időrendiséget fejez ki a Biblia szerint! Isten az Atya-Fiú szemléltetéssel akarta azt megmutatni, hogy olyan a viszony az isteni Személyek között, mint egy jó Apa Fiú kapcsolatban!

2009. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy átlagos ember akit túlbecsültek.

lássátok:

http://www.youtube.com/watch?v=lM9AGk2gk9M

2010. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!