Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem fogadják el, hogy...

Miért nem fogadják el, hogy vannak másvallásúak is? Például volt az a Zeusz és Jézus kérdés, ahol Zeuszt bálványistennek titulálták, és kijelentették, hogy az csak mese, a Biblia ellenben bizonyított.

Figyelt kérdés
Mert lehet, hogy én pont a görög istenekben hiszek, de nem ítélem el azt, aki nem.
2010. febr. 26. 11:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

sok ilyen kérdés volt már


ez az egyistenhívő vallások sajátsága, nem rosszindualt vagy tudatlanság


ha valaki egyistenhívő, az nem fogadhatja el más istenek létezését a sajátján kívül


aki többistenhívő, annak már nagyjából mindegy hogy Krisna, Síva mellett még létezik egy Zeusz meg egy Nagy Manitu is

2010. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Itt normális esetben nem arról van szó, hogy egy keresztény (mondjuk) ne fogadná el, hogy vannak más vallásúak is, hanem arról, hogy nem értenek velük egyet. Soha senki nem fog azért bántani, ha Zeuszban hiszel, de nekem, mint Jézus-hívőnek legyen már fenntartva a jog, hogy én ne higgyek benne.


Azt hiszem, ez így korrekt.

2010. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

szerintem nem ezekre gondolt.

hanem pl öreganyám aki hülyeségnek tart minden mást mert hisz..

2010. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Ki nem fogadja el?

Vasárnap este volt egy előzetes a magyarországi egyházbejegyzési lehetőségekröl. A Magyar TV bűféjében fél óra alatt összegyüjtöttek 100 aláirást, ami szükséges egy egyház bejegyzéséhez.

Sehol a világon nibcs ilyen liberális szabályozás.

100 aláirás és megvan az "egyház"!

Mi a gond?

Tudok olyan egyházról "Myrai Szent Miklós Keresztény Egyház", melynek alapitója Baracskán tölti 8 éves rendes szabadságvesztését. "Egyháza" él és virul.

Te is üssze tudsz gyújteni 100 aláírást.

2010. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos a monoteista vallások mind ilyen agresszívek,pedig Zeusznak is van legalább annyi alapja,mint a keresztény istennek.

Azt hiszem,tényleg kéne egy pogány egyházat alapítani:)

2010. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%

Nézd! Én a Bibliát hiszem és vallom. Már pedig, ha a Biblia az igaz, akkor mindenki más téved. Másnak csak akkor lehet igaza, ha én tévedek. Ha a hinduknak van igaza, minden ki más téved. Ha az ateistának van igaza, mindenki más téved. És ha meg vagyok győződve a magam igazáról, már pedig megvagyok, akkor a másiknak nem mondhatok mást, csak azt, amit igaznak tartok, hogy öreg, nagyot nincs igazad. Az már egyéni vérmérséklet kérdése, hogy ezt milyen stílusban tálalom.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%
A bálvány elnevezés sértő. Mit mondjunk helyette? Pogány isten, jó lesz?
2010. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

Vagy talán minden vallás csak részigazság, mely a teljes transzcendencia egy részének a leképeződése, ezért tűnnek ellentmondónak a vallások. Vagyis attól még, hogy a keresztényeknek van igaza, nem zárja ki, hogy mondjuk a hinduknak, vagy akárki másnak nincsen.


Mintha síkban akarnád nézni a hengert, innen nézve, kör, amonnan meg téglalap. Nehéz lehet elképzelni, milyen lehet valami, ami egyszerre kör is, meg téglalap is, legalábbis két dimenzióban, ezek egymást kizáró dolgok. De három dimenzióban már lehetséges.


Hát szerintem valahogy így lehet ez ez a vallásokkal is, számunkra tök ellentmondónak tűnik, de lehet, hogy igazából mindegyik vallás az egyetlen igazság különböző aspektusai.

2010. febr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem is ott van a probléma,ha valaki nem hiszi el,amit a másik vallás mond,hanem ott,hogy lemesézi,hülyeségnek mondja,ahelyett,hogy fenntartaná a lehetőségét,hogy ugyanúgy igaz lehet,esetleg venné a tiszteletet,és azt mondaná,jó,te ebben hiszel,én másban,szerinted ez a jó,szerintem az,de ettől nem leszel tőlem se több se kevesebb,ha nem értünk egyet olyan dolgokban,amire bizonyíték nincs,csak hisszük..ezt hívják megértő viselkedésnek,és ez az emberek jó nagy százalékából nagyon hiányzik,ez vezet háborúkhoz is,eddig is ahhoz vezetett,meg utálkozáshoz,amit szerintem egyetlen normális(pozitív)vallás Istene SEM néz jó szemmel..
2010. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10%
Minden vallás követői ugyan úgy azt állítják, az övék az igazi. Ergó mennyivel hitelesebb a kereszténység az összes többinél? Egy buddhista épp úgy baromságnak tartja a kereszténységet, mint a keresztények a buddhizmust. Ez számomra csak annyit jelent, hogy egy vallás sem rendelkezik minden elsöprő bizonyítékokkal, amik redukálnák többit. Szóval a kereszténység sem. Magyarán szólva, semmivel nincs nagyobb esély, hogy a keresztény isten a főmufti, mint hogy Ozirisz, Ízisz, vagy Hórusz. :)
2010. nov. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!