Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Két kérdés Ellen White ténzleg...

Két kérdés Ellen White ténzleg proféta? És ha igen miért nem ir a Biblia rola?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 18:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
bocs a helyesirásért
2011. febr. 25. 18:58
 2/17 anonim ***** válasza:

Ellen Gould White nem próféta, ezért a Biblia sem ír róla.


Ellen G. White az adventista egyházat alapító közösséghez tartozott. Kétségtelenül a legismertebb adventista személyiség, bár egyházi hivatala sosem volt.


Életében 5000-nél több újságcikk és 40 könyv jelent meg tőle, ami később kiegészült a terjedelmes levelezésből, cikkekből összeollózott kötetekkel. Írásos életműve mintegy 50.000 oldalt tesz ki.


[link]

2011. febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha az volt,akkor miért kéne benne lennie a bibliában?
2011. febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hat csak azert mert a Biblia minden eddigi profetarol emlitest tesz, es rola semmit sem ir ,es azon csodalkozom .hogy egy olyan egyhaz aki 99 szazalekat betartsa a Bibliai tanitasoknak ezt nem veszi figyelembe.
2011. febr. 25. 20:00
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

Dehogy tesz említést minden prófétáról!Azt mondja:

1Kor 14:31 Mert egyenként mindnyájan prófétálhattok, hogy mindenki tanuljon, és mindenki vigasztalást vegyen;


1Kor 14:38 Aki pedig tudatlan, legyen tudatlan.

1Kor 14:39 Azért atyámfiai törekedjetek prófétálásra, és a nyelveken szólást se tiltsátok.


1Kor 14:3 Aki pedig prófétál, embereknek beszél épülésre, intésre és vigasztalásra.

Az újszövetségi prófétálás ez szerint minden újjászületett keresztény kiváltsága,ami nem a jövő megmondása,hanem építő,vígasztaló beszéd a Szent Szellem által.

Apcs 2:17 És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak.

Apcs 2:18 És épen az én szolgáimra és az én szolgálóleányaimra is kitöltök azokban a napokban az én Lelkemből, és prófétálnak.

Ez az egyházra vonatkozó ószövetségi prófécia a mai időkre is szól.


Ef 4:11 És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:

Ef 4:12 A szentek tökéletesebbítése céljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére:

Ef 4:13 Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére:

Ef 4:14 Hogy többé ne legyünk gyermekek, kiket ide s tova hány a hab és hajt a tanításnak akármi szele, az embereknek álnoksága által, a tévelygés ravaszságához való csalárdság által;

Ef 4:15 Hanem az igazságot követvén szeretetben, mindenestől fogva nevekedjünk Abban, aki a fej, a Krisztusban;


Itt pedig a szolgálati ajándékokról beszél,és azt mondja,hogy a tanító,próféta stb. szolgálata addig működik,amíg eljutunk mind érett fokára a Krisztusban való ismeretnek.Ez pedig még nyilván nem jött el,és nem is fog,csak Krisztus visszajövetelekor.

2011. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja,és nem vagyok adventista!
2011. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%

Én tettem fel ezzel kapcsolatban egy kérdést, és gondolom ezért tetted fel ezt a kérdést!


De attól, hogy egy próféta nincs benne a Bibliában, attól még lehet próféta! NEM is ez a lényeg. Inkább az a kérdés, hogy hogyan lehet Jézus után próféta, mikor ez ellentétes a Bibliával, másrészt minden szektára ez a jellemző! Mindegyiknek van egy szellemi vezetője, aki isteni kinyilatkoztatásokat kapott, mint Bush!

2011. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Két érdekesség: a válasz elhangzott már, természetesen a Biblia után is lehetnek próféták, nem Jézus Krisztus volt az utolsó, hiszen Pál apostol is prófétált, sőt a János apostol által kinyilatkoztatott Jelenések könyve is prófécia. A másik érdekesség pedig, hogy nyilvánvalóvá vált, hogy a másik ilyen témájú kérdést a muszlim barátunk tette fel, sajnálom, hogy nem volt benne annyi bátorság, hogy a nyilvánvaló kérdésemre egyenesen válaszoljon, ahogyan azt ő is elvárta (erőltette) velem szemben. Egyébként válaszoltam már azóta...


Azok kedvéért akik azt a beszélgetést nem olvasták:

Ellen Gould White nem volt tévedhetetlen. Igaz, hogy nagyon sokat köszönhetünk neki, Isten sok mindent világossá tett általa, szívesen olvassuk a könyveit, írásait, ahogyan magát aposztrofálta az pedig így hangzik: "Mivelhogy az emberek kevés figyelmet szenteltek a Bibliának, az Úr adott egy kisebb világosságot, hogy férfiakat és nőket a nagyobb világossághoz vezessen".


E.G. White igen sok jövőre irányuló prófétikus kijelentést tett - szóban és írásban - mind a közösség életére, mind a történelem további alakulására, a bibliai próféciák beteljesedésének konkrét körülményeire nézve. Például 1901-ben a közösség Battle Creeki központjának sorsáról, ami 1902-ben sajnos be is következett.


Érdemes elolvasnod a Nagy küzdelem, vagy Korszakok nyomában című könyvet, igen sok kijelentést tartalmaz a történelmi jövőre vonatkozóan a bibliai próféciák alapján. Több mint 100 évvel ezelőtti mű számos korunkra vonatkozó kijelentése teljesedett be azóta, méghozzá bámulatosan pontosan.


Bármelyik könyvét elolvasva ítéld meg, hogy elvezet-e a Szentírástól, vagy pedig ellenkezőleg, annak megértéséhez segít, és világosságot áraszt annak lapjaira. Én ez utóbbit tapasztaltam sok más testvéremmel együtt.


Ami a lényeg: "Krisztus a középpontja minden igaz tantételnek", "A megváltás evangéliuma legyen a középpontja minden prédikációnak", minden írásában ezt vallotta.


Ha elolvasod az életét, és nem csak annak kritikájával foglalkozol, magad is meggyőződhetsz róla, hogy soha semmilyen rangot vagy címet nem igényelt magának, nem viselt semmilyen vezető tisztséget a közösségben, 87 évet élt, rengeteget utazott prédikált és írt. Családi élete példamutató volt, a szolgálatát támadók sem találtak soha semmi kivetnivalót a személyes életében. Elvhű, igazságszerető, bátor és tántoríthatatlan volt az igazság üzenete képviseletében, de ugynakkor türelmes, részvétteljes mindenki iránt.


Persze vannak akik szélsőségesen értelmezik a látomásait, túlhangsúlyozzák a szerepét, dehát szélsőségesek mindenhol vannak. Ne öntsük ki a babát is a vízzel...


A prófétaság egy szolgálat, ami arra irányul, hogy általa a Szentlélek szól. Nem emberi vélemény, vagy tanács az amit a próféta ilyenkor közvetít, hanem a Lélek szava. Ha egy próféta üzenetét a "Prófétaság Lelke" - lásd Jel. 19.10. - bizonyságtételének nevezzük, azzal azt fejezzük ki, hogy elismerjük annak Istentől származó voltát, és úgy is tiszteljük. Nem az emberi szerzőt nézzük, nem emberi beszédnek nézzük a tanítását. Ha azt mondjuk valakiről, hogy a "prófétaság lelki ajándékát" kapta, akkor ezzel elismerjük, hogy nem természetes képességeivel, hanem a prófétaság Lelki erejével szól.


Ahogyan a fenti igében olvashatod, a Szentlélek munkáján keresztül maga Krisztus szól. Ő jelenti meg gyülekezetének azokat, amiket az Atyától vett, mivel az Atya teljességében megosztja vele a megváltás tervét a Biblia szerint. Az Ószövetség prófétái is "Krisztus őbennük lakozó Lelke" által szóltak.


A próféta arra kap felhatalmazást, hogy üzenetközvetítő legyen Iten és az emberek között. A prófétát az avatja prófétává, hogy Isten szól hozzá, és a hallottak továbbításával bízza meg népe, vagy egyes személyek, embercsoportok számára.


Isten nem közönséges körülmények között, hanem a látomás különleges állapotában vagy az álom nyugalmi helyzetében szól így a prófétához, hogy egészen pontosan át tudják venni az üzenetet és megörökíteni írásban, vagy továbbítani szóban.


Prófétai látomás nem csak az ószövetségi időben létezett, Pál is kijelentéseket kapott látomásban, és szemlélte a menny dicsőégét. A Biblia szerint a vég idején különösképpen jellemző lesz sok hamis és igaz próféta működése is. Mt. 24:5,24 az előbbi, míg Jóel 2:28-29 az utóbbi széleskörű kiáradását jövendöli meg a Jézus visszajövetele előtti különleges időszakra. A prófétaság lelki ajándéka megmaradt az ózövetség utáni időben is, és megnyilatkozhat bármikor és bárki által, Isten akarata szerint.


Üdv. Péter

2011. febr. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
kosz a valaszokat ,de kedves Peter en nem kritizaltam senkit csak feltettem egy kerdest, es sajnos nem volt modomban elolvasni egy muvet sem,pedig megtennem,de ahogy a vikipediaban vegigneztem az adventistaknak es jehovistaknak kozos gyokereik vannak,es az ugynevezett vilagvegevarasok amiket megprofetaltak es feher ruhakba oltozve hegyteton vartak annak idejen nem kovetkezett be...ez akkor hamis profecia nem igaz?
2011. febr. 26. 15:16
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Az ő prófétájuk nem lehet hazug, max téved... ha érted mire célzok. :)


Csak azt nem tudom, hogy egy próféta hogy téved az Isteni kinyilatkoztatásokban???!!! Meg egyáltalán mi szüksége egy prófétának, egy másik prófétára?


Másik!

"természetesen a Biblia után is lehetnek próféták, nem Jézus Krisztus volt az utolsó, hiszen Pál apostol is prófétált, sőt a János apostol által kinyilatkoztatott Jelenések könyve is prófécia."


Szerintem innentől kezdve, nincs értelme mentegőzin, hogy a Ellen nem volt próféta szerintük, mert így is úgy is lehetnek próféták, Jézus után! Talán csak szégyenlik ezt közhírré tenni!


Na mindegy. Ez kb olyan kaliberű szekta, mint a mormon, Mormon prófétával, meg a többi!

2011. febr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!