Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan lény, akit mindenhat...

Van olyan lény, akit mindenhatónak neveznek?

Figyelt kérdés
Ez látható, érzékelhetó valaki? Érdekelne azok véleménye is, akik hallják a hangját, beszél hozzájuk, és azok aszerint is tesznek.
2011. febr. 26. 14:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Minek kell ilyen kérdéseket feltenni? :O

Na ha te TÉNYLEG NEM TUDNÁD akkor mondanám a minden6ó-t Istennek nevezzük a mi Urunknak. Látni hallani nem halljuk (fizikálisan) de ha megtérsz és ha HISZEL Benne akkor ÜDVÖZÜLSZ, átérezheted az ő szeretetét és bűnbocsánatot nyerhetsz valamint a MENNYORSZÁGBA is kerülhetsz. Nem is hangzik olyan rosszul ugye? :D

2011. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Igen van!Az Apukám!

Látható,érzékelhető,de az emberek elzárták magukat előle.

Ézs 59:1 Íme, nem oly rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadíthatna, és nem oly süket az ő füle, hogy meg nem hallgathatna;

Ézs 59:2 Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orcáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott.


2Kor 3:14 De megtompultak az ő elméik. Mert ugyanaz a lepel mind e mai napig ott van az ó szövetség olvasásánál felfedetlenül, mivelhogy a Krisztusban tűnik el;

2Kor 3:15 Sőt mind máig, amikor csak olvassák Mózest, lepel borul az ő szívükre.

2Kor 3:16 Mikor pedig megtér az Úrhoz, lehull a lepel.

2Kor 3:17 Az Úr pedig a Lélek; és ahol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.

2011. febr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen, van! Lánykori nevén APEH-nek hívták!
2011. febr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ha nem látható, nem érzékelhető, akkor hogyan higgyek benne? Vagy előbb hinni kell benne, aztán látom és érzékelem?
2011. febr. 26. 18:13
 5/20 anonim ***** válasza:

Zsid 11:1 A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.

Amit látsz,abban nem kell hinned,azt tudod.

Zsid 11:6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni

2011. febr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Róm 8:24 Mert reménységben tartattunk meg; a reménység pedig, ha láttatik, nem reménység; mert amit lát valaki, miért reményli is [azt]?

Róm 8:25 Ha pedig, amit nem látunk, azt reméljük, békességes tűréssel várjuk.

2011. febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ezek nem túl meggyőző elvek. Hogyan hihetnék valamiben, amit nem érzek és tapasztalok? Néha a sötétben, azt hiszem, hogy van valami/valaki a bokor mögött, aztán kiderűl, hogy a nagy semmi.
2011. febr. 26. 19:45
 8/20 yuda ***** válasza:
Kimondható, hogy az emberek 99,99...%-a úgy találkozott Istennel, hogy egy már hívő emberrel beszéltek, akinek van hite, és őt hallgatva hitre jutott. Ez az igei, bibliai dolog, mert a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéjéből- így azt kell mondjam, a forumokon való beírások vajmi kevés hatással vannak, bár ez sem kizáró ok végülis, de megfontolandó azért a bibliából való idézetem :)
2011. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Hogyan hihetnék valamiben, amit nem érzek és tapasztalok?"


Az általa alkotott dolgokból tudhatjuk, hogy igenis létezik Isten. „Mert az ő [Isten] láthatatlan tulajdonságai a világ teremtése óta világosan láthatók, mert a[z Isten által] megalkotott dolgokból felfoghatók” (Róma 1:20).


A Biblia megállapítja: „Természetesen minden háznak van építője, aki pedig mindent megalkotott, az Isten az” (Zsidók 3:4). Mivel minden háznak — legyen az bármilyen egyszerű is — kell legyen építője, ezért a sokkal bonyolultabb világegyetemet és a földi élet rendkívüli változatosságát is minden bizonnyal egy építő hozta létre. És ha elismerjük azon emberek létét, akik létrehoztak például repülőgépeket, televíziókat és komputereket, vajon nem kellene elismernünk annak a Valakinek a létét is, aki agyat adott az embereknek, hogy mindezt meg tudják tenni?


Egy üzletembert akitől megkérdezték, miért hisz Istenben, megmagyarázta: üzemében két nap szükséges ahhoz, hogy egy lány megtanulja összerakni a húsdaráló 17 alkatrészét. „Én csak egy egyszerű evőeszközgyártó vagyok” — mondta. „De azt az egyet tudom, hogy ennek a húsdarálónak a 17 alkatrészét akár 17 milliárd évig pörgethetnék egy mosógép dobjában, nem lenne belőle húsdaráló”. Ehhez képest pedig a világegyetem, a földi élet sokféleségével sokkal, de sokkal bonyolultabb.


Tehát vannak itt észérvek, melyek egyúttal azt is bizonyítják, hogy a Biblia NEM VÁR EL hiszékenységet attól, aki a krisztusi igazságokat hiszi!


Sajnos a világ (magát kereszténynek tartó) hívői, túlnyomórészt csak hiszékenyek és vakon követik - vagy még azt sem - az egyházuk (gyakran éppen nem békés) teológiáját. Ezért olyan a történelem, amilyen.

2011. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

no igen, de például önmagadat megtapasztalod kedves kérdező? vagyis látod, hallod, tapintod, szagolod, ízleled a tudatodat, azt, hogy "én"? ezekkel sem tudod ezt megtenni, mert te csak fizikai dolgokat vagy képes érzékelni...erre van az öt érzék...no a hatodik pedig az elméd, és a hatodik érzékeddel vagy képes látni Istent. Vagy netán nem létezel, mint "én"? Neked nem létezik, az hogy "én"? Ha úgy gondolod, hogy létezik...akkor az a bizonyíték Isten létére is. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!